رهن و اجاره آپارتمان در امیرآباد

محله امیرآباد تهران که به کارگرشمالی نیز شناخته شده است، یکی از خیابان های بلند تهران بوده که در منطقه 6 این شهر واقع شده است. یکی از جذابیت های این منطقه که افراد را ترغیب به اجاره خانه در امیرآباد تهران می‌کند دسترسی بسیار خوب این منطقه به نقاط مختلف پایتخت است. به دلیل قرارگرفتن محدوده امیرآباد ما بین سه بزرگراه اصلی کردستان، چمران و همت از سمت شرق، غرب و شمال، و همچنین عبور بزرگراه حکیم از این منطقه، امیرآباد به عنوان یکی از خوش مسیرترین مناطق تهران در میان افراد شناخته شده است.

قیمت اجاره آپارتمان در امیرآباد

قطعا فاکتورهای زیادی در قیمت گذاری رهن و اجاره خانه در امیرآباد تاثیر‌گذار است که از جمله آن‌ها می توان به قدمت بنا، امکانات بنا و موقعیت کوچه و خیابان بنا اشاره کرد. اما به طور کلی رهن خانه در امیرآباد با قیمت مناسب و سازگار با بودجه متوسط امکان پذیر است. برای اطلاع از قیمت اجاره آپارتمان در امیرآباد به صورت دقیق می توانید به سایت کیلید مراجعه نمایید

اماکن مهم امیرآباد

برای کسانی که به دنبال رهن خانه در امیرآباد هستند، احتمالا آگاهی از وجود امکانات رفاهی در این منطقه امری ضروریست.

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای اجاره خانه در امیرآباد شاید موقعیت مناسب این منطقه از دیدگاه خدمات درمانی باشد و این امر به دلیل وجود دو بیمارستان بزرگ قلب تهران و دکتر شریعتی و همچنین کلینیک تخصصی دندانپزشکی ارتش در محله امیرآباد فراهم آمده است. برای دانشجویان دانشگاه تهران نیز رهن و اجاره خانه در امیرآباد شانس بسیار بزرگی است چرا که علاوه بر وجود دانشکده‌های متعدد این دانشگاه در امیرآباد همچون اقتصاد، پردیس 2 فنی، مدیریت، تربیت بدنی، ادبیات و فیزیک، دسترسی امیرآباد به بخش های دیگر دانشگاه تهران در خیابان انقلاب و 16 آذر نیز بسیار ساده است.

اگر بخواهیم به سرعت به امکانات رفاهی دیگر منطقه امیرآباد تهران نیز اشاره بکنیم شاید بتوانیم پارک لاله، بازار لاله، موزه های هنر معاصر و فرش، بازار بزرگ تره بار قزل قلعه و فروشگاه شهروند را از اماکن مهم دیگر این منطقه به شمار بیاوریم.

پیشینه تاریخی امیرآباد

امیرآباد روستایی بود در 5 کلیومتری تهران قدیم که توسط امیرکبیر ساخته شده و تفرجگاه  شاهان بود. بعدها بنای قزل قلعه را جهت نگهداری و انبار اسحله در آن ساختند که در دوران پهلوی از این بنا به عنوان زندان سیاسی استفاده می کردند و پس از انقلاب به طور کامل تخریب شد.