ثبت رایگان آگهی
خرید
 • خرید
 • رهن و اجاره
  جستجو محله
  نوع ملک
  نوع کاربری
  نوع ملک
  قیمت
  قیمت
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است
  تعداد اتاق خواب
  متراژ
  متراژ بنا
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است

  خرید و فروش املاک مسکونی، آپارتمان، خانه در زعفرانیه منطقه 1 تهران

  امکانات ملک
  موارد بیشتر
  شرایط
  موارد بیشتر

  اطلاعات ماه اخیر منطقه 1

  تعداد کل معاملات انجام شده754 معامله
  میانگین قیمت متر مربع45.13 میلیون تومان
  میانگین قیمت کل7.043 میلیارد تومان
  درصد تغییرات قیمت یک ماه گذشته 10.40% +

  خرید آپارتمان در زعفرانیه

  زعفرانیه، یکی از محله‌های شمال شهر تهران واقع در منطقه 1 شهرداری است که در کوهپایه‌های البرز واقع شده و ۱۶۵۰ تا ۱۸۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. به همین علت آب و هوایی کوهپایه‌ای و معتدل دارد. این منطقه از شمال به ارتفاعات توچال، از جنوب به خیابان ولیعصر و محمودیه، از شرق به تجريش و از غرب به رودخانه ولنجک محدود می‌شود. بر اساس آخرین سرشماری، این محله که در ناحیه ۲ از منطقه ۱ شهرداری تهران قرار گرفته، جمعیتی معادل ۲۴،۴۲۵ نفر دارد. از مهم‌ترین خیابان‌های این محله، می‌توان به خیابان زعفرانیه، آصف، مهر، ماکویی‌پور، اسدآباد و زاله زر اشاره کرد. محله زعفرانیه جزو محله‌های پرطرفدار تهران است و خرید خانه در زعفرانیه متقاضیان زیادی دارد. برج‌های لوکس نیز برای طرفداران خرید آپارتمان در زعفرانیه جذابیت دارد.

  خرید آپارتمان در زعفرانیه

  در شمال زعفرانیه ، بافت سنتی محله، کوچه‌ها و خانه‌های قدیمی و خاطره انگیز بیشتر خود را نمایان می‌سازند، اما قسمت‌های جنوبی مدرن‌تر هستند و به تازگی احداث شده‌اند. بنابراین برای خرید خانه در زعفرانیه قسمت‌های شمالی مناسب هستند و برای خرید آپارتمان در زعفرانیه قسمت‌های جنوبی. البته از نظر قیمت هر دو گران هستند و هم قیمت خرید آپارتمان در زعفرانیه بالا است و هم قیمت خرید خانه در زعفرانیه گران است.

  برای خرید آپارتمان در زعفرانیه را دارید، باید جیبی پر پوا داشت. زیرا در کل خانه‌های این محله ارزان قیمت نیستند. هرچند که قیمت خرید خانه در زعفرانیه با توجه به این که در کدام خیابان قرار دارند و با چه امکاناتی ساخته شده‌اند، متفاوت است. خیابان‌هایی چون آصف، مقدس اردبیلی، الف و … از گران‌ترین خیابان‌های زعفرانیه محسوب می‌شوند زیرا آپارتمان‌های لوکس و مدرن در دل آنها جای گرفته است. بنابراین قیمت خرید آپارتمان در زعفرانیه بالاخص این خیابان‌ها بیشتر است.

  البته از ذکر این مورد نباید غافل شد که خانه‌هایی که امکانات فوق‌العاده دارند و یا زمین بزرگی دارند، با قیمت گران‌تری فروش می‌روند و قیمت خرید آپارتمان در زعفرانیه اگر لوکس و با امکانات باشند بالاتر است.  با این حساب نمی‌توان قیمتی ثابتی برای خانه‌های محله زعفرانیه تصور کرد. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید خانه در زعفرانیه می‌توانید از سایت کیلید جویای قیمت‌ها باشید.

  امکانات زعفرانیه

  به دلیل شرایط جغرافیایی و معماری شهری خاص این منطقه، ادارات و اماکن مهمی مانند بنیاد ملی نخبگان، فرمانداری شهرستان شمیرانات، سفارت برخی از کشورها مثل برزیل و ... در این محله قرار گرفته‌اند.

  با توجه به وجود ادارات و اماکن مهم و نبود هیچ گونه محدودیت ترافیکی، این محله غالبا پر ترافیک است. البته ایستگاه مترو تجریش، BRTهای نزدیک زعفرانیه و یک خط رفت و برگشت تاکسی از مبدأ اسدآباد به مقصد میدان تجریش، رفت و آمد به این محله را راحت‌تر کرده است.

  این محله به داشتن مدرن‌ترین مراکز خرید، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها معروف است. در کل می‌توان گفت اگر جزو افرادی هستید که خیلی در خانه ماندن را دوست ندارید این منطقه می‌تواند برای شما منطقه خوبی باشد و با امکانات خوبی که دارد حوصله‌تان سر نخواهد رفت.

  مطالعه بیشتر

  خرید و فروش املاک مسکونی، آپارتمان، خانه در زعفرانیه منطقه 1 تهران