اجاره خانه

نکات مهم در انتخاب خانه کارمندی

 

سبک زندگی کارمندان ایجاب می‌کند تا این دسته از افراد در انتخاب خانه کارمندی نکاتی را مد نظر قرار دهند که شاید برای دیگران خیلی اهمیت نداشته باشد.اجاره بهاء یکی از مهم‌تر ین موارد است اما انتخاب محله خوش مسیر نیز ضروری به نظر می‌رسد. اگرچه قیمت مناسب یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها در زمان خرید خانه یا اجاره آپارتمان است، اما موارد بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد که در انتخاب خانه کارمندی باید مدنظر قرار گیرد.

در ادامه این مطلب نکاتی را به شما گوشزد می‌کنیم که اگر کارمند هستید حتما به آنها توجه کنید؛ نکاتی که ممکن است در زمان اجاره خانه به ذهن‌تان خطور نکند اما برای داشتن آسایش بیشتر ضروری هستند.

خانه خود را آنلاین و در کیلید پیدا کنید 

مهم‌ترین مشکل کارمندان در زمان جستجوی خانه، وقت کمی است که می‌توانند در طول روز به این کار اختصاص دهند. پس از پایان ساعت کاری وقت زیادی برای سر زدن به بنگاه‌های مشاور املاک و دیدن خانه‌ها باقی نمی‌ماند؛ به همین خاطر جستجو در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ملکی، مثل kilid.com، کمک زیادی به صرفه جویی در وقت شما می‌کند.

به جای اینکه هر روز با خستگی به این بنگاه و آن بنگاه بروید، می‌توانید با سر زدن به سایت و اپلیکیشن کیلید به دنبال آپارتمان مورد نظرتان بگردید و در زمانی مناسب برای بازدید از خانه هماهنگ کنید.
 

انتخاب خانه کارمندی

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

به دنبال آپارتمانی با کرایه کمتر باشید

نه فقط کارمندان، بلکه هر کسی که به دنبال خانه می‌گردد، دوست دارد اجاره بهاء کمتری بپردازد. از آنجا که براساس سبک زندگی کارمندان ، آنها معمولا میزان درآمد ثابتی در طول سال دارند، پرداخت کرایه‌های سنگین می‌تواند زندگی آنها را دچار مشکل کند.

در زمان انتخاب خانه کارمندی سعی کنید به دنبال مواردی باشید که در ازای گرفتن رهن بیشتر، کرایه کمتری می‌خواهند. درست است که فراهم کردن پول پیش خانه کار سختی است اما با پرداخت اجاره کمتر در طول ماه فشار کمتری به شما وارد خواهد شد.

همچنین اگر قصد دارید بیش از یک سال در خانه‌ای بمانید حتما به افزایش سالیانه اجاره بهاء نیز توجه کنید. از آنجا که معمولا میزان افزایش سالیانه اجاره بهاء بیش از درصد افزایش حقوق کارمندان است، اگر در سال اول خانه‌ای با کرایه بالا انتخاب کنید ممکن است سال دوم برای پرداخت کرایه آن با مشکل بیشتری مواجه شوید.
 

برای انتخاب خانه کارمندی محله خوش مسیر انتخاب کنید

رفت و آمد آسان و به موقع رسیدن به محل کار که با محله خوش مسیر محقق می‌شود یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر کارمندی است. هرچقدر محله شما خوش مسیرتر باشد وقت کمتری برای رفت و آمد از شما گرفته می‌شود.

همیشه در انتخاب خانه کارمندی جدید، راحتی و خلوتی مسیر آن تا محل کارتان را چک کنید. همچنین سعی کنید خانه‌ای انتخاب کنید که به ایستگاه مترو، اتوبوس و تاکسی نزدیک‌تر و محله خوش مسیر باشد.

نزدیک بودن خانه به محل کار بسیار مهم است اما حیاتی نیست. ممکن است خانه‌ای دور از محل کارتان باشد ولی آنقدر محله خوش مسیر باشد که با دو کورس به راحتی به محل کارتان برسید.

همچنین اگر از خودرو شخصی استفاده می‌کنید باید حواستان به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد باشد.

 

محله خوش مسیر
 

برای انتخاب خانه کارمندی ساعت کاری مغازه‌های محله را چک کنید

اکثر کارمندان صبح زود از خانه خارج می‏شوند و عصر به خانه بازمی‌گردنند؛ بنابراین برای آنها مهم است که شب هنگام نیز بتوانند خریدهای روزانه خود را انجام دهند.
زمان انتخاب خانه کارمندی جدید نگاهی به مغازه‌های اطراف بیندازید و ببینید تا چه ساعتی باز هستند و فاصله آنها تا خانه شما چقدر است. اینکه ساعت ۹ یا ۱۰ شب دسترسی به نان و میوه تازه داشته باشید یا بتوانید بقالی در نزدیکی پیدا کنید، که تا پاسی از شب باز است، برای شما یک مزیت است.

حضور چند آشپزخانه و فست‌فود نسبتا ارزان در نزدیکی خانه، برای زمانی که وقت و حوصله آشپزی ندارید، بسیار سودمند است. همچنین نزدیک بودن به بازار میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای کمک زیادی به کم کردن هزینه‌های شما خواهد کرد.
 

آپارتمان‌های کم جمعیت‌تر برای انتخاب خانه کارمندی مناسب‌ترند

سبک زندگی کارمندان به‌گونه‌ای است که شب‎ها زودتر می‌خوابند تا صبح زود آماده رفتن به محل کار شوند؛ به همین خاطر انتخاب آپارتمانی که جمعیت کمتری دارد، و اکثر ساکنین آن شاغل هستند، سبب می‏شود تا سر و صدای کمتری بشنوید و شب هنگام آرامش بیشتری داشته باشید. علاوه‌بر این معمولا هزینه شارژ این آپارتمان‌ها نسبت به آپارتمان‌هایی پرجمعیت‌تر، کمتر است.

سبک زندگی کارمندان

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

خانه‌ای با امنیت بیشتر انتخاب کنید

امنیت خانه مورد دیگری است که هر شخصی باید به آن توجه کند. با توجه به اینکه کارمندان مدت زمان زیادی از طول روز در خانه نیستند توجه به این مورد برای آنها ضرورت بیشتری پیدا می‌کند.

از همسایه‌ها و ساکنین ساختمان در مورد امنیت محله و خیابان تحقیق کنید. امنیت در و پنجره‌های خانه موردنظرتان را چک کنید. سعی کنید واحدی را انتخاب کنید که در طبقات بالاتری قرار دارد. روشنایی خیابان را چک کنید تا صبح زود یا نیمه شب برای رفت و آمد به مشکل بر نخورید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *