ثبت رایگان آگهی

اجاره خانه و آپارتمان در محله حکمت تهران

اجاره آپارتمان حکمت

اجاره آپارتمان حکمت برای کسانی که می‌خواهند در شمال تهران در محله‌ای آرام زندگی کنند، بسیار گزینه مناسبی است. این منطقه یکی از اصیل‌ترین مناطق شمال تهران به‌ حساب می‌آید و دارای آب‌وهوای بسیار خوبی است. این محله به خاطر اینکه از مراکز شلوغ تهران دور است دارای آرامش خاصی است. منطقه حکمت یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران است که پیشینه تاریخی بسیار خوبی دارد و از گذشته موردپسند اعیان و اشراف بود. اگر جزو کسانی هستید که می‌خواهید برای اولین بار اقدام به اجاره آپارتمان حکمت کنید، نیاز به اطلاعات کافی در مورد این منطقه دارید اینکه چه امکاناتی این منطقه برای رفاه حال ساکنین دارد، همچنین میزان مبلغ اجاره برای آپارتمان‌های این منطقه چه مقدار است. در این مقاله برای آشنایی با محله حکمت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

تاریخچه و امکانات محله حکمت برای اجاره آپارتمان

محله حکمت یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران است، که قدمت 400 ساله دارد. درگذشته این محله با محله دزاشیب ادغام ‌شده بود و تشکیل یک محله را می‌داند. محله حکمت جزو منطقه یک تهران و در قدیم دارای قنات‌های بسیاری بوده است. محله حکمت از ضلع شرقی به خیابان فرمانیه و از ضلع غربی به خیابان شریعتی، از ضلع شمالی به خیابان دزاشیب و از ضلع جنوبی به خیابان قیطریه منتهی می‌شود. خیابان اصلی محله حکمت خیابان برادران سلیمانی است که به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می‌شود. یکی از خیابان‌های دیگر محله حکمت خیابان اشکستان پور است که درگذشته با نام سوپور آباد معروف بوده است.

در این منطقه افراد مهمی مانند نیما یوشیج و شهید آیت‌الله مدرس سکونت داشته‌اند. در این محله مدارس و مراکز تحصیلی زیادی در تمامی مقاطع وجود دارد. همچنین این محله باشگاه‌های ورزشی، مراکز درمانی متعدد در محله حکمت وجود دارد. در این محله به خاطر پیشینه قدیمی آن، مکان‌های دیدنی تاریخی بسیاری وجود دارد که از آن‌ها می‌توان به عمارت علا السلطنه که بنایی با سبک معماری قاجاری است، اشاره کرد. همچنین یکی از این مکان‌های تاریخی، یخچال طبیعی محمدیه است که هنوز هم یخ تولید می‌کند. سفارت‌خانه‌های قبرس و ترکمنستان  نیز در  محله حکمت  قرار دارند.

محله حکمت به ایستگاه‌های مترو قیطریه و تجریش نزدیک است که برای رفت‌وآمدهای روزانه می‌توان از آن‌ها استفاده کنند. برای کسانی که با خودروی شخصی خود در رفت‌وآمد هستند، می‌توانند از طریق بلوار صبا به خیابان شریعتی دسترسی داشته باشند و از طریق خیابان قیطریه به بزرگراه صدر نیز تردد کنند.

اجاره آپارتمان حکمت

اجاره آپارتمان حکمت در متراژهای بالا معمولاً صورت می‌گیرد و درصد پایینی از  خانه‌ها با متراژهای زیر 100 متر هستند. در این منطقه خانه‌های نوساز و با سن پایین بیشتر دیده می‌شود و آپارتمان‌ها بیشتر بالای 5 طبقه هستند. کسانی که بخواهند زندگی در برج را تجربه کنند این منطقه برای آن‌ها مناسب است. خانه‌های محله حکمت از 100 متر تا 400 متر بیشتر هستند،که بسته به متراژهای آن‌ها مبلغ اجاره متفاوتی دارند که کمترین مبلغ آن 4 میلیون تومان است و بیشترین آن به 20 میلیون تومان می‌رسد. اجاره آپارتمان حکمت با ودیعه‌های بالای 80 میلیون صورت می‌گیرد و برای متراژهای بالا تا400 میلیون تومان نیز می‌رسد.

کسانی که می‌خواهند اجاره آپارتمان حکمت خود را به‌ صورت رهن انجام دهند، می‌توانند به‌راحتی خانه مورد نظر خود را در این منطقه پیدا کنند. در محله حکمت خانه‌هایی که برای رهن گذاشته شده‌اند تعداد بالایی دارند و مبلغ ودیعه آن‌ها از 400 میلیون شروع ‌شده و به 1 میلیارد نومان هم می‌رسد.  

نتیجه :

افرادی که می‌خواهند در محله‌ای با اصالت که بافت مدرنی دارد زندگی کنند، می‌توانند از اجاره آپارتمان حکمت استفاده کنند.

خانه‌های محله حکمت دارای سن بنای پایینی هستند که در آن‌ها می‌توانید خانه‌هایی لوکس با معماری مدرن را بیابید. 

اجاره آپارتمان حکمت با متراژهای بالا برای کسانی که علاقه خاصی به خانه‌های بزرگ دارند، بسیار مناسب است.

منطقه حکمت به خاطر وجود سفارت‌خانه‌ها از امنیت بالایی برخوردار است و کسانی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می­کنند می‌توانند در این منطقه با ایستگاه‌های مترو قیطریه و تجریش رفت‌وآمد کنند.