آموزش و مشاوره مالی

وام مسکن 960 میلیون تومانی بانک مسکن

وام خرید 960 میلیونی خانه

بانک مسکن یکی از قدیمی ترین بانک های کشور است که به عنوان یک بانک تخصصی در حوضه مسکن تاسیس شده است. ارائه تسهیلات به مردم در رابطه با تامین مسکن اصلی ترین هدف از تاسیس این بانک بوده است. یکی از این تسهیلات، وام خرید مسکن است. 

تسهیلات خرید مسکن یا وام خرید خانه در کنار دیگر وام های این بانک یکی از وام هایی است که به منظور خرید خانه از گذشته تا کنون به مردم ارائه می‌شده است. با گذشت زمان و روند تورم در کشور مبلغ تسهیلات این وام هم هر چند سال یک بار افزایش پیدا می‌کند. اما در سال های اخیر با افزایش افسار گسیخته قیمت خانه در ایران این وام عملا تبدیل به وام کمک خرید خانه شده است.

30 خرداد 1402 مبلغ وام خرید مسکن دو برابر شد و به مبلغ وام 800 میلیون تومان برای زوجین 400 میلیون تومان برای هر فرد برای خرید خانه در تهران افزایش پیدا کرد. برای زوجین ساکن سایر شهرها مبلغ این وام 640 میلیون تومان و برای مجردین 320 میلیون تومان خواهد بود.

عنوان وام مبلغ وام
وام مسکن زوجین ساکن تهران ۸۰۰ میلیون تومان
وام مسکن زوجین ساکن شهرستان ۶۴۰ میلیون تومان
وام مسکن مجردین ساکن تهران ۴۰۰ میلیون تومان
وام مسکن مجردین ساکن شهرستان ۳۲۰ میلیون تومان
وام جعاله مسکن ۱۶۰ میلیون تومان

 

دریافت وام مسکن خرید مسکن + وام جعاله مسکن

در کنار وام خرید مسکن می‌توان وام جعاله مسکن هم به مبلغ 160 میلیون تومان را دریافت کرد و در مجموع زوجین برای خرید خانه در تهران ، مبلغ 960 میلیون تومان و برای سایر شهر ها 800 میلیون تومان و مجردین ساکن تهران 560 میلیون تومان و برای مجردین سایر شهر ها 480 میلیون تومان را از بانک مسکن وام دریافت کنید. 

 

مدت و مبلغ اقساط وام خرید خانه

یکی دیگر از چالش های دریافت این وام مبلغ اقساط آن است. مدت بازپرداخت این وام برای زوجین 12 سال و مبلغ بازپرداخت آن 16 میلیون و 11 هزار تومان است. یکی از موضوعات مورد بحث درباره این وام افزایش نرخ بهره آن از 18 درصد به 22.5 درصد بوده است.

 جزئیات این وام در جدول زیر آمده است: 

عنوان وام سود وام مدت بازپرداخت وام مبلغ اقساط وام مسکن
وام مسکن زوجین ساکن تهران ۲۲.۵ درصد ۱۲ سال ۱۶ میلیون و ۱۱ هزار تومان
وام مسکن زوجین ساکن شهرستان ۲۲.۵ درصد ۱۲ سال ۱۲ میلیون و ۸۸۸ هزار تومان
وام مسکن مجردین ساکن تهران ۲۲.۵ درصد ۱۲ سال ۸ میلیون و ۵۵ هزار تومان
وام مسکن مجردین ساکن شهرستان ۲۲.۵ درصد ۱۲ سال ۶ میلیون و ۴۴۴ هزار تومان
وام جعاله مسکن ۲۳ درصد ۵ سال ۴ میلیون و ۴۶۴ هزار تومان

مبلغ اقساط وام 960 میلیون تومانی خرید خانه

 

شرایط دریافت وام خرید مسکن

این وام فقط جهت خرید خانه هایی است که سند رسمی شش دانگ دارند و به خانه هایی که دارای سند تعاونی، قولنامه ای، اوقافی یا خانه هایی مثل مسکن مهر و… تعلق نمی‌گیرد. سند خانه ای که برای خرید آن وام می‌گیرید به عنوان ضمانت تا زمان تسویه وام در رهن بانک خواهد ماند. داشتن پایان کار شرط دیگر برای دریافت این وام است.

سال ساخت خانه از دیگر شروط استفاده از وام خرید خانه است. سن بنایی که برای خرید آن وام دریافت می‌کنید باید زیر 25 سال باشد.

برای دریافت وام خرید مسکن بانک مسکن باید اوراق حق تقدم خریداری کنید. برای این کار پس از افتتاح حساب، در یکی از شعب بانک مسکن باید نسبت به خرید اوراق حق تقدم (تسه) در بورس اقدام کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به شعب بانک مسکن نسبت به خرید اوراق بصورت حضوری انجام دهید. تعداد و قیمت اوراق نسبت به مبلغ درخواستی متفاوت خواهد بود و اعتبار این اوراق پس از خرید به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت. جزئیات تعداد و قیمت خرید اوراق هر وام در جدول زیر آمده است:

عنوان وام مبلغ وام تعداد اوراق مسکن هزینه خرید اوراق مسکن
وام مسکن زوجین ساکن تهران ۸۰۰ میلیون تومان ۱۶۰۰ ۱۶۰ میلیون تومان
وام مسکن زوجین ساکن شهرستان ۶۴۰ میلیون تومان ۱۲۸۰ ۱۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
وام مسکن مجردین ساکن تهران ۴۰۰ میلیون تومان ۸۰۰ ۸۰ میلیون تومان
وام مسکن مجردین ساکن شهرستان ۳۲۰ میلیون تومان ۶۴۰ ۶۴ میلیون تومان
وام جعاله مسکن ۱۶۰ میلیون تومان ۳۲۰ ۳۲ میلیون تومان

 

مدارک لازم جهت دریافت وام خرید مسکن

  • اصل و تصویر تمام صفحات سند مالکیت ملک (سند باید حتما به نام دریافت‌کننده تسهیلات باشد)
  • اصل و تصویر پایان‌کار ساختمان
  • ارائه قبض برق یا مدارکی که بانک بتواند بر اساس آن کدپستی خانه‌ای را که می‌خواهید برایش تسهیلات بگیرید، تایید کند.
  • اصل و تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه مالک یا مالکین
  • اصل و تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه ضامن یا ضامنین
  • مدارک شغلی و درآمد دریافت‌کننده‌ی تسهیلات مانند جواز کسب و فیش حقوقی
  • رسید پرداخت مبلغ ارزیابی ملک
  • تکمیل و امضای فرم درخواست وام
  • اصل و کپی مبایعه نامه با کد رهگیری

 

چند نکته در رابطه با خرید اوراق تسهیلات مسکن

اگر قصد دارید بلافاصله بعد از خرید اوراق خریداری شده از آن استفاده کنید و وام را دریافت کنید، بهتر است اوراقی را خریداری کنید که زمان کم تری به ابطال آنها باقی مانده است. چرا که هرچه زمان ابطال این اوراق نزدیک تر باشد اوراق ارزان تر خواهد بود ولی به لحاظ کارکرد هیچ تفاوتی با دیگر اوراق ها ندارند. فقط حتما زمانی را که صرف فرآیند اداری و کارهای بانکی می‌شود، در نظر بگیرید تا اوراقی که خریداری می‌کنید به اندازه کافی تا زمان ابطال فرصت داشته باشد. خود بانک مسکن پیشنهاد می‌کند در این شرایط اوراقی را خریداری کنید که حداقل 4 ماه تا فرصت ابطال آنها زمان باقی مانده باشد.

نکته دیگر درباره این وام افزایش 25 درصدی سقف آن به ازای هر فرزند زیر 20 سال است.

این وام چند درصد حداقل قیمت یک خانه است

این وام برای زوجین با توجه به قیمت آپارتمان در تهران در بهترین حالت، یک سوم قیمت کل یک آپارتمان 70 یا 80 متری در ارزان ترین محله تهران را پوشش می‌دهد.

اما در شهرهای دیگر این داستان می‌تواند کمی متفاوت باشد با توجه به قیمت کمتر خانه نسبت به تهران وام خرید مسکن می‌تواند نصف هزینه یک خانه را پوشش دهد. 

 

مطالب مرتبط

وام مسکن جوانان بانک مسکن؛ شرایط و مدارک لازم

بانک مسکن یکی از بانک‌های پیشرو در ارائه خدمات و تسهیلات خرید مسکن است. این بانک که یکی از بنگاه‌های اقتصادی معتبر در بازار مسکن است، حسابی با عنوان حساب […]

انواع وام مسکن و شرایط دریافت تسهیلات در سال ۱۴۰۲ (تمامی بانک‌ها)

امروزه مسکن تبدیل به یکی از حوزه‌های سرمایه‌گذاری‌ پرسود برای بیشتر مردم شده است. از همین رو، خیلی از افراد تلاش می‌کنند تا بتوانند یک خانه‌ هر چند کوچک برای […]

وام مسکن روستایی 1402 (توضیح کامل + راهنمای ثبت نام)

بازسازی و نوسازی خانه های فرسوده امری رایج در همه جای دنیا به حساب می آید. با توجه به قیمت بالای خرید مسکن و هزینه های بالای ساخت بسیاری ترجیح […]

محاسبه اقساط وام مسکن چگونه باید انجام شود؟

اگر شما هم می‌خواهید خانه بخرید و به دنبال گرفتن وام مسکن هستید این مقاله را از دست ندهید. وام مسکن را می‌توانید از بانک‌های مسکن، ملی و سامان بگیرید […]

آیا افزایش وام مسکن راه‌حلی مناسب برای رونق این بازار است؟

  نوسان قیمت در بازار مسکن اتفاق رایجی است، اما تلاطم‌های قیمت در بازار مسکن و رشد عجیب و غیرمنطقی قیمت خانه در ایران باعث شده که بیشتر خانواده‌ها به […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *