بازار مسکن تهران

سهروردی شمالی محله‌ای با خانه‌های متنوع

سهروردی شمالی

 

سهروردی شمالی از خیابان‌های پردرخواست منطقه ۷ تهران است. خیابانی حد فاصل خیابان مطهری تا پل سیدخندان و اتوبان رسالت. خرید خانه در سهروردی شمالی با توجه به قیمت متنوع ملک در این محله و همچنین امکانات رفاهی و دسترسی سهروردی شمالی به مناطق دیگر پردرخواست است. از جمله مشخصه‌های این خیابان معروف تهران، غذاخوری‌های ریز و درشت و همچنین وجود پارک اندیشه برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت شهروندان تهرانی است.

خیابان سهروردی از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است. قسمت جنوبی این خیابان از محله بهار تا ابتدای مطهری ادامه دارد.

این خیابان معروف تهران از ابتدای دهه ۴۰ شمسی سر و شکلی تازه به خود گرفت و کم‌کم به بافت شهری تهران افزوده شد.

  • معرفی خیابان سهروردی شمالی
  • خرید خانه در سهروردی شمالی
  • اجاره خانه در سهروردی شمالی
  • دسترسی سهروردی شمالی

 

 

سهروردی شمالی از خیابان‌های پردرخواست منطقه ۷ تهران است. خیابانی حد فاصل خیابان مطهری تا پل سیدخندان و اتوبان رسالت. خرید خانه در سهروردی شمالی با توجه به قیمت متنوع ملک در این محله و همچنین امکانات رفاهی و دسترسی سهروردی شمالی به مناطق دیگر پردرخواست است.

 

خرید خانه در سهروردی شمالی

بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید متوسط قیمت خانه در این خیابان که جزئی از منطقه ۷ تهران است، ۱۴ میلیون و ۴۶ هزار تومان است.

البته یکی از ویژگی‌های مهم این خیابان، تنوع قیمت ملک است. خرید خانه در سهروردی شمالی با توجه به مجموعه امکانات و وضعیت بازار مسکن پایتخت محبوبیت دارد.

در قسمت نقشه حرارتی سامانه هوشمند کیلید می‌توان قیمت مناطق مختلف شهر تهران را رصد کرد.

بر همین اساس در شمال غرب خیابان سهروردی و حوالی خیابان قندی و خرمشهر قیمت خانه متری ۲۰ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان است، در قسمت شمال شرقی ۱۳ میلیون تومان، در قسمت جنوب غربی ۱۷ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و در قسمت جنوب شرقی ۱۲ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان.

بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید، در منطقه ۷ تهران طی سه ماه گذشته ۵۹۴ معامله مسکن به ثبت رسیده است.

میانگین قیمت کل معاملات در منطقه ۷ تهران و طی همین مدت، ۱ میلیارد و ۱۴ میلیون تومان به ثبت رسیده است. از طرف دیگر قیمت هر متر مربع نیز در منطقه ۷ تهران که خیابان سهروردی شمالی جزئی از آن است ۱۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان است.

در ماه گذشته نیز در منطقه ۷ تهران ۲۴۲ معامله مسکن به ثبت رسیده است. از این تعداد، سهم خانه‌های نوساز ۲۷ درصد و سهم خانه‌های قدیمی‌ساز ۷۳ درصد بوده است.

قیمت خانه در این منطقه و طی یک سال گذشته ۳۹/۵۶ درصد افزایش داشته است.

برای آشنا شدن با آگهی‌های خرید خانه در سهروردی شمالی می‌توانید به قسمت آگهی‌های ملک سامانه هوشمند کیلید مراجعه کنید.

 

خرید خانه سهروردی شمالی

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

اجاره خانه در خیابان سهروردی شمالی

قیمت خانه‌های اجاره‌ای در خیابان سهروردی شمالی بالا است. معمولا مستاجرانی برای اجاره خانه به این خیابان و محله‌های اطرافش سر می‌زنند که توانایی پرداخت اجاره یا پول رهن نسبتا بالایی دارند.

هرچه به سمت غرب این خیابان حرکت کنیم بر قیمت مسکن افزوده می‌شود. البته وجود امکانات شهری در این خیابان، مخصوصا دسترسی سهروردی شمالی به محله‌های اطراف از جمله مزیت‌هایی است که به رونق بازار مسکن این منطقه کمک کرده است.

تاریخچه سهروردی شمالی

این خیابان در گذشته‌ای نه چندان دور جز قریه‌ای خوش آب و هوا بوده است. در زمان رضاخان سردار سپه تصمیم می‌گیرد این محله را که جزئی از تپه‌های عباس آباد بوده، به نهادهای نظامی بسپارد.

به همین خاطر زمین‌های این محله در قواره‌های ۴۲۰ متری یا ۲۱۰ متری در بین ذی نفوذان نظامی تقسیم می‌شود و ساخت‌ و سازها شکلی تازه به خود می‌گیرد.

  علاوه بر مقامات ارتشی که مهمترین نقش را در شکل گیری محله داشته‌اند افراد دیگری نیز بوده‌اند که در روند شکل گیری محله موثر بوده اند. از جمله می‌توان به آقای طلاچیان اشاره کرد که با ساخت مسجد طلاچیان در سال ۱۳۴۱ نقش مهمی در سازمان دهی به محل ایفا کردند. او همچنین با ساخت مدرسه و حمام و سایر امور خیرخواهانه در شکل‌گیری محل موثر بوده است.

از سال ۱۳۵۰ ساخت‌و‌ساز در خیابان سهروردی روند سریع‌تری به خود گرفت و کالبد این خیابان تغییر کرد.

تا قبل از انقلاب اسلامی نزدیک به ۳۰ درصد ساکنان این محله از هموطنان کلیمی بودند که بسیاری از آن‌ها بعد از انقلاب مهاجرت کردند.

 

 

این خیابان در گذشته‌ای نه چندان دور جز قریه‌ای خوش آب و هوا بوده است. در زمان رضاخان سردار سپه تصمیم می‌گیرد این محله را که جزئی از تپه‌های عباس آباد بوده، به نهادهای نظامی بسپارد.

 

بافت سهروردی شمالی

این محله قدمت زیادی ندارد. ساختمان‌های موجود در خیابان نیز به دلیل افزایش قیمت ملک در سال‌های گذشته جای خود را به آپارتمان‌های نوساز داده‌اند.

از طرف دیگر این محله بورس کابینت و غذاخوری هم هست. در امتداد این خیابان، مخصوصا هرچه به سمت شمال حرکت کنید غذافروشی‌های بیشتری می‌بینید.

این نکته باعث شده است رفته رفته هرچه به سمت غروب پیش برویم ترافیک محله بیشتر شود. پس دیدن ردیف ماشین‌هایی که دوبله در اطراف خیابان پارک کرده اند منظره عجیبی نیست.

دسترسی سهروردی شمالی

دسترسی سهروردی شمالی به محله‌های دیگر از جمله مزیت‌های این خیابان تهران است.

این خیابان به اتوبان رسالت غرب و شرق به خیابان مطهری، به خیابان ارسباران، پل سیدخندان، میدان پالیزی، خیابان خرمشهر و خیابان شهید قنیدی دسترسی دارد.

دسترسی سهروردی شمالی مختص خیابان‌ها و اتوبان‌های اطرافش نیست. وجود دو ایستگاه مترو سهروردی و شهید قدوسی از دیگر مزیت‌های این محله است.

از طرف دیگر در قسمت شمالی این خیابان و زیر پل سیدخندان ایستگاه تاکسی وجود دارد برای رفت و آمد به مناطق مختلف تهران. از آرباشهر و آزادی تا شهرک غرب و پونک.

 

دسترسی سهروردی شمالی

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

مراکز درمانی

از جمله مراکز درمانی این محله می‌توان به بیمارستان مادران، مرکز جراحی پیروز، مرکز دندان پزشکی امام علی، درمانگاه تخصصی مغز و اعصاب و روان سهروردی، داروخانه کولایی، داروخانه صبا، داروخانه یزدانی، داروخانه الی نژاد، داروخانه زهرایی، کیلینیک اشرافی و … اشاره کرد.

مراکز آموزشی 

دبیرستان هاجر، آموزشگاه پسرانه علوم، مدرسه امید رسالت، موسسه خلاقیت، آموزشگاه زبان کیش، مهدکودک فانوس، خانه عمران، دانشگاه علمی و کاربردی بیمه ایران، مدرسه ماهان، دبیرستان دخترانه غیردولتی شایستگان نور و … از جمله مراکز آموزشی این منطقه است.

 

پارک اندیشه

 

مراکز مذهبی

مسجد پیامبر اعظم و مسجد علی ابن ابیطالب از فضاهای مذهبی این خیابان است که در تمام سال و مراسم‌های دینی میزبان شهروندان است.

مراکز تجاری سهروردی شمالی

یکی از مشخصه‌های این خیابان مراکز تجاری ریز و درشتی است که در امتداد آن قرار دارند. از جمله این مراکز تجاری می‌توان به مجتمع کوروش، پاساژ اندیشه و … اشاره کرد.

همچنین در راستای این خیابان چندین و چند غذاخوری و بستنی فروشی معروف وجود دارد که هر روزه تعداد زیادی از شهروندان را به این محله می‌کشاند.

کافه ویونا، کافه آکوئا، کافه نان، کافه محیط، کافه ویوا، کافه چاپار، پیتزا پالیزی، پیتزا هات، رضا لقمه، رستوران نائب، بستنی فروشی لابریت و پالیزی هم از جمله مراکز همیشه شلوغ این خیابان است.

فضاهای سبز

مهمترین فضای سبز این منطقه، پارک اندیشه است. پارک اندیشه در شمال شرق این منطقه واقع شده و روزانه میزبان تعداد زیادی از شهروندان است.

پارک اندیشه نه فقط به عنوان یک پارک بلکه به عنوان محیطی فرهنگی نیز شناخته می‌شود. فرهنگسرای اندیشه و کتابخانه اندیشه نامی آشنا برای دانشجویان است.

پشت کنکوری‌ها شب‌های زیادی را در کتابخانه اندیشه گذرانده‌اند و هنوز هم این کتابخانه میزبان آن‌ها است.

 

منطقه 7 تهران

 

مختصر در مورد محله

منطقه: ۷ تهران

محل استقرار: شرق تهران

بافت محله: نوساز

همسایه های محلی: شرق به خیابان شریعتی | از شمال به اتوبان رسالت| از غرب به خیابان خرمشهر و شهید قندی | از جنوب به خیابان مطهری

ایستگاه مترو : دارد

ایستگاه: BRT  ندارد

سطح قیمت: بالا

 

پارک اندیشه منطقه 7 تهران

 

 

یکی از مشخصه‌های این خیابان مراکز تجاری ریز و درشتی است که در امتداد آن قرار دارند. از جمله این مراکز تجاری می‌توان به مجتمع کوروش، پاساژ اندیشه، فروشگاه نیکوکار اشاره کرد.

 

مطالب مرتبط

محله جهاد با دسترسی مناسب

  محله جهاد در مرکز تهران و در منطقه شش شهرداری قرار دارد. این محله در گذشته جزئی از محله یوسف‌آباد تهران بود که در سال ۱۳۸۴ قسمت جنوبی یعنی محله […]

محله وصال شیرازی پر از دانشگاه و پاتوق دانشجویان

  اسم خیابان وصال شیرازی زیاد به گوشتان خورده است اما شاید برای شما جالب باشد که همین اسم روی یک محله نیز گذاشته شده باشد. محله وصال شیرازی در […]

محله باغ فردوس محله‌ای با شب‌هایی زیبا

  محله باغ فردوس در منطقه ۱ شهر تهران و شمال شهر قرار دارد. محله‌ای که راستایی شمالی – جنوبی دارد و اسم خود را از بنای عمارت باغ فردوس […]

محله کاووسیه پیوند کاربری مسکونی و اداری

  شاید اسم محله کاووسیه کمتر به گوشتان خورده باشد ولی بارها و بارها از این محله گذشته باشید. برای نمونه می‌توان به میدان ونک اشاره کرد. یا حتی قسمت […]

محله انقلاب گذر دانشجویان و کتابفروشی‌ها

  هنگامی که اسم محله انقلاب و خیابان انقلاب به گوش شما می‌رسد به طور ناخودآگاه یاد دانشگاه تهران و بورس کتابفروشی تهران خواهید افتاد. محله‌ای که اقشار مختلف مردم […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *