بازار مسکن تهران

خیابان آجودانیه محله‌ای با خانه‌های لوکس و زیبا

خیابان آجودانیه

 

خیابان آجودانیه در محله آچودانیه است که در شمال شرقی تهران و شهرستان شمیرانات قرار گرفته و در منطقه یک شهرداری تهران ناحیه 5 واقع شده است.  این محله پس از انقلاب با نام خیابان سباری نامگذاری شد. محله آجودانیه از شمال به دارآباد، از جنوب و شرق به اقدسیه و بزگراه امام علی (ع) و از غرب به نیاوران و صاحب قرانیه منتهی می‌شود.

کاخ مظفرالدین شاه یکی از آثار تاریخی است که در محله آجودانیه تهران قرار گرفته است چرا که مظفرالدین شاه با توجه به اینکه مشکل تنفسی داشت در این منطقه سکونت داشت. عمارت فخرالدوله در نزدیکی کاخ مظفرالدین شاه، سیمین قلعه و موزه تاریخ طبیعی دارآباد نیز در این محدوده قرار گرفته‌اند. خیابان آجودانیه (شهید سباری) با توجه به آنکه در دامنه رشته کوه البرز قرار گرفته است، شیب زیادی دارد. در این مطلب به بررسی محله آجودانیه با سرفصل‌های زیر می‌پردازیم.

 • توضیحی در ارتباط با پیدایش خیابان آجودانیه تهران
 • دسترسی به محله آجودانیه تهران
 • مراکز فرهنگی و مذهبی محله آجودانیه تهران
 • مراکز درمانی محله آجودانیه تهران
 • مراکز مهم دولتی آجودانیه تهران
 • بافت خیابان آجودانیه تهران
 • قیمت آپارتمان در خیابان آجودانیه تهران
 • مزایای زندگی در خیابان آجودانیه

توضیحی در ارتباط با پیدایش خیابان آجودانیه تهران

محله آجودانیه برای آقا رضا خان اقبال السلطنه یکی از وزرای ناصرالدین شاه قاجار بوده است که وی در ابتدا آجودان مخصوص شاه و علاوه بر آن حسابدار وی بود.

آقا رضا خان زمین‌های آجودانیه را از مالکان آنها خرید و از آن به بعد این منطقه به چاله باغ معروف شد. این منطقه پس از چند بار جابجایی میان افراد مختلف، در اوایل دوره پهلوی با نام آجودانیه جزو محلات تهران شد که از اقدسیه تا دارآباد را شامل می‌شود.

دسترسی به محله آجودانیه تهران

شما از طریق اتوبان صدر و خیابان پاسداران می‌توانید دسترسی مناسبی به خیابان آجودانیه با استفاده از خودرو شخصی داشته باشید. برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و دسترسی به محله آجودانیه نیز نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این منطقه، ایستگاه مترو نوبنیاد (خط 3 متروی قائم آزادگان) است که در جنوب محله واقع شده و  ایستگاه تجریش است که با استفاده از اتوبوس‌های تندرو و تاکسی ‌می‌توان به آن دسترسی داشت.

 

محله آجودانیه تهران    

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

بزرگراه ارتش نیز در جنوب این محله قرار دارد که دارای اتوبوس‌های تندرو خط 6 (پایانه لاله- پایانه افشار) است. نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به محله آجودانیه تهران، ایستگاه اتوبوس کاشانک است که در شمال محله کاشانک و در خیابان پورابتهاج قرار گرفته است.

البته در مرز شمالی و جنوبی این منطقه نیز اتوبوس‌های معمولی ایستگاه دارند. در این خیابان هیچ نوعی از محدودیت ترافیکی زوج یا فرد و طرح اصلی وجود ندارد.

اگر قصد استفاده از تاکسی را نیز داشته باشید، پایانه تاکسی نوبنیاد نزدیک‌ترین پایانه تاکسیرانی به خیابان آجودانیه است که به اغلب محلات تهران راه دارد. البته تاکسی‌های گذری نیز در این محله وجود دارد.

محله آجودانیه، از شمال به خیابان پور ابتهاج، از جنوب به بزرگراه ارتش و خیابان موحد دانش ختم می‌شود و از غرب به خیابان سپند در کاشانک، و از شرق به خیابان شهید صمیع در دارآباد ختم می‌شود.

مراکز فرهنگی و مذهبی محله آجودانیه تهران

یکی از مراکز فرهنگی موجود در این خیابان بنیاد دایره المعارف بزرگ اسلامی است که در شهرک ایثار و در انتهای خیابان آجودانیه قرار گرفته است. همچنین کتابخانه پارک شطرنج نیز از دیگر مراکز فرهنگی این محله است.

 

محله آجودانیه تهران

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

مراکز ورزشی موجود در محله آجودانیه عبارتند از : مجموعه ورزشی میثاق، سالن ورزشی دانیال، سالن ورزشی تهران که با توجه به پایین بودن تراکم جمعیت دسترسی به آنها راحت است. از جمله مراکز دینی و مساجد خیابان آجودانیه به مسجد جامع اقدسیه امام صادق می‌توان اشاره کرد.

بوستانی با نام بوستان شطرنج در میان خیابان‌های 13 شرقی و 12 شرقی واقع شده است که در انتهای خیابان آجودانیه قرار دارد. برای مراجعه به مراکز خرید آجودانیه با توجه به پراکنده بودن این مراکز در تمامی محله، بهتر است از خیابان‌های نیاوران، تجریش، اقدسیه و مراکز خرید آنها که در نزدیکی این خیابان قرار گرفته‌اند استفاده کنید.

 

محله آجودانیه تهران

 

 

 یکی از مراکز فرهنگی موجود در خیابان آجودانیه بنیاد دایره المعارف بزرگ اسلامی است که در شهرک ایثار و در انتهای خیابان آجودانیه قرار گرفته است. همچنین کتابخانه پارک شطرنج نیز از دیگر مراکز فرهنگی این محله است.


مراکز درمانی محله آجودانیه تهران

یکی از نزدیک‌ترین بیمارستان‌ها به خیابان آجودانیه، بیمارستان نیکان است اما در این محله یک درمانگاه فوق تخصصی با نام درمانگاه فوق تخصصی آجودانیه نیز احداث شده که به ارائه خدماتی مانند خدمات تخصصی ویزیت عمومی، کلینیک‌های متخصصان داخلی، مشاوره تغذیه و روانشناسی، پوست، مو و زیبایی، زنان و زایمان و نازایی، مغز و اعصاب، ارتوپدی، فیزیوتراپی، چشم ‌پزشکی و غیره به اهالی این محل می‌پردازد.

 • این مراکز درمانی نیز به محله آجودانیه نزدیک هستند :
 • بیمارستان مسیح دانشوری
 • بیمارستان فوق تخصصی محک در دارآباد
 • بیمارستان نیکان در بلوار ارتش
 • بیمارستان باهنر در منظریه
 • بیمارستان فرمانیه
 • بیمارستان چیذر

 

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

مراکز مهم دولتی آجودانیه تهران

بانک حکمت ایرانیان، بانک پاسارگاد، بانک آینده، بانک‌ شهر و پژوهشگاه دانش ‌بنیاد از جمله مراکز دولتی موجود در خیابان آجودانیه تهران هستند.

بافت خیابان آجودانیه تهران

در خیابان آجودانیه ترکیبی از بافت نوساز و قدیمی به چشم می‌خورد به صورتی که ساختمان‌های 40 ساله نیز در این منطقه وجود دارند. البته خانه‌های لوکس و برج‌های لاکچری نیز در آجودانیه وجود دارد.

قیمت آپارتمان در خیابان آجودانیه تهران

با توجه به آب و هوای خوب منطقه آجودانیه و دوری از آلودگی شهری که به دنبال کم بودن برج‌های بلند و گردش باد و خروج آلودگی به وجود آمده،  و همچنین مصالح بسیار لوکسی که در ساخت ‌خانه‌ها به خصوص خانه‌های نوساز و ویلایی استفاده می‌شود، متوسط قیمت خانه در محله آجودانیه تهران بالا است و در زمره مناطق گران قیمت تهران به شمار می‌رود.

یکی دیگر از دلایل بالا بودن قیمت خانه در این محله، وجود مناطق تفریحی مانند موزه حیات وحش دارآباد و کوه‌های دارآباد در نزدیکی این منطقه است. همچنین این منطقه طرفداران زیادی برای خرید خانه دارد اما بهتر است بدانید که با توجه به شیب زیادی که در خیابان‌های این محله وجود دارد، تردد در آن به خصوص در فصل زمستان کمی دشوار است.

در این منطقه متراژهای مختلفی وجود دارد و از 80 متر تا 300 متر واحد برای فروش یا رهن و اجاره یافت می‌شود که آن دسته از بناهایی که مشرف به خیابان آجودانیه هستند گران‌تر از بقیه هستند. با این حال قیمت گذاری در این منطقه به امکانات آن خانه بستگی دارد و خانه‌های ویلایی که با مصالح لوکس ساخته شده باشند با هر متراژی که باشند به شدت گران هستند. در واقع امکانات ملک پیش از موقعیت ملک تعیین کننده قیمت در این منطقه است.

مزایای زندگی در خیابان آجودانیه

محله آجودانیه تهران امنیت بسیار بالایی دارد و میزان جرم و جنایت در آن بسیار کم است. همچنین به دلیل تردد کم و وجود کوچه‌های بن بست، در این منطقه آرامش بسیاری وجود دارد. این واحدها اغلب امکاناتی ایده آلی داشته و دارای امکانات رفاهی مناسب است و با توجه به نزدیکی به دارآباد هوای لطیف و تمیزی دارد.

 

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

مختصری از خیابان آجودانیه تهران

 • منطقه: 1
 • محل استقرار: شمال شرقی تهران
 • همسایه های محلی آجودانیه تهران: محله آجودانیه، از شمال به خیابان پور ابتهاج، از جنوب به بزرگراه ارتش و خیابان موحد دانش ختم می‌شود و از غرب به خیابان سپند در کاشانک، و از شرق به خیابان شهید صمیع در دارآباد ختم می‌شود.
 • دسترسی: از طریق اتوبان صدر و خیابان پاسداران می‌توانید دسترسی مناسبی به خیابان آجودانیه با استفاده از خودرو شخصی داشته باشید. برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و دسترسی به محله آجودانیه نیز نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این منطقه، ایستگاه مترو نوبنیاد (خط 3 متروی قائم آزادگان) است که در جنوب محله واقع شده و  ایستگاه تجریش است که با استفاده از اتوبوس‌های تندرو و تاکسی ‌می‌توان به آن دسترسی داشت.
 • ایستگاه مترو: ایستگاه مترو نوبنیاد و ایستگاه تجریش
 • بافت محله آجودانیه: قدیمی و نوساز
 • سطح قیمت: بالا

 

مطالب مرتبط

مرکز خرید عرش آجودانیه کجاست و چه امکاناتی دارد؟

مرکز خرید عرش آجودانیه یکی از گزینه‌هایی است که به دلیل موقعیت جغرافیایی عالی و کیفیت و امکانات بی نظیری که دارد معروف است. این روزها با گسترش مراکز خرید […]

همه چیز درباره خرید خانه در منطقه 16 تهران

  منطقه 16 تهران یکی از مناطق قدیمی جنوب شهر به حساب می‌آید. قیمت خانه هر محله با محله‌ای دیگر در این منطقه تفاوت دارد. از محله‌های گران منطقه 16 […]

علل و پیامدهای نرخ بالای مهاجرت به تهران

  اولین چیزی که با شنیدن نام «تهران» به ذهن می‌‍رسد، شلوغی و جمعیت فراوان است. تهران پایتخت ایران است و طبیعی است که پایتخت کشورها جمعیت بیشتری از سایر […]

قبل از اجاره آپارتمان در تهران حتما این مطلب را بخوانید

  این روزها قیمت خرید خانه آن‌قدر زیاد است که به راحتی‌ نمی‌توان صاحب خانه شد. در چنین حالتی اکثر افراد به اجاره آپارتمان روی می‌آورند. البته اجاره آپارتمان هم […]

آلوده‌ترین مناطق تهران

  این روزها آلودگی هوا تبدیل به یکی از دغدغه‌های مهم ساکنین کلان‌شهرها، به خصوص تهران، شده است. روزهای آلوده و ناسالم سال به سال در حال افزایش است و […]

یک نظر در مورد “خیابان آجودانیه محله‌ای با خانه‌های لوکس و زیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *