گزارش

راهنمای خرید خانه ۵۰۰میلیونی

 

خرید آپارتمان ارزان تبدیل به یکی از مهمترین دغدغه‌های شهروندان پایتخت نشین شده است. به همین خاطر شناسایی محله‌های ارزان تهران و به اصطلاح منطقه‌های خوش قیمت تهران می‌تواند به خریداران مسکن کمک کند. از طرف دیگر عوامل مختلفی چون منطقه، متراژ بنا، سال ساخت و … در قیمت‌گذاری خانه تاثیرگذار است. اما آنچه مشخص است آپارتمان‌های کوچک در مناطق جنوبی و جنوب غربی پایتخت هنوز به نسبت باقی مناطق تهران قیمت پایین‌تری دارند. دو سال پیش خانواده‌ای تهرانی با بودجه ۵۰۰ میلیون تومانی می‌توانست در یکی از مناطق مرکزی یا حتی غربی تهران خانه‌ای با متراژ متوسط بخرد. اما امروز خانه ۵۰۰میلیونی را فقط می‌توان در مناطق جنوبی و جنوب غربی پیدا کرد. چالشی که امروز باعث شده خانوارهای تهرانی برای پیدا کردن مسکن مناسب دچار مشکل باشند.

در این گزارش سعی داریم محله‌های ارزان تهران را به شما معرفی کنیم و نشان دهیم در چه مناطقی می‌شود خانه ۵۰۰میلیونی خرید.

محله‌های ارزان تهران

سایت کیلید این قابلیت را ایجاد کرده تا متقاضیان خرید مسکن بتوانند با استفاده از امکانات مقایسه قیمت و مطالعه جداول تغییر هزینه مسکن در سال‌های گذشته، انتخاب درست‌تری برای خرید خانه داشته باشند. طبق داده‌های استخراج شده از سطح شهر تهران، مناطق ۱۸، ۱۷، ۱۹، ۲۰ و ۱۰ محله‌های ارزان تهران به حساب می‌آیند. مناطقی که در سه ماه گذشته هزینه متوسط خرید خانه در آن‌ها ۵۰۰میلیون تومان بوده است.

در این محلات هنوز می‌شود خانه ۵۰۰میلیونی خرید. در این محله ها ( به جز منطقه ۱۰) متوسط قیمت هر متر مربع خانه بین ۶ تا ۶٫۵ میلیون تومان است. جدول پایین میانگین معاملات در این مناطق و میانگین قیمت کل و قیمت هر مترمربع را مشخص کرده است.

 

خانه 500 میلیونی

 

 

دو سال پیش خانواده‌ای تهرانی با بودجه ۵۰۰ میلیون تومانی می‌توانست در یکی از مناطق مرکزی یا حتی غربی تهران خانه‌ای با متراژ متوسط بخرد. اما امروز خانه ۵۰۰میلیونی را فقط می‌توان در مناطق جنوبی و جنوب غربی پیدا کرد.

 

خانه ۵۰۰میلیونی کم متراژ

آپارتمان ارزان مشخصه‌های متفاوتی دارند. اما شاید مهمترین ویژگی این خانه‌ها متراژ پایین آن‌ها باشد.با توجه به نقشه حرارتی منتشر شده در سایت کیلید هنوز می‌‌توان آپارتمان‌های کوچک را با بودجه ۵۰۰ میلیونی خرید. برای نمونه چند مورد  آپارتمان ارزان را در جدول پایین بر اساس محله، قیمت متوسط هر مترمربع و متراژ مشخص کرده‌ایم.

 

خانه 500میلیونی

 

 

 در همین رابطه بخوانید:


خانه ۵۰۰میلیونی
با متراژ بالای ۶۰ متر

عواملی مختلفی در تعیین قیمت یک ملک اثر گذار است. درست است که اولین شرط آپارتمان ارزان، متراژ پایین آن‌ها است، اما می‌شود مثلا با بودجه ۵۰۰ میلیون تومانی خانه‌هایی با متراژ متوسط نیز پیدا کرد. طبق اطلاعات استخراج شده از سایت کیلید جدول پایین خانه هایی را مشخص کرده که قیمتی پایین تر از ۵۰۰ میلیون تومان دارند و متراژی بالای ۶۰ متر.

 

 

محله‌های ارزان تهران

 

 

طبق داده‌های استخراج شده از سطح شهر تهران، مناطق ۱۸، ۱۷، ۱۹، ۲۰ و ۱۰ محله‌های ارزان تهران به حساب می‌آیند. مناطقی که در سه ماه گذشته هزینه متوسط خرید خانه در آن‌ها ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

 

متراژ خانه‌ها در معاملات یک ماه گذشته

از بین محله‌های ارزان تهران و محله‌هایی که می‌شود در آنجا خانه ارزان خرید، منطقه ۱۰ بیشترین تعداد معامله را در یک ماه گذشته ثبت کرده است. اما طبق جدول اولی که در گزارش منتشر کردیم، میانگین قیمت خانه در این منطقه ۱۱ میلیون تومان است.

پس باید عامل دیگری باعث قیمت پایین تمام شده مسکن در این منطقه باشد. اگر به داده‌های سایت کیلید مراجعه کنید خواهید دید در یک ماه گذشته بیش از ۹۰ درصد معاملات در این منطقه در خانه‌هایی با متراژ پایین تر از ۸۵ متر مربع بوده است. به همین خاطر منطقه ۱۰ را باید جز منطقه‌های خوش قیمت پایتخت به حساب بیاوریم. نمودار پایین معاملات در ۵ منطقه ارزان پایتخت را بر اساس متراژ خانه نشان می‌دهد.

 

آپارتمان ارزان آپارتمان‌های کوچک

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

سن بنا در معاملات محله‌های ارزان تهران

آپارتمان‌های کوچک و در محله‌های پایین شهر تهران گزینه خوبی برای خانواده‌هایی است که می‌خواهند خانه‌ای با قیمت پایین بخرند. اما عامل دیگری هم در تعیین قیمت آپارتمان ارزان موثر و حیاتی است. عمر بنا می‌تواند تاثیر زیادی در قیمت تمام شده ملک داشته باشد. طبق آنچه در سایت کیلید قابل مشاهده است در محله‌های ارزان قیمت و به اصطلاح منطقه‌های خوش قیمت پایتخت که می شود خانه ۵۰۰میلیونی خرید، درصد خرید و فروش خانه‌های قدیمی بسیار بالاتر از خانه‌های نوساز است. در بین محله‌های ارزان تهران، منطقه ۱۰ با ۷۷ درصد معامله ملک قدیمی رتبه اول و یکی از منطقه‌های خوش قیمت پایتخت را در اختیار دارد.  

 

محله‌های ارزان تهران

مطالب مرتبط

نگاهی به بازار مسکن کرج در آبان98
  آمارهای بازار مسکن کرج در آبان98 نشان می‌دهد معاملات مسکن در این کلانشهر به نسبت سال گذشته با افت شدیدی همراه بوده‌است. رکود مسکن فقط مختص پ...
گزارشی از معاملات تابستانی گران‌ترین منطقه تهران
  اختلاف قیمت مسکن بین بالاشهر و پایین‌شهر تهران موضوع جدیدی نیست. از زمانی که بافت شهری سر و شکل گرفت و تهران از جنوب و شمال و شرق و غرب کش آ...
توسعه‌گران بازیگران اصلی بازآفرینی شهری
  بحث نوسازی بافت فرسوده و یا بهتر است بگوییم بهسازی شهری دوباره تیتر اخبار حوزه مسکن و شهرسازی شده است. در مقاله قبل خواندید که از چه بازه زم...
بازار مسکن کلانشهر کرج در هفت سال گذشته
قیمت مسکن در کلانشهر کرج در هفت سال گذشته مانند بیشتر مناطق کشور رشد داشته است. کلانشهر کرج به عنوان یکی از  مهاجرپذیرترین شهرهای کشور لقب ایران کوچک ...
قیمت خرید مسکن در تهران
  یکی از حساس‌ترین کارهایی که افراد با آن روبرو هستند، خرید خانه است. در خرید مسکن موضوعی که برای افراد بیش‌ترین اهمیت را دارد قیمت مسکن است. ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازار مسکن
اخبار بازار مسکن
مشاورین املاک
توصیه های اجاره و خرید خانه