ثبت رایگان آگهی
رهن و اجاره
 • خرید
 • رهن و اجاره
  جستجو محله
  نوع ملک
  نوع کاربری
  نوع ملک
  قیمت
  رهن
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است
  اجاره
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است
  تعداد اتاق خواب
  متراژ
  متراژ بنا
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است

  رهن و اجاره املاک مسکونی، آپارتمان، خانه در الهیه منطقه 1 تهران

  امکانات ملک
  موارد بیشتر
  شرایط
  موارد بیشتر

  اطلاعات ماه اخیر منطقه 1

  تعداد کل معاملات انجام شده754 معامله
  میانگین قیمت متر مربع45.13 میلیون تومان
  میانگین قیمت کل7.043 میلیارد تومان
  درصد تغییرات قیمت یک ماه گذشته 10.40% +

  اجاره خانه در الهیه

  محله الهیه از محله‌های شمالی شهر تهران است که در منطقه 1 شهرداری واقع شده. این محله لوکس شمال شهر که در گذشته با نام خورآذین شناخته می‌شد، از شمال با تجریش، از جنوب با بزرگراه‌های صدر و مدرس، از شرق با خیابان شریعتی و از غرب با خیابان ولیعصر هم‌مرز است. قیمت اجاره آپارتمان در الهیه همچون سایر محلات منطقه 1 بالا است.

  اجاره آپارتمان در الهیه

  قیمت اجاره آپارتمان در منطقه 1 تهران بالا است و محلات این منطقه همگی گران‌قیمت هستند. البته اختلاف قیمت بین محلات وجود دارد اما در کل همگی در دسته گرانبها قرار می‌گیرند. محله الهیه نیز به آب‌وهوای خوب، مجتمع‌های مسکونی با امکانات زیاد و پنت‌هاوس‌هایش معروف است. با توجه به امکانات قیمت اجاره خانه در الهیه بالا است و قشر مرفه می‌توانند در این محله لوکس شمال شهر زندگی کنند. برای اجاره خانه در الهیه می‌توانید سری به سایت کیلید بزنید و در بخش اجاره آپارتمان از قیمت‌ها آگاه شوید.

  تاریخچه محله الهیه

  نام قدیمی این محله خورآذین بود. محترم الدوله، همسر امین‌الدوله صاحب این زمین‌ها بود. پس از اینکه میرزا جعفر حکیم الهی این اراضی را خرید، از خورآذین به الهیه تغییر نام داد. در زمان ناصرالدین شاه یک کارخانه کبریت سازی در خورآذین وجود داشت که با تلاش میرزا علی خان امین الدوله، صدراعظم دوره قاجار ایجاد شده بود. همچنین سه باغ شرکت نفت، باغ سفارت آلمان و باغ سفارت ترکیه هم در خورآذین قرار دارند. باغ شرکت نفت از اموال میرزا محمد امین دفتر بود. پس از مرگش این باغ به همسرش فاطمه خانم دختر آصف الدوله، والی خراسان رسید. او هم این باغ را به شرکت نفت ایران و انگلیس فروخت.

  بافت محله الهیه

  این محله طبق اصول شهرسازی ساخته نشده و کوچه‌ها و خیابان‌ها پرپیچ‌وخم و باریک و سربالایی هستند. از آنجا که بیشتر زمین‌های الهیه در گذشته باغ بوده‌اند همچنان سرسبزی این محله لوکس شمال شهر حفظ شده. کوچه‌ها با وجود مجتمع‌های مسکونی بلندبالا غالبا خلوت هستند و قشر مرفه در این مجتمع‌ها زندگی می‌کنند. مهم‌ترین خیابان این محله فرشته است که کسب‌وکارهای زیادی این خیابان را به عنوان دفتر انتخاب کرده‌اند و به دلیل همین تجمع، روزانه جمعیت زیادی را به خود جلب می‌کند.

  امکانات محله الهیه

  الهیه با قرار گرفتن در نزدیکی تجریش، شریعتی، بزرگراه‌های مدرس و صدر دسترسی خوبی به سایر محلات تهران دارد. ایستگاه‌های اتوبوس، تاکسی و متروی تجریش نیز برای کسانی مناسب است که تردد با وسایل حمل‌ونقل عمومی را به ماشین شخصی ترجیح می‌دهند. مدارس دخترانه و پسرانه این محله لوکس شمال شهر از این قرار هستند: دبیرستان پسرانه نیکان، متوسطه دوره اول و متوسطه دوره دوم دخترانه فرهنگ، دبیرستان نمونه دولتی پسرانه امام موسی صدر، دبیرستان دخترانه سما و دبیرستان جهان‌آرا. در این محله لوکس شمال شهر مراکز خرید متعدد و شیک زیادی وجود دارند که انواع کالاها از پوشاک تا کیف و کفش را عرضه می‌کنند. از جمله این مراکز خرید مجتمع تجاری مدرن الهیه، بوتیک مال ملل، سام سنتر و  کویین سنتر هستند. مسجد فرشته و محمد رسول الله دو مرکز مذهبی این محله هستند. بیمارستان اختر در این محله لوکس شمال شهر واقع شده. درمانگاه‌ها و داروخانه‌های موجود در محله نیز به رفع نیازهای بهداشتی درمانی ساکنین کمک می‌کنند. محله الهیه میزبان تعداد زیادی سفارتخانه است. سفارتخانه‌های کشورهای سوئیس، دانمارک، بلژیک، فنلاند، مالزی، مصر، باغ سفارت روسیه، باغ سفارت آلمان و باغ سفارت ترکیه در این محله واقع شده‌اند. شعب مختلف بانک و دیگر مراکز دولتی محله نیز در جهت خدمات‌رسانی در این محله لوکس شمال شهر تاسیس شده‌اند. الهیه در قدیم باغ‌های متعددی داشته و سراسر محله سرسبز بوده. به مرور و با توسعه محله بخش اعظم این باغ‌ها از بین رفتند اما بخشی از آن‌ها باقی مانده یا باغ‌های جدید افتتاح شده که می‌تواند تفرجگاهی مناسب برای عصر باشد. باغ فردوس یکی از مشهورترین این گردشگاه‌ها است که علاوه بر زیبایی و سرسبزی، با داشتن موزه سینما، سالن سینما، کتاب‌فروشی و کافه در دل خود پذیرای بسیاری از مردم به خصوص جوانان است.

  مطالعه بیشتر

  رهن و اجاره املاک مسکونی، آپارتمان، خانه در الهیه منطقه 1 تهران