خواندنی و دیدنی

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا

 

لیست گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا هر ساله منتشر می‌شوند و افراد زیادی هستند که دوست دارند در مورد این خانه‌ها و ارزش مالی آنها و اینکه متعلق به چه کسانی هستند بدانند. خانه‌های گران دنیا گاهی به دلیل سبک معماری شبیه خانه‌های سلطنتی و گاهی خانه مدرن به حساب می‌آیند. در لیست زیر ۵ مورد از خانه‌های گران دنیا که البته بیشتر شبیه قصر هستند و ارزش تقریبی‌شان را آورده‌ایم:

۱. گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا؛ قصر باکینگهام،  ۵۵/۱ میلیارد دلار

یکی از گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا که در عین حال پربازدیدترین آن‌ها هم هست، قصر باکینگهام است. این قصر منزل ملکه الیزابت دوم و کاخ سلطنتی بریتانیا است که در اصل در سال ۱۷۰۳ میلادی برای دوک باکینگهام ساخته شد. این قصر مجموعا ۱۰۰۰۰۰۰ مترمربع مساحت دارد و در سراسر دنیا از معماری آن تقلید و کپی‌برداری شده است. این قصر پر از باغ‌ها، مجسمه‌ها و عمارت‌های کوچک است.

 

خانه سلطنتی

 

 

 یکی از گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا که در عین حال پربازدیدترین آن‌ها هم هست، قصر باکینگهام است. این قصر منزل ملکه الیزابت دوم و کاخ سلطنتی بریتانیا است که در اصل در سال ۱۷۰۳ میلادی برای دوک باکینگهام ساخته شد.

 

۲. آنتیلیا، ۱ میلیارد دلار

آنتیلیا یک خانه‌ مدرن است با معماری تقریبا انتزاعی که در جنوب بمبئی در کشور هند واقع است. مالک این خانه که یکی از گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیاست، یکی از ثروتمند‌ترین غول‌های نفتی هندوستان است و با ۶۰۰ کارمند از این آسمان‌خراش نگهداری می‌کند. این آسمان‌خراش با آسمان‌خراش‌ های دیگر متفاوت است، زیرا سقف طبقات این آسمان‌خراش بسیار بلند است و به این خاطر هر چقدر جمعیت داخل طبقات زیاد باشد، شلوغی و ازدحامی به چشم نمی‌خورد.

این خانه شاید جنجالی‌ترین خانه‌‌ی در فهرست خانه‌های گران باشد چرا که در یکی از محروم‌ترین شهرهای هند قرار دارد. در این شهر اکثر کودکان زیر پنج سال به‌شدت دچار سوءتغذیه هستند و مردم این شهر ساختن چنین بنایی را در آن‌جا نوعی توهین حساب می‌کنند.

 

 

خانه مدرن

 

 آنتیلیا یک خانه مدرن است با معماری تقریبا انتزاعی که در جنوب بمبئی در کشور هند واقع است. مالک این خانه که یکی از گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیاست، یکی از ثروتمند‌ترین غول‌های نفتی هندوستان است و با ۶۰۰ کارمند از این آسمان‌خراش نگهداری می‌کند.

 

۳. گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا؛ ویلای لئوپولدا، ۷۵۰ میلیون دلار

ویلای لئوپولدا در ساحل کوت دازور (ویویرای فرانسه) قبل از اینکه به یک خانه‌ی سلطنتی و منزل شاهزادگان و یکی از گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا تبدیل شود، بیمارستانی بود برای سربازان جنگ جهانی اول و هم‌چنین لوکیشن فیلم‌برداری فیلمی که داستانش پس از جنگ جهانی دوم رخ می‌داد.

این ملک ۳۶هزار مترمربع مساحت دارد و دارای استخری است که مستقیما به رودخانه ریویِرا دید دارد. ۱۱ اتاق خواب و ۱۴ حمام و توالت دارد و گرچه بزرگ‌ترین خانه‌ این فهرست نیست، اما مسلما یکی از باشکوه‌ترین آن‌هاست.

 

 

خانه سلطنتی

۴. خانه‌ی راتلَند گِیت، ۵/۴۳۶ میلیون دلار

این خانه‌ سلطنتی قبلا در تملک نخست‌وزیر لبنان و شاهزاده‌ی عربستان سعودی بود و حالا چند سال است که کسی در آن ساکن نیست. این خیلی ناراحت‌ کننده است، زیرا شیرهای آب ۷ حمام و توالت این خانه از طلا ساخته شده‌‌اند. این خانه‌ ۶۰۰۰۰ مترمربعی از معماری عصر ویکتوریا الهام گرفته و با دیدن پنجره‌ها و دکور این خانه و طراحی و ساخت کلاسیک آن، به‌راحتی می‌توانید خود را در آن دوران تصور کرد. دیوارهای این خانه مزین به بسیاری از شاهکارهای نقاشی‌ هستند.

 

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا

 

 

 این خانه‌ سلطنتی قبلا در تملک نخست‌وزیر لبنان و شاهزاده‌ی عربستان سعودی بود و حالا چند سال است که کسی در آن ساکن نیست. این خیلی ناراحت‌ کننده است، زیرا شیرهای آب ۷ حمام و توالت این خانه از طلا ساخته شده‌‌اند

 

۵. گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا؛ فور فِیرفیلد پاند، ۵/۲۴۸ میلیون دلار

این ملک سلطنتی که در ایالات متحده واقع است، یکی از خانه‌های گران دنیا محسوب می‌شود. با اینکه ایالات متحده کشوری است که خاندان سلطنتی ندارد، اما با دیدن این خانه خیال می‌کنید متعلق به شاه یا ملکه‌ای آمریکایی است.

این خانه سه استخر شنا، دو زمین تنیس، یک سالن بولینگ، یک وان حمام ۱۵۰۰۰۰ دلاری، ۲۹ اتاق خواب و ۳۹ حمام و توالت دارد.

مساحت این ملک ۱۲۶ هزار مترمربع است و کل ساختمان مساحتی بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ مترمربع دارد که نیمی از آن را ساختمان مرکزی گرفته است. در سال ۲۰۰۷، مالکان این ملک ۳۹۷۰۰۰ دلار مالیات مسکن پرداخت کردند و از آن زمان تاکنون نیز همین مبلغ را پرداخت می‌کنند.

 

خانه مدرن

 

 

در همین رابطه بخوانید:

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *