گزارش

نگاهی به بازار مسکن کرج در آذر۹۸

بازار مسکن کرج آذر98

 

بازار مسکن کرج در آذر۹۸ مانند پایتخت و بر خلاف پیشبینی کارشناسان این حوزه، با رشد تعداد معاملات همراه بود. بعد از یک دوره رکورد طولانی و در کنار آن کاهش قیمت خانه، آذر ماه دوباره رونق به بازار مسکن بازگشت. بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید تعداد معاملات مسکن در این کلانشهر و ماه گذشته نسبت به آبان ماه ۸۹ درصد رشد داشته است. در این نوشته ۵محله اول کرج در آذر۹۸ ، پرتقاضاترین منطقه کرج در آذر۹۸ ، گران‌ترین منطقه کرج در آذر۹۸ و گران‌ترین ملک کرج در آذر۹۸ را بررسی می‌کنیم.

  • بازار مسکن کرج در آذر۹۸
  • ۵محله اول کرج در آذر۹۸
  • پرتقاضاترین منطقه کرج در آذر۹۸
  • گران‌ترین منطقه کرج در آذر۹۸
  • گران‌ترین ملک کرج در آذر۹۸

 

 

بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید تعداد معاملات مسکن کرج در آذر۹۸ نسبت به آبان ماه ۸۹ درصد رشد داشته است.

 

نگاهی به بازار مسکن کرج در آذر۹۸ و تعداد معاملات

پر شدن سهمیه خانه‌های ثبت نامی در طرح اقدام ملی مسکن ثابت کرد اول و آخر دلیل رکورد در بازار مسکن هزینه بالای خرید خانه است.

دولتی‌ها در ماه‌های گذشته سعی داشتند با مشوق‌هایی بازار مسکن را از رکود خارج کنند اما همه پارامترها خبر از دوره‌ای طولانی از رکود و کاهش معاملات مسکن می‌داد.

اما ناگهان پس از تغییرات قیمت ارز و مهم‌تر از آن افزایش ناگهانی قیمت بنزین بازار مسکن خلاف همه پیشبینی‌ها با شببی تند از رکود خارج شد.

همانطور که در مقاله « نگاهی به بازار مسکن تهران در آذر۹۸» نوشته‌ایم، بازار مسکن پایتخت در آذر امسال نسبت به ماه قبل ۱۳۶ درصد رشد تعداد معاملات را تجربه کرد.

کلانشهر کرج نیز وضعیت مشابهی داشت. هرچند شیب افزایش معاملات در کرج نسبت به تهران کمتر بود. بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید تعداد معاملات مسکن کرج در آذر ۹۸، ۳۵۹۹ فقره به ثبت رسیده است.

بر همین اساس تعداد معاملات مسکن کرج در ماه آبان۹۸، ۱۸۹۹ فقره بوده و به پایین‌ترین سطح در طول سالیان اخیر رسیده بود. این تعداد در آذر سال ۹۷، ۶۹۵۸ فقره بوده‌است.

 

تعداد معاملات مسکن

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

۵محله اول کرج در آذر۹۸

محله‌های پرتقاضای کرج در بازار مسکن معمولا در شمال و شرق این کلانشهر قرار دارند.

بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید ۵محله اول کرج در آذر۹۸ به ترتیب حصارک، عظیمیه، باغستان، شاهین ویلا و گوهردشت هستند.

حصارک که در رتبه نخست ۵محله اول کرج قرار دارد، در منطقه ۵ و ۶ کلانشهر کرج واقع شده است.

این محله در آذر۹۸ تعداد ۱۲۵ معامله مسکن را با ارزش کل ۲۰۸ میلیارد و ۴۹۲ میلیون تومان به ثبت رسانده است.

حصارک در سال گذشته و طی همین مدت ۱۲۳ معامله مسکن را با ارزش کل ۹۷ میلیارد و ۱۰ میلیون تومان به ثبت رسانده بود.

رتبه دوم جدول ۵محله اول کرج در آذر۹۸ عظیمیه است. این محله در آذر۹۸ تعداد ۱۳۱ معامله مسکن را با ارزش کل ۱۹۵ میلیارد و ۳۲۹ میلیون تومان به ثبت رسانده است.

این محله در سال گذشته و همین مدت تنها ۶۶ فقره معامله مسکن را ثبت کرده بود با ارزش کل ۵۸ میلیارد و ۲۶۴ میلیون تومان. این نشان می‌دهد در آذر امسال تعداد معاملات از روزهای پر رونق بازار در سال‌های گذشته نیز عبور کرده است.

رتبه سوم در جدول ۵محله اول کرج در آذر۹۸ شاهین ویلا است. محله‌ای در شمال شرق کرج که در ماه گذشته ۲۳۶ فقره معامله مسکن را با ارزش ۱۲۳ میلیارد و ۸۵۸ میلیون تومان ثبت کرده است.

 

5محله اول کرج آذر98

 

تعداد معاملات این محله در سال گذشته و همین مدت ۱۲۷ فقره بوده با ارزش کل ۳۶ میلیارد و ۵۹۹ میلیون تومان. این محله در منطقه ۶ کرج واقع شده است.

قیمت متوسط خانه در این منطقه و بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید طی سه ماه گذشته ۳ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان بوده است.

منطقه ۶ کرج در ماه گذشته تعداد ۹۱۷ را با ارزش کل ۲۹۷ میلیارد و ۹۰۸ میلیون تومان به ثبت رسانده‌است.

سهم خانه‌های نوساز از این تعداد معامله، ۳۱ درصد و سهم خانه‌های قدیمی‌ساز ۶۹ درصد بوده‌است.

همچنین ۷۴ درصد خانه‌های معامله شده زیر ۱۰۰ متر و ۲۶ درصد خانه‌های معامله شده بالای ۱۰۰ متر بوده‌اند.

رتبه آخر در جدول ۵محله اول کرج در آذر۹۸ گوهردشت است. در این محله و طی این مدت ۹۸ معامله مسکن با ارزش کل ۷۵ میلیارد و ۷۴۱ میلیون تومان به ثبت رسیده‌است.

گوهردشت در سال گذشته و همین مدت ۸۳ معامله مسکن را با ارزش کل ۴۲ میلیارد و ۱۵۱ میلیون تومان به ثبت رسانده بود.

 

5محله اول کرج آذر98

 

 

بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید ۵محله اول کرج در آذر۹۸ به ترتیب حصارک، عظیمیه، باغستان، شاهین ویلا و گوهردشت هستند.

 

کدام منطقه بیشترین و کمترین رشد قیمت را داشته‌اند

منطقه ۱۰ کرج در ماه گذشته بیشترین رشد در حوزه مسکن را تجربه کرده است. بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید این منطقه در آذر ۹۸، ۱۸ درصد رشد قیمت مسکن را ثبت کرده است.

در ماه گذشته و در این منطقه تعداد ۴۲۰ معامله با ارزش کل ۱۲۴ میلیارد و ۱۶۲ میلیون تومان به ثبت رسیده است. سهم خانه‌های نوساز از این تعداد معامله مسکن ۲۸ درصد و سهم خانه‌های قدیمی‌ساز ۷۲ درصد بوده‌است.

قیمت متوسط هر متر مربع خانه در این منطقه و سه ماه گذشته ۲ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان بوده و ارزش کل معاملات ۲۶۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان.

در مقابل نیز منطقه ۱۱ کرج در این مدت رشد منفی ۹ درصد را در حوزه مسکن تجربه کرده‌است. این منطقه در ماه گذشته ۱۲۳ معامله مسکن را با ارزش کل ۷۷ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان ثبت کرده است.

متوسط قیمت خانه در این منطقه و سه ماه گذشته متری ۶ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان است و میانگین ارزش کل معاملات ۶۱۸ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان.

 

بیشترین و کمترین رشد قیمت

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

پرتقاضاترین منطقه و کرج در آذر۹۸

 پرتقاضاترین منطقه کرج در آذر۹۸ منطقه ۶ است. پرتقاضاترین منطقه کرج در آذر۹۸ تعداد ۹۵۸ فقره معامله مسکن را طی این مدت به ثبت رسانده است.

ارزش کل معاملات مسکن در پرتقاضاترین منطقه کرج در آذر۹۸ نیز ۴۹۲ میلیارد و ۹۳۳ میلیون تومان بوده است.

باغستان نیز در ماه گذشته پرتقاضاترین محله کرج نام گرفته است. در این محله و طی یک ماه گذشته تعداد ۳۷۳ معامله مسکن با ارزش کل ۱۹۰ میلیارد و ۴۰ میلیون تومان به ثبت رسیده است.

بازار مسکن کرج در آذر۹۸ گرچه در تعداد معاملات رشد کرده است اما در برخی شاخص ها تغییری چندانی نداشته است.

 

پرتقاضاترین منطقه کرج آذر98

 

 

 پرتقاضاترین منطقه کرج در آذر۹۸ منطقه ۶ است. پرتقاضاترین منطقه کرج در آذر۹۸ تعداد ۹۵۸ فقره معامله مسکن را طی این مدت به ثبت رسانده است.

 

نگاهی به بازار مسکن کرج در آذر۹۸ و گران‌ترین منطقه این کلانشهر

منطقه ۱ کرج مانند ماه‌های گذشته گران‌ترین منطقه کرج در آذر۹۸ است. قیمت متوسط خانه در این منطقه و ماه گذشته ۸ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان است.

قیمت متوسط خانه در این منطقه و سال گذشته ۵ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان بوده است.

در منطقه ۱ کرج و طی یک ماه گذشته ۱۷۹ معامله مسکن به ثبت رسیده است. ارزش کل این معاملات نیز ۲۲۶ میلیارد و ۴۴۹ میلیون تومان ثبت شده است.

 

گران‌ترین منطقه کرج آذر98

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

گران‌ترین ملک کرج در آذر۹۸

گران‌ترین ملک کرج در آذر۹۸ در قیمت هر متر مربع و قیمت کل متفاوت است. گران‌ترین ملک کرج در آذر۹۸ بر اساس قیمت هر متر مربع ملکی در محله عظیمیه و بلوار استقلال است.

این ملک ۱۵۵ متری با عمر ۳ سال متری ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش رفته است. قیمت کل این ملک نیز ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

گران‌ترین ملک کرج در آذر۹۸ و بر اساس قیمت کل نیز خانه‌ای ۴۲۰ متری در بلوار ارم مهرشهر است. قیمت هر متر مربع این ملک نیز ۲۲ میلیون تومان است و قیمت کل  ۹ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان.

 

 گران‌ترین ملک کرج آذر98

 

 

گران‌ترین ملک کرج در آذر۹۸ در قیمت هر متر مربع و قیمت کل متفاوت است. گران‌ترین ملک کرج در آذر۹۸ بر اساس قیمت هر متر مربع ملکی در محله عظیمیه و بلوار استقلال است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *