ثبت رایگان آگهی
خرید
 • خرید
 • رهن و اجاره
  جستجو محله
  نوع ملک
  نوع کاربری
  نوع ملک
  قیمت
  قیمت
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است
  تعداد اتاق خواب
  متراژ
  متراژ بنا
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است

  خرید و فروش املاک مسکونی، آپارتمان، خانه در استاد معین منطقه 9 تهران

  امکانات ملک
  موارد بیشتر
  شرایط
  موارد بیشتر

  اطلاعات ماه اخیر منطقه 9

  تعداد کل معاملات انجام شده384 معامله
  میانگین قیمت متر مربع14.3 میلیون تومان
  میانگین قیمت کل996.57 میلیون تومان
  درصد تغییرات قیمت یک ماه گذشته 5.02% +

   خرید آپارتمان در استادمعین

  قیمت خرید آپارتمان در استاد معین نیز مانند قیمت خرید خانه در سایر نقاط تهران بسته به کوچه، امکانات و سن بنا مشخص می‌شود. بنابراین بهتر است پیش از خرید آپارتمان در استاد معین و به این محله مراجعه کنید و از نزدیک با امکانات آن آشنا شوید. قیمت خرید‌ آپارتمان در استاد معین نسبتا مناسب است و با برای افرادی که بودجه‌ی محدودتری برای خرید آپارتمان دارند گزینه‌ی مناسبی به‌شمار می‌رود. جهت آگاهی از قیمت‌ خرید آپارتمان در استاد معین می‌توانید به سایت کیلید مراجعه کنید و با انتخاب محله استاد معین در قسمت خرید خانه از فایل‌های خرید و اکازیون در استاد معین اطلاع پیدا کنید. خرید خانه در استادمعین به بودجه کمتری نیاز دارد و با جستجو در قسمت خرید آپارتمان در استادمعین می توانید گزینه‌های خوبی پیدا کنید.

  استاد معین

  استادمعین که در منطقه 9 شهرداری تهران قرار دارد از شمال به میدان آزادی، از جنوب به خیابان هاشمی، از شرق به دکتر هوشیار و از غرب به بزرگراه آیت‌الله سعیدی و فرودگاه محدود می‌شود. جمعیت این محله 17450 نفر است که به گفته‌ی سرای محله‌ی این منطقه، 5095 خانواده در آن زندگی می‌کنند. ساکنان این محله شیعه مذهب و بیشتر از اقوام فارس ، ترک و کرد هستند.

  تاریخچه محله استاد معین

  شکل‌گیری محله استادمعین به سال 1340برمی‌گردد. این محله از ابتدا محل اسکان خانواده‌های مهاجر از شهرهای غربی کشور از جمله قزوین، ساوه و همدان بوده است. اراضی این محله بستر رودخانه و محل تجمع آب‌های سطحی بود که به تدریج با ساخت‌وسازهای پراکنده به این شکل تبدیل شد. به گفته ساکنان قدیمی این محله، در گذشته این محدوده را به عنوان جاده نظامی می‌شناختند. این جاده خاکی از سمت آزادی به پادگان نظامی جی ختم می‌شد، از این‌رو مردم محلی نام آن را جاده نظامی گذاشتند. در این منطقه نیز مثل سایر مناطق تهران در گذشته جز زمین‌های کشاورزی و باغ‌های صیفی و سبزی هیچ منطقه مسکونی وجود نداشت. این جاده تا سال‌ها خاکی و شنی بود، اما بعد از ساخت‌ مجتمع‌های مسکونی در جاده نظامی برای فرهنگیان، اوایل دهه 50، توسط مهندسان آلمانی و کارگران ایرانی، این محله از حالت سکون خارج و با پیگیری معلمان ساکن در مجتمع‌های فرهنگیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی آسفالت شد. بعدها با شکل‌گیری محله‌ها و نام‌گذاری معابر، نخستین خیابان منطقه به نام استادمعین نامگذاری شد. در این دوره بخش غربی خیابان استادمعین به محله استادمعین غربی و بخش شرقی (محله دکتر هوشیار فعلی) به نام استادمعین شرقی نامگذاری شد که از اواخر دهه 60 تنها در محدوده میدان آزادی نام استادمعین ماندگار ماند.

  امکانات محله استادمعین

  از اماکن شاخص استادمعین، میدان و برج آزادی است که یکی از نمادهای تهران است. این بنا به عنوان مهم‌ترین نماد شهر تهران در سالیان گذشته به عنوان دروازه‌ی ورودی شهر تهران در دی ماه سال 1350 توسط محمد رضا شاه پهلوی پرده‌برداری شد. در سال‌های اخیر برج میلاد به عنوان شاخص شهر تهران شناخته می‌شود و برج آزادی به دلیل هویت تاریخی خود اهمیت تاریخی دارد. از دیگر موارد شاخص می توان به پارک المهدی در ضلع جنوب شرقی میدان آزادی، فروشگاه امکان و صرفه در بلوار استاد معین اشاره کرد. معین مال که مدت زیادی از افتتاحش نمی‌گذرد نیز مرکز خرید بزرگی در این محله است که با داشتن فروشگاه‌های متنوع برای خرید موادغذایی و پوشاک به قطب خرید و تفریح این منطقه تبدیل شده است. باشگاه خوراکیان نیز نیازهای تفریحی ساکنان را برآورده می‌کند. ساختمان‌های اداری زیادی در منطقه استادمعین تجمع کرده‌اند که از آن‌ها می‌توان به ساختمان‌های آموزش و پرورش ، مخابرات و شهرداری منطقه 9 تهران اشاره کرد.

  دسترسی محله استادمعین

  به دلیل نزدیکی به میدان آزادی، رفت‌وآمد از استاد معین به اکثر محلات تهران به راحتی انجام می‌گیرد و پایانه آزادی برای بیشتر مناطق تهران اتوبوس و تاکسی دارد. به جز این در خود محله استادمعین نیز ایستگاه مترو و BRT وجود دارد که دسترسی ساکنان را به مناطق مختلف تهران آسان می‌کند. برای افرادی که با ماشین شخصی تردد می‌کنند، ترافیک این منطقه در برخی ساعات روز آزاردهنده می‌شود اما به دلیل اینکه از شریان‌های اصلی تهران است دسترسی به اکثر نقاط تهران را امکان پذیر کرده است.

  مطالعه بیشتر

  خرید و فروش املاک مسکونی، آپارتمان، خانه در استاد معین منطقه 9 تهران