دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری در فضای خانگی چگونه است؟

 

به طور معمول اتاق اداری خانگی شما در انتهای لیست دکوراسیون قرار می‌گیرد. طبیعی است که اتاق اداری خانگی شما کمتر مورد بازدید اطرافیان قرار می‌گیرد. اما اگر این اتاق به شکل ماهرانه‌ای چینش شود، شادی و نشاط را به شما هدیه می‌دهد.

از پیدا کردن محل مناسب برای انتخاب اتاق اداری خانگی گرفته تا سامان دادن به ایده‌ها، ارگونومی، سلیقه شخصی، سر و کله زدن با مشکل ها در نهایت شما باید با مقوله دکوراسیون اتاق اداری خانگی رو به رو شوید.

به یاد داشته باشید میراث مهم اتاق اداری خانگی خود شما هستید. از اینکه از صندلی‌های معمولی در اتاق اداری خود استفاده کنید ترسی نداشته باشید. این صندلی‌ها امکان دارد در دکوراسیون خانه‌س شما نیز مورد استفاده قرار گرفته باشند. صندلی ارزان دسته‌دار و یک کوسن ضخیم به طور غیر قابل باوری شیک و برای استفاده در کنار میزکار راحت است.

شما می‌توانید از لامپ رومیزی یا لامپ دیواری برای روشنایی اتاق استفاده کنید. برای انتخاب روشنایی اتاق اداری به خودتان سخت نگیرید و علاقه خود را مد نظر داشته باشید.

ایده‌های طراحی: حضور نوری گرم با سایه‌های ایجاد شده از طریق وسایل و همچنین انعکاس نور از رنگ دیوار و قاب‌های عکس محیط را سرزنده و شاداب می‌کند. استفاده از رنگ‌های تیره براق جهت دهی ذهنی را منظم می‌کند.

 

 

 

با دکوراسیون اداری مناسب شما می‌توانید فضایی با آرامش برای اتاق اداری خانگی خودتان به ارمغان بیاورید.

 

ارگونومی محیط خود را بررسی کنید

به این موضوع توجه کنید که چند ساعت قرار است بر روی میزکار خود در اتاق اداریتان وقت صرف کنید. اگر دچار درد و ناراحتی هستید زمان بررسی ارگونومی محیط اطرافتان رسیده است.

ارتفاع صندلی باید به گونه‌ای باشد که بدن شما در مقابل میزکار به درستی قرار بگیرد. ازتفاع محل نشیمن باید به درستی تنظیم شود. پشتی صندلی شما باید استانداردهای اولیه را برای تکیه دادن و استفاده مناسب داشته باشد.

صفحه نمایش روی میزکار را با زاویه بدن و صورت خود تنظیم کنید تا چشمانتان به طور مستقیم در جلوی صفحه نمایش قرار بگیرد. اگر از لپ تاپ استفاده می‌کنید بهتر است برای آن پایه‌ای تهیه کرده و لپ تاپ را روی آن قرار دهید تا ارتفاع مناسبی پیدا کند.

به پشتی صندلی دقت کنید. آیا این پشتی آن برای کمر شما مناسب است؟ اگر جواب خیر است شما می‌توانید از یک بالشت کمک بگیرید یا اگر از ناحیه کمر احساس درد می‌کنید بهتر است از شر این صندلی خلاص شده و یک صندلی جدید و مناسب وضعیت کمرتان خریداری کنید.

برای مچ دستانتان بهتر است از پدهای مخصوص استفاده کنید. این پدها باعث می‌شوند ارتفاع دستان شما تنظیم شود و به راحتی از موس حتی در زمانی که به مدت طولاتی پشت میز کارتان هستید استفاده کنید.

 

دکوراسیون اداری

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

به فکر اضافه کردن یک پاف باشید

جدای از ظاهر جالب این وسیله وجود آن در اتاق بسیار کمک کننده است. قرار دادن پاف در زیرمیز و استفاده به عنوان زیرپایی احساس آرامش به شما می‌دهد. هنگامی که به پاف نیاز ندارید می‌توانید از آن به عنوان یک میز کوچک استفاده کنید و کتاب‌ها و مجلات خود را روی آن قرار دهید.

 

میزکار

 

 

داشتن یک اتاق اداری خانگی مناسب باعث تعادل میان سختی کار و آسودگی خاطر در جمع خانوادگی و محیط اطراف شما می‌شود.

 

به آنطرف سطح میزکار توجه کنید

از تلمبار و انباشه شدن وسایل اضافی برای کارهای دیگر بر روی میزکارتان دوری کنید. توجه به این موضوع کمک فراوانی به تمیز ماندن اطراف کامپیوتر شما می‌کند و فضای مشخصی برای انجام دادن آسوده وظایف کاریتان را به شما ارائه می‌دهد

. فضای اضافی کنار میز کارتان می‌تواند جای مناسبی برای وسایل هنری و تزئینی مورد علاقه شما باشد. این فضا حتی برای دور شدن از کامپیوتر شخصیتان نیز کارآمد است. در این فضا شما می‌توانید به تفکر، خواندن کتاب و یا حتی نوشیدن یک فنجان چای گذاران وقت کنید.

ایده‌های طراحی: این گونه اتاق باید ساده و تمیز و همچنین سیاه و سفید طراحی شود. وسایل تزئینی و هنری باید در فضاهای مناسب اتاق جایگذاری شوند تا احساس تعلق به اتاق اداری خانگی بیشتر شود.

 

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

اگر به یک اتاق تمام اداری خانگی احتیاج ندارید

شما می‌توانید میزکار خود را به مکانی بازتری در فضای خانه انتقال دهید. اگر موضوع اتاق اداری اهمیت چندانی برای شما ندارد، دیگر نیاز نیست یک اتاق را برای اتاق اداری خانگی خود مشغول کرده و از این اتاق برای ایده‌ها و تفکرات بهتری استفاده کنید. به دنبال فضا و اتاقی بزرگ بگردید. بهتر است فضایی که انتخاب می‌کنید بزرگ باشد. یکی از ویژگی‌های این اتاق اینگونه باشد که دو میز در کنار هم با فاصله جا شوند.

ایده‌های طراحی: استفاده از موکت‌های ساده با نور مناسب و روشن و کمک گرفتن از گیاهان آپارتمانی ترکیبی ایده‌آل برای فضای اداری ایجاد می‌کند. نوری که از پنجره‌ها به میزکار شما می‌تابد خود تاثیر مستقیمی در روشنایی محیط کار دارد.

 

اتاق اداری

 

 

ارتفاع صندلی باید به گونه‌ای باشد که بدن شما در مقابل میزکار به درستی قرار بگیرد. ازتفاع محل نشیمن باید به درستی تنظیم شود. پشتی صندلی شما باید استانداردهای اولیه را برای تکیه دادن و استفاده مناسب داشته باشد.

 

فضایی برای سرگرم کردن کودکان ایجاد کنید

اگر فرزند کوچکی در خانه دارید، بهتر است محیط اداری خود را با توجه به حضور و وجود او طراحی کنید. در دنیای موازی همه ما دوست داریم هنگامی که در اتاق را می‌بندیم شخصی مزاحممان نشود ولی از آنجایی که تمام والدین در جریان هستند، در زندگی واقعی هرگز این آرزو به حقیقت نمی‌پیوندد.

برای سرگرم کردن کودکانتان به اتاق اداری خود این ویژگی‌ها را اضافه کنید:

  • جایگذاری تخته سیاه یا دیوار سیاه برای نقاشی
  • فضای بازی کودکانه در گوشی‌ای از اتاق اداری
  • قرار دادن میزی با ارتفاع مناسب جهت سرگرمی کودکان
  • قالیچه‌ای راحت برای بازی کودکان روی آن
  • سبدی برای وسایل بازی و اسباب بازی کودکان در گوشه‌ای از اتاق

 

ارتفاع مناسب

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

ایجاد فضایی خصوصی برای محیط اداریتان بسیار مهم است

اگر یک اتاق کامل برای اتاق اداری خود در اختیار ندارید اما بسیار به آن احتیاج دارید، شما کماکان می‌توانید فضایی خصوصی برای اتاق اداریتان خلق کنید. با استفاده از چند ایده خلاقانه در یک محیط باز می‌توانید فضای خصوصی اداری ایجاد کنید.

برای مثال کمک گرفتن از قفسه کتاب به عنوان جدا کننده و قرار دادن میزکارتان در بین آن‌ها یک اتاق اداری خصوصی برای شما ایجاد می‌کند. با کمک از وسایل تزئینی می‌توانید مراتب خصوصی‌تر کردن فضا را هرچه بیشتر فراهم کنید.

با کمک از کمد می‌توانید برای اتاق اداری خود میزکار طراحی کنید

اگر اتاق شما به اندازه کافی کمد دارد می‌توانید یکی از آن‌ها را تبدیل به اتاق کوچک اداری کنید. نکاتی که باید در مورد کمد اداری خود در نظر داشته باشید:

  • نور نقش مهمی را ایفا می‌کند. اگر نور کمد اداری کم است می‌توانید از لامپ سقفی به همراه دو چراغ مطالعه کمک بگیرید.
  • اگر میز مناسبی را برای کمد خود پیدا نمی‌کنید بهتر است یکی برای خودتان سفارش دهید تا با راحتی در اتاق اداری خود به کار مشغول شوید.
  • توجه به ابعاد میز و صندلی خریداری شده مسئله‌ای مهم به شمار می‌رود. دقت کنید صندلی که انتخاب می‌کنید باعث باز نشدن کشوی کار شما شود.
  • برای کشو‌های این کمد بهتر است از مدل‌های استاندارد استفاده کنید.

 

میزکار

 

 

به طور معمول به دکوراسیون اداری توجه زیادی نمی‌شود اما در نظر داشته باشید برای داشتن اتاق اداری پویا باید به این مقوله توجه کنید.

 

برای محل نگهداری وسایل اضافی اتاق اداریتان با دقت بیشتری وقت بگذارید

کمک گرفتن از میزکار، دراور و کابینت‌ها  برای نگهداری وسایل اضافی باعث بهره‌بری هرچه بیشتر از اتاق اداری می‌شود. در مورد وسایلی که به ندرت از آن استفاده می‌کنید بهتر است این وسایل را در بالاترین طبقات قفسه قرار دهید. شاید فضای اتاق شما کوچک باشد؛ پس می‌توانید این وسایل اضافی را در اتاق دیگری نیز قرار دهید.

اطراف خود را با وسایلی که به آن‌ها علاقه دارید پر کنید

از نظر شما با اضافه کردن چه وسیله‌ای اتاق اداری شما دوست داشتنی‌تر می‌شود؟ با کمک از علاقه‌مندی‌های خود در زمینه رنگ‌ها، وسایل هنری، عکس‌ها، گیایاهان آپارتمانی و موارد شخصی می‌توانید این نشاط را به محیط اداری خانگی خود بیاورید. پس بهتر است نگاهی دقیق به وسایل اتاق اداری خود بیاندازید و مواردی که وجودشان برای شما ارزشی ندارد از دکوراسیون اتاق اداری خود خارج کنید.

میزکار خود را به طور مرتب تمیز نگه دارید

برای کارایی هرچه بیشتر و آرامش خیال، بهتر است به خودتان عادت تمیز کردن روزانه میزکار خود را بدهید. در نظر داشته باشید اگر به تمیز کزدن میزکار خود پایبند نباشید بهم‌ریختگی‌ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند و کار کردن در اتاق اداری برایتان سخت می‌شود.

 

دکوراسیون اداری

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

مطالب مرتبط

چرا کاغذ دیواری را باید برای دیوار خانه انتخاب کنیم؟

کاغذ دیواری تنوع زیادی در طرح، رنگ و جنس دارد و این یکی از مزایای دکوراتیو آن محسوب می‌شود. ترکیب طرح، جنس و رنگ‌های متنوع زمان زیاد و مهارت بالایی […]

بهترین ایده‌های طراحی دکوراسیون داخلی خانه و بازسازی ساختمان

این روزها طراحی دکوراسیون داخلی خانه به عنوان یک صنعت و هنر شناخته می‌شود که هدف اصلی آن بهینه سازی و زیبا سازی فضای داخلی ساختمان است. با توجه به […]

معرفی مجموعه رونیکا پلاس

پروژه رونیکا پالاس یک نام کلی و ثبت شده برای همه پروژه‌های مسکونی، تجاری و اداری در حال اجرا است که سازنده آن رحیم قربانی است. این پروژه‌ها در نقاط […]

با انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی برای منزل بیشتر آشنا شوید

  خانه محلی برای آرامش است. همه افراد دوست دارند تا بعد از گذراندن یک روز پرمشغله به خانه‌ای پر از آرامش و دل‌نشین برگردند و بتوانند در خانه به […]

قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید

  بسیاری از افراد به دلیل فرآیند سخت و پیچیده رنگ کردن دیوارها، کاغذ دیواری را به عنوان یک جایگزین مناسب برای پوشش دیوارها انتخاب می‌کنند. انتخاب کاغذ دیواری با […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *