خرید آپارتمان در ظفر

خیابان ظفر که به نام شهید دستگردی شناخته می‌شود یکی از خیابان‌های شمیران، در منطقه ۳ شهرداری تهران است. این خیابان به نام به نام سردار سرتیپ هوشنگ وحید دستجردی نامگذاری شده است. ظفر جهتی شرقی - غربی دارد از سمت غرب به خیابان ولیعصر و از سمت شرق به خیابان شریعتی منتهی می‌شود و به موازات و در شمال بلوار میرداماد واقع شده‌است. به دلیل دسترسی و بافت تجاری خرید آپارتمان در ظفر رونق دارد. البته این بافت تجاری در قیمت‌ها نیز موثر بوده و قیمت خرید خانه در ظفر بالا است.

خرید آپارتمان در ظفر

ظفر نیز از محلات نسبتا گران قیمت است و وجود املاک تجاری متعدد این منطقه را به محله‌ای تجاری تبدیل کرده است. بنابراین اگر چه این بافت تجاری مزیت محله باشد اما قیمت خرید خانه در ظفر را افزایش داده است. بازه‌ی قیمت آپاراتمان‌ در ظفر بسته به محل قرارگیری، سن بنا و امکانات آن متفاوت است. جهت آگاهی از قیمت‌ خرید خانه در ظفر می‌توانید به سایت کیلید مراجعه کنید. با جست‌وجوی ظفر در بخش خرید آپارتمان می‌توانید قیمت خرید آپارتمان در ظفر را ببینید.

پیشینه ظفر

این منطقه ابتدا محل سکونت کارگران بوده است. اولین ساکنان كارگرهای كارخانه مهمات‌سازی در چهارراه استانبول بودند. پس از آن، كارگرهای كارخانه ملامین‌سازی زرگنده به محله آمدند و سپس كه محله شكل گرفت و كارخانه‌های دیگری در اینجا تأسیس شد، كارگران این كارخانه‌ها نیز در نزدیكی محل كارشان یعنی در اطراف خیابان ظفر، ساکن شدند.» منظور از كارخانه‌هایی كه بعدها و پس از رونق كارخانه مهمات‌سازی در شمال محله، تأسیس شدند و كارگرانشان در همین محله ماندند، كارخانه سماورسازی در خیابان گوی‌آبادی كنونی است و دیگری كارخانه رنگ‌سازی «مهشید» در خیابان شهید عمرانی؛ كارخانه‌ای كه بعدها به جای زمین آن، 50 دستگاه آپارتمان تأسیس شد. پس از انقلاب و با شهادت سرهنگ وحید دستگردی در سال 1360، در اثر انفجار دفتر نخست وزیری به نام شهید تغییر یافت.

امکانات ظفر

سفارت‌های مختلفی در محله‌های اطراف ظفر وجود دارند اما تنها سفارت موجود در این محله، سفارت امارات متحده عربی است. برخلاف خیابان‌های شمال محله، خیابان‌های جنوبی آن، بیشتر تجاری و اداری‌اند تا مسكونی. بیمارستان كودكان حضرت علی‌اصغر(ع) عنوان كرد كه مخصوص بیماران سرطانی و وابسته به دانشكده علوم پزشكی تهران است جزو اماکن مهم درمانی این محله است. مراکز خرید متعددی در این محله وجود دارند که مرکز خرید ظفر در خیابان شریعتی از مراکز خرید شاخص آن به شمار می رود.

دسترسی‌های محله ظفر

دسترسی‌های اصلی این محله خیابان ظفر، شریعتی و اتوبان مدرس است و ایستگاه مترو قلهک و میرداماد به این محله نزدیک هستند و دسترسی این محله به سایر نقاط تهران را میسر می‌کنند. علاوه بر این بی‌آرتی و تاکسی‌های موجود برای حمل‌ونقل مورد استفاده قرار می‌گیرند.