گزارش

بازار مسکن کلانشهر کرج در هفت سال گذشته

کلانشهر کرج

قیمت مسکن در کلانشهر کرج در هفت سال گذشته مانند بیشتر مناطق کشور رشد داشته است. کلانشهر کرج به عنوان یکی از  مهاجرپذیرترین شهرهای کشور لقب ایران کوچک را یدک می‌کشد. وقتی به داده‌های سامانه هوشمند کیلید مراجعه کنید خواهید دید در هفت سال گذشته منطقه ۶ کرج و منطقه ۵ کرج دارای بیشترین تعداد معاملات و منطقه ۱۱ کرج و منطقه ۹ کرج دارای کمترین تعداد معاملات مسکن هستند.

در تابستان امسال که بسیاری از مناطق کشور با کاهش قیمت مسکن مواجه بودند، کلانشهر کرج  در بسیاری مناطق رشد قیمت را تجربه کرد و حرکتی خلاف جهت بازار مسکن داشت.

با توجه به داده‌های سامانه کیلید، می‌توان روند تغییرات قیمت کلانهشر کرج در هفت سال گذشته را مرور کرد.

  • نگاهی به بازار مسکن کلانشهر کرج در هفت سال گذشته
  • مناطق دارای بیشترین تعداد معاملات مسکن
  • مناطق دارای کمترین تعداد معاملات مسکن

 

 

وقتی به داده‌های سامانه هوشمند کیلید مراجعه کنید خواهید دید در هفت سال گذشته منطقه ۶ کرج و منطقه ۵ کرج دارای بیشترین تعداد معاملات و منطقه ۱۱ کرج و منطقه ۹ کرج دارای کمترین تعداد معاملات مسکن هستند.

 

کلانشهر کرج

 

مناطق دارای بیشترین معاملات مسکن

آمار ماهانه مسکن شهرهای تهران و کرج در سامانه هوشمند کیلید موجود است. وقتی به داده‌های هفت ساله بازار مسکن کلانشهر کرج نگاه می‌اندازیم خواهیم دید رتبه اول تعداد معاملات مسکن در اختیار منطقه ۶ کرج است.

منطقه ۶ کرج در ماه‌های گذشته نیز به عنوان پرتقاضاترین منطقه این شهر شناخته شده است. محله باغستان در این منطقه در چند ماه گذشته دومین محله کرج از نظر حجم معاملات مسکن است.

بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید منطقه ۶ کرج در هفت سال گذشته ۵۴ هزار و ۷۳۶ معامله مسکن را به ثبت رسانده است. این منطقه در هفت سال گذشته ۳۷۴ درصد رشد قیمت را تجربه کرده است.

در منطقه ۶ کرج طی یک ماه گذشته ۴۷۷ معامله مسکن به ثبت رسیده است.

در این بین خانه‌های کمتر از ۱۰۰ متر در این معادلات ۷۸ درصد و سهم خانه‌های بالای ۱۰۰ متر ۲۲ درصد بوده است.

ساخت‌وساز در سال‌های گذشته در منطقه ۶ کرج اوج گرفته و سر و شکل این منطقه تغییر کرده است.

امروز در این محله آپارتمان‌های کوچک متراژ حرف اول بازار را می‌زنند. آپارتمان‌هایی که اکثر آن‌ها عمری بالای ۵ سال دارند.

رتبه دوم بیشترین تعداد معاملات مسکن در هفت سال گذشته و کلانشهر کرج در اختیار منطقه ۵ کرج است. این منطقه طی هفت سال گذشته ۳۹ هزار و ۸۱۲ معامله مسکن را به نام خود ثبت کرده است.

منطقه ۵ کرج مانند دیگر مناطق این کلانشهر در سال‌های گذشته با جهش قیمت مسکن همراه بوده و این عدد رشد ۳۰۹ درصدی را نشان می‌دهد.

منطقه ۵ کرج در ماه گذشته ۲۹۵ معامله مسکن را به ثبت رسانده که از این میزان سهم خانه‌های زیر ۱۰۰ متر ۶۵ درصد و سهم خانه‌های بالای ۱۰۰ متر ۳۵ درصد است.

اکثر خانه‌های معامله شده در منطقه ۵ کرج سنی بالای ۵ سال دارند. ۶۳ درصد از خانه‌های معامله شده قدیمی‌ساز هستند و ۳۷ درصد نوساز.

 

منطقه 6 کرج

 

رتبه سوم نیز در اختیار منطقه ۱۰ است با تعداد ۳۱ هزار و ۷۵۱ معامله. این منطقه در هفت سال گذشته ۲۸۳ درصد رشد قیمت داشته است.

این منطقه در آبان ماه ۲۲۵ معامله مسکن را به ثبت رسانده. از این تعداد سهم خانه‌های زیر ۱۰۰ متر ۷۷ درصد و بالای ۱۰۰ متر ۲۳ درصد است.

سهم خانه‌های قدیمی ساز در معاملات یک ماهه گذشته منطقه ۱۰ ، ۷۶ و سهم خانه های نوساز ۲۴ درصد است. منطقه ۱۰ کرج ارزان‌ترین منطقه این کلانشهر در هفت سال گذشته نیز هست.

میانگین قیمت کل معاملات در این منطقه و طی سه ماه گذشته ۲۳۵ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان بوده است.

این منطقه طی سه ماه گذشته در کنار بیشتر مناطق کشور رشد منفی ۷ درصد را در حوزه مسکن تجربه کرده است.

 

منطقه 5 کرج

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

مناطق دارای کمترین معاملات مسکن در کلانشهر کرج 

عوامل مختلفی چون قیمت زمین و خانه، امکانات شهری، دسترسی به مناطق دیگر و ساخت‌وساز خانه‌های تازه، در تعداد معاملات مسکن تاثیر گذار است.

بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید منطقه ۱۱ کرج طی هفت سال گذشته کم تقاضاترین منطقه این شهر بوده است. این منطقه تنها ۵۲۶۵ معامله مسکن را به ثبت رسانده است.

منطقه ۱۱ کرج طی این مدت ۲۱۹ درصد افزایش قیمت داشته و میانگین قیمت کل معاملات در منطقه ۱۱ کرج ۲۰۹ میلیون و ۸۰ هزار تومان بوده است.

بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید منطقه ۱۱ در ماه گذشته ۲۴ معامله مسکن را ثبت کرده است. از این تعداد ۷۵ درصد خانه‌ها متراژی زیر ۱۰۰ متر داشته‌اند و ۲۵ درصد متراژی بالای ۱۰۰ متر.

از طرف دیگر در منطقه ۱۱ کرج ۹۶ درصد خانه‌های معامله شده در یک ماه گذشته قدیمی‌ساز بوده اند و تنها ۴ درصد نوساز. این نشان دهنده رکود بازار ساخت‌وساز در این محله نیز هست.

بعد از منطقه ۱۱ کرج، منطقه ۹ کرج کمترین معاملات مسکن در هفت سال گذشته را به نام خود به ثبت رسانده است.

در منطقه ۹ کرج طی هفت سال گذشته قیمت خانه ۳۸۶ درصد رشد داشته و میانگین قیمت کل معاملات در این منطقه ۲۴۶ میلیون و ۹۰ هزار تومان بوده است.

در منطقه ۹ کرج و یک ماه گذشته ۵۱ معامله مسکن انجام گرفته است. از این میان سهم خانه‌های زیر ۱۰۰ متر ۲۴ درصد و خانه‌های بالای ۱۰۰ متر ۷۶ درصد است.

 

منطقه 11 کرج

 

رتبه بعدی کم تقاضاترین مناطق این شهر، در اختیار منطقه ۲ کرج است. در منطقه ۲ کرج طی هفت سال گذشته ۱۳ هزار و ۵۳۱ معامله مسکن به ثبت رسیده است.

منطقه ۲ کرج در این مدت رشد ۳۶۴ درصدی قیمت را تجربه کرده و میانگین ارزش کل معاملات در این منطقه ۲۲۰ میلیون و ۱۰ هزار تومان بوده است.

منطقه ۲ کرج در آبان ماه گذشته، ۶۶ معامله مسکن داشته و از این تعداد سهم خانه‌های زیر ۱۰۰ متر، ۵۵ و خانه‌های بالای ۱۰۰ متر ۴۵ درصد است.

منطقه ۲ کرج در سن بنای خانه‌های خرید و فروش شده الگویی مانند دیگر مناطق کم تقاضای کلانشهر کرج دارد.

در این منطقه ۶۷ درصد قراردادهای خرید و فروش خانه مربوط به قدیمی‌سازها و ۳۳ درصد مربوط به خانه‌های نوساز بوده است.

 

منطقه 11 کرج

 

 

بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید منطقه ۱۱ کرج طی هفت سال گذشته کم تقاضاترین منطقه این شهر بوده است. این منطقه تنها ۵۲۶۵ معامله مسکن را به ثبت رسانده است.

 

گران‌ترین منطقه کلانشهر کرج در بخش مسکن طی هفت سال گذشته

بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید منطقه ۱ این شهر، طی هفت سال گذشته گران‌ترین منطقه از نظر قیمت مسکن بوده است.

منطقه ۱ که شامل محله‌هایی چون عظیمیه می‌شود طی این مدت ۱۵ هزار و ۴۰۳ معامله مسکن را به ثبت رسانده است.

میانگین قیمت کل معاملات در منطقه ۱ طی هفت سال گذشته  ۴۳۹ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان بوده است.

این منطقه در هفت سال گذشته با رشد ۵۷۰ درصدی مواجه بوده و بیشتر از متوسط رشد قیمت خانه‌ها در کلانشهر کرج رفتار کرده است.

در آبان ماه، تعداد معاملات منطقه ۱ کرج، ۹۵ فقره بوده است. ارزش کل معاملات مسکن در ماه گذشته و این منطقه نیز عدد ۱۰۷ میلیارد و ۹۲۸ میلیون تومان را نشان می‌دهد.

۳۲ درصد خانه‌های خرید و فروش شده در ماه گذشته و منطقه ۱ کلانشهر کرج، زیر ۱۰۰ متر بوده اند و ۶۸ درصد بالای ۱۰۰ متر.

۴۳ درصد خانه‌های معامله شده در این منطقه نیز نوساز بوده‌اند و ۵۷ درصد قدیمی‌ساز . میانگین ارزش کل معاملات در این منطقه و سه ماه گذشته نیز ۱ میلیارد و ۲۰ میلیون تومان بوده است.

 

کلانشهر کرج

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

 

مطالب مرتبط

شاهین ویلا چهارمین محله پرتقاضای کرج

  بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید، شاهین ویلا چهارمین محله پرتقاضای کرج است. با توجه به متوسط قیمت خانه در این محله، خرید خانه در شاهین ویلا و همچنین […]

نگاهی به بازار مسکن کرج در آبان۹۸

  آمارهای بازار مسکن کرج آبان۹۸ نشان می‌دهد معاملات مسکن در این کلانشهر به نسبت سال گذشته با افت شدیدی همراه بوده‌است. رکود مسکن فقط مختص پایتخت نیست و تقریبا […]

مهرشهر محله خانه‌های ویلایی

  خانه‌هایی با سقف‌های بلند و پنجره‌های بزرگ. حیاطی پر دار و درخت و استخری به رنگ آسمان. خیابان‌های خلوت و عریض با درخت‌هایی که گوشه راه را هاشور زده‌اند. […]

محله باغستان دومین محله پرتقاضای کرج

  کلانشهر کرج در سال‌های گذشته به سرعت پیشرفت کرده است. افزایش قیمت خانه در تهران سبب شده بسیاری به این شهر که لقب ایران کوچک را دارد کوچ کنند. […]

محله عظیمیه و خانه‌های نوساز

  شما هم برای بازنشستگی برنامه‌ای خاص دارید؟ یکی از گزینه‌هایی که همواره به بازنشتگان پیشنهاد می‌شود کوچ به محله‌های آرام‌تر یا حتی شهرهای اطراف است. محله عظیمیه از آن […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *