خواندنی و دیدنی

کوچک‌ترین خانه‌های جهان

 

قیمت مسکن، افزایش جمعیت، تغییر سبک زندگی و ده‌ها علت دیگر باعث شده است مردم جهان به فکر سکونت در خانه‌‌هایی با اندازه غیرمعمول یا خانه متحرک و یا به اصطلاح خانه کوچک باشند. خانه‌هایی که یا با اجبار و یا با انتخاب افراد برای زندگی برگزیده ‌می‌شوند. هرچند ابزار نوین و همچنین روش‌های طراحی تازه دست معماران را برای فراهم کردن زندگی آرام در محیطی کوچک باز گذاشته است. شاید تصور کنید در طراحی خانه کوچک به علت محدودیت فضا حتی نمی‌توان به راحتی زندگی کرد چه برسد به اینکه بتوان فضایی دلنشین یا کاربردی ایجاد کرد. با ما همراه باشید تا نگاهی به کوچک‌ترین خانه‌های جهان بیاندازیم.

کوچک‌ترین خانه‌های جهان ؛ نیویورک، ۳۲/۵ مترمربع

 

کوچک‌ترین خانه‌های جهان

این خانه‌ کوچک سابقا بخشی از اتاق نشیمن خانه‌ای قدیمی بوده است و همچنان آثار طراحی قدیمی در آن به چشم می‌خورد. زوج صاحب این خانه برای رعایت فضا، از اسباب کم حجم‌تر استفاده می‌کنند.

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

کوچک‌ترین خانه‌های جهان ؛ هنگ‌کنگ، ۳۰/۶ مترمربع

 

کوچک‌ترین خانه‌های جهان

این خانه حتی اتاق مهمان هم دارد. طراح این خانه با استفاده از پارتیشن‌های متحرک فضاهایی برای خواب، آشپزی، حمام، و پذیرایی به وجود آورده‌ است.

کوچک‌ترین خانه‌های جهان ؛ اسپانیا، ۲۴ مترمربع

 

کوچک‌ترین خانه‌های جهان

 

این مکان خانه‌ا‌ی کوچک و قدیمی بوده که با ایده‌هایی خلاقانه به محلی زیبا برای زندگی تبدیل شده است. در این خانه با استفاده از پنل‌های متحرک فضاهای گوناگونی به وجود آورده‌اند.

کوچک‌ترین خانه‌های جهان ؛ آیداهو، ۱۸/۲ مترمربع

 

ابزار نوین خانه‌ کوچک

تمام اسباب این خانه ارزان و بسیار مختصر و مفید هستند. و جالب است بدانید که سرویس بهداشتی گران‌ترین بخش آن است.

  کوچک‌ترین خانه‌های جهان ؛ کالیفرنیا، ۱۵/۸ مترمربع

 

کوچک‌ترین خانه‌های جهان

این خانه نیز متعلق به یک طراح وب است. انتخاب اسباب چندمنظوره و سقفی بلند باعث شده، این خانه‌ کوچک را از احساس خفگی نجات داده است.

کنکتیکت، ۱۳/۳ مترمربع

 

ابزار نوین خانه‌ کوچک

 

وقتی الیزابت ترنبال در دانشگاه پذیرفته شد، به جای ثبت‌نام در خوابگاه دست به کار شد و این خانه را ساخت. الیزابت در طراحی نیز مصالحی به کار برد که هیچ آسیبی به طبیعت نرسانند.

کوچک‌ترین خانه‌های جهان ؛ کلرادو، ۱۱/۵ مترمربع

 

ابزار نوین خانه متحرک

 

این خانه‌ زوج جوانی است که هر وقت بخواهند آن را با خود به هر کجا که بخواهند می‌برند. این خانه‌ کوچک آشپزخانه، دستشویی، حمام و کمد هم دارد.

 آمریکا و کانادا، ۱۰/۴ مترمربع

 

طراحی خانه‌ متحرک

پنج دوست برای سفر حماسی خود در اطراف آمریکا و کانادا، این خانه متحرک را ساخته‌ و در آن تخت‌های تاشو تعبیه کرده‌اند، البته برای دستشویی و حمام روی محبت مردم و هتل‌ها حساب کرده‌اند.

واشنگتن، ۹/۶ مترمربع

 

خانه متحرک

این خانه‌ی زوجی است که در زمینه تکنولوژی فعالیت می‌کنند. آن‌ها برای گریز از زندگی پرمصرف و پس‌انداز بیشتر، مساحت خانه‌ی خود را به حداقل اندازه رسانده‌اند و از ابزار نوین برای گذران اوقات خود استفاده کرده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *