خرید و فروش خانه

همه نکاتی که برای خرید ویلا در نوشهر باید بدانید

خرید ویلا در نوشهر

 

خرید ویلا در نوشهر یکی از گزینه‌های جذاب برای خرید ویلا در شمال کشور است.  نوشهر شهری زیبا و دیدنی از استان شمالی کشور یعنی مازندران است که با چشم اندازهای بسیار زیبا و آب و هوای خوب و طبیعت بکر، در حاشیه دریای خزر قرار گرفته است و بهترین گزینه برای خرید ویلا در مازندران است.

برای شروع به سرمایه گذاری خرید ویلا در نوشهر ابتدا باید اهدافتان را از این کار مشخص کنید و تحقیق و بررسی کاملی را در این زمینه انجام دهید. ما در این مطلب به بررسی نکاتی می‌پردازیم که برای خرید ویلا در نوشهر مفید هستند.

تعیین هدف خرید

برای خرید ویلا در مازندران و نوشهر باید ابتدا نیازها و اهداف خود را از خریدتان مشخص کنید و با توجه به بودجه‌ای که دارید نوع ویلای خود را انتخاب کنید. آیا برای سکونت دائمی می‌خواهید اقدام به خرید کنید یا در روزهای خاصی از سال می‌خواهید از ملکتان استفاده کنید؟ که در این صورت باید به تامین امنیت ویلا در روزهایی که نیستید هم فکر کنید. آیا هدف شما سرمایه گذاری صرف است؟ که در این صورت معیارهای شما متفاوت از خرید شخصی خواهد بود.

مکان خرید ویلا در نوشهر

زمانی که تصمیم می‌گیریم برای خرید ویلا در شمال اقدام کنیم باید ابتدا استان و شهر مورد نظر را مشخص کنیم. از میان استان‌های مازندران، گیلان و گلستان استان مازندران با توجه به نزدیکی به تهران، آب و هوای پاک، طبیعت بسیار زیبا و جاذبه‌های گردشگری فراوانی که دارد در اولویت خرید ویلا قرار می‌گیرد.

در استان مازندران نیز پیشنهاد اغلب سرمایه گذاران و خریداران شهر نوشهر است که از شهرهای مهم و غربی استان مازندران است. محبوبیت خرید ویلا در نوشهر همچنین به دلیل مناظر بسیار زیبا و مهم‌تر از همه راه‌های دسترسی و موقعیت جغرافیایی آن است که تنوع ساخت ویلا نیز در این شهر بسیار زیاد است.

بهترین مناطق نوشهر برای خرید ویلا عبارتند از : کجور که از توابع نوشهر بوده و در نزدیکی آن مسیری روستایی واقع شده است، روستای کندلوس، چلک، ونوش، نخ، لتینگان، ملکار و مزگاه.

 

خرید ویلا در نوشهر

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

نوع ویلا در نوشهر

برای خرید ویلا در شمال و به خصوص نوشهر، گزینه‌های متعددی پیش روی شما قرار دارد که شما می‌توانید با توجه به نیاز و سلیقه خود و همچنین بودجه‌ای که در اختیار دارید اقدام به خرید ویلا در مازندران کنید.

گزینه‌هایی که پیش روی شما قرار دارند عبارتند از : خرید ویلا ساحلی در نوشهر، خرید ویلا جنگلی در نوشهر، خرید ویلا شهرکی در نوشهر، ویلا روستایی و ویلا باغ که هر کدام از این گزینه‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود است و قیمت آنها نیز تفاوت بسیاری با هم دارد و بهتر است با مشاوران و متخصصان در این زمینه مشورت کنید.

در میان انواع این ویلاها، ویلای ساحلی و جنگلی رتبه بالاتری را دارند چرا که ویلای نزدیک دریا و جنگل دارای چشم اندازهای بهتری هستند. به همین دلیل هم محبوبیت ویلای ساحلی و جنگلی در نوشهر بیشتر بوده و این نوع ویلاها از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

 

خرید ویلا در نوشهر

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

قیمت خرید ویلا در نوشهر

یکی دیگر از مواردی که پیش از خرید ویلا در مازندران باید به آن توجه کنید و انتخاب آگاهانه‌ای در این زمینه انجام دهید بررسی قیمت ویلا است. این روزها با توجه به افزایش تقاضای خرید ویلا و در عین حال کاهش عرضه آن فروشنده‌هایی با قیمت‌های غیر واقعی نیز در نوشهر اقدام به فروش ویلا می‌کنند.

توجه داشته باشید که اگر قیمت ویلایی با قیمتی ارزان‌تر از منطقه برای فروش به شما معرفی شد، احتمال دارد که مشکلات قانونی داشته باشد پس حتما مدارک، جواز ساخت و اسناد مربوط به آن ویلا را دقیق‌تر بررسی کنید.

همچنین برای بازدید از ویلا بهتر است با یک کارشناس برای انجام این کار بروید تا پس از خرید با مشکلاتی مانند مشکلات زیر ساختی، نشت سقف، قدیمی بودن شیرآلات سرویس بهداشتی و قدیمی بودن سایر تاسیسات ویلا روبرو نشوید.

موقعیت و راه‌های دسترسی به ویلا

زمانی که تصمیم به خرید ویلا در مازندران می‌گیرید هزینه زیادی را نیز باید صرف این کار کنید و اگر نیاز شما در این زمینه برآورده نشود ضرر زیادی را باید پرداخت کنید. یکی از موضوعات دیگری که برای خرید ویلا در نوشهر باید به آن توجه کنید، موقعیت ویلا و راه‌های دسترسی به آن است.

برای مثال ویلاهایی که در مناطق پر خطری مانند نزدیکی کوه یا حریم رودخانه قرار دارند در عین اینکه ارزان‌تر هستند اما با خطر بلایای طبیعی روبرو هستند و باید موقعیت جغرافیایی ویلا همیشه مد نظر قرار بگیرد.

 

خرید ویلا در نوشهر

 

 

 ویلاهایی که در مناطق پر خطری مانند نزدیکی کوه یا حریم رودخانه قرار دارند در عین اینکه ارزان‌تر هستند اما با خطر بلایای طبیعی روبرو هستند و باید موقعیت جغرافیایی ویلا همیشه مد نظر قرار بگیرد.


مصالح به کار رفته

برای خرید ویلا در مازندران و به خصوص نوشهر که میزان بارندگی بسیاری دارد باید دقت داشته باشید که کیفیت مصالح به کار گرفته شده در ویلا مناسب باشد و ساختمان با توجه به بارندگی‌های مرتب و وجود رطوبت، استحکام لازم را دارا باشد. علاوه بر استحکام زیبایی نمای داخلی و بیرونی ویلا نیز مهم است که طراحی زیبایی داشته باشد.

باید توجه کنید که بسیاری از فروشندگان ظاهر زیبایی از ویلا درست می‌کنند که شما با دیدن نمای ظاهری جذب آن می‌شوید و به کل مصالح و سازه را از یاد می‌برید. پس باید با کمی زیرکی مواردی مانند متریال و مصالح مصرفی برای ساخت ویلا، سازه ویلا، محلی که ویلا در آن قرار دارد، حیاط ویلا، خیابان های شلوغ اطراف ویلا و غیره را که به سختی قابلیت تغییر دارند بررسی کنیم.

امکانات منطقه برای خرید ویلا در نوشهر

یکی از عوامل تعیین کننده دیگر برای خرید ویلا در نوشهر امکانات منطقه‌ای است که ویلا در آن قرار دارد. برای مثال اگر شما شغل ثابتی در شهر خودتان داشته باشید نگرانی اشتغال و رفت و آمد و حمل و نقل را نخواهید داشت.

اما اگر برای کار بخواهید به این منطقه بیایید باید در جایی اقدام به خرید کنید که فرصت‌های شغلی بیشتری پیش رویتان باشد، تمرکز جمعیت بالاتر و حقوق بهتری داشته باشد و در عین حال هزینه‌های زندگی در آن منطقه متعادل باشد.

 

شمال کشور

 

 

برای خرید ویلا در مازندران و به خصوص نوشهر که میزان بارندگی بسیاری دارد باید دقت داشته باشید که کیفیت مصالح به کار گرفته شده در ویلا مناسب باشد و ساختمان با توجه به بارندگی‌های مرتب و وجود رطوبت، استحکام لازم را دارا باشد.


هماهنگی بودجه و انتظارات

برای خرید ویلا در نوشهر باید بتوانید معیارهایی که برای خرید دارید و بودجه خود را با هم هماهنگ کنید. اغلب افراد ترجیح می‌دهند ویلایی در بهترین نقطه نوشهر با ظاهری عالی و چشم اندازی بی‌نظیر داشته باشند که امکانات رفاهی خوب و دسترسی مناسبی نیز داشته باشد اما در درجه اول باید به سرمایه‌ای که در حال حاضر در اختیار داریم فکر کنیم و آپشن‌هایی که در نظر می‌گیریم مانند استخر، سونا، جکوزی و غیره متناسب با بودجه باشد.

امنیت منطقه

از دیگر نکات مهم خرید ویلا در شمال بحث مهم امنیت محله است. اگر شما در منطقه‌ای نا امن اقدام به خرید ویلا کنید که هر زمان احتمال سرقت در آن وجود داشته باشد سرمایه خود را از دست خواهید داد پس باید تحقیقات خود را در این زمینه از محلی‌های آن منطقه انجام دهید تا بودجه شما به هدر نرود.

مشورت با کارشناس

پیش از اقدام به خرید ویلا در نوشهر بهتر است از کمک یک مشاور املاک با تجربه در آن منطقه استفاده کنید چرا که اگر بومی آن منطقه هم نباشید و با کاربری زمین‌های نوشهر آشنایی نداشته باشید، در معاملات خود، دچار ضرر و زیان خواهید شد. برای مثال برخی از زمین‌ها و ویلاهای نوشهر فاقد سند رسمی هستند و تنها با مشورت یک متخصص می‌توانید جلوی ضررهای احتمالی را بگیرید.

 

شمال کشور

 

 

 برای خرید ویلا در نوشهر باید بتوانید معیارهایی که برای خرید دارید و بودجه خود را با هم هماهنگ کنید. اغلب افراد ترجیح می‌دهند ویلایی در بهترین نقطه نوشهر با ظاهری عالی و چشم اندازی بی‌نظیر داشته باشند که امکانات رفاهی خوب و دسترسی مناسبی نیز داشته باشد اما در درجه اول باید به سرمایه‌ای که در حال حاضر در اختیار داریم فکر کنیم و آپشن‌هایی که در نظر می‌گیریم مانند استخر، سونا، جکوزی و غیره متناسب با بودجه باشد.


جمع بندی

  • برای خرید ویلا در مازندران و نوشهر باید ابتدا نیازها و اهداف خود را از خریدتان مشخص کنید و با توجه به بودجه‌ای که دارید نوع ویلای خود را انتخاب کنید.
  • زمانی که تصمیم می‌گیریم برای خرید ویلا در شمال اقدام کنیم باید ابتدا استان و شهر مورد نظر را مشخص کنیم. از میان استان‌های مازندران، گیلان و گلستان استان مازندران با توجه به نزدیکی به تهران، آب و هوای پاک، طبیعت بسیار زیبا و جاذبه‌های گردشگری فراوانی که دارد در اولویت خرید ویلا قرار می‌گیرد.
  • یکی دیگر از مواردی که پیش از خرید ویلا در مازندران باید به آن توجه کنید و انتخاب آگاهانه‌ای در این زمینه انجام دهید بررسی قیمت ویلا است.
  • توجه داشته باشید که اگر قیمت ویلایی با قیمتی ارزان‌تر از منطقه برای فروش به شما معرفی شد، احتمال دارد که مشکلات قانونی داشته باشد پس حتما مدارک، جواز ساخت و اسناد مربوط به آن ویلا را دقیق‌تر بررسی کنید.
  • یکی از عوامل تعیین کننده دیگر برای خرید ویلا در نوشهر امکانات منطقه‌ای است که ویلا در آن قرار دارد.
  • برای خرید ویلا در نوشهر باید بتوانید معیارهایی که برای خرید دارید و بودجه خود را با هم هماهنگ کنید.
  • از دیگر نکات مهم خرید ویلا در شمال بحث مهم امنیت محله است. اگر شما در منطقه‌ای نا امن اقدام به خرید ویلا کنید که هر زمان احتمال سرقت در آن وجود داشته باشد سرمایه خود را از دست خواهید داد.
  • پیش از اقدام به خرید ویلا در نوشهر بهتر است از کمک یک مشاور املاک با تجربه در آن منطقه استفاده کنید چرا که اگر بومی آن منطقه هم نباشید و با کاربری زمین‌های نوشهر آشنایی نداشته باشید، در معاملات خود، دچار ضرر و زیان خواهید شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *