رهن و اجاره آپارتمان در فرشته

محله فرشته یکی از محله‌های بورژوایی و شیک شمال تهران است که در منطقه 1 شهرداری واقع شده است. خیابان اصلی این محله خیابان فرشته با نام رسمی مرتض فیاضی است. این خیابان از ولیعصر آغاز و به سمت شرق و تا محله الهیه امتداد دارد. محله فرشته یکی از محله‌های قدیمی مسکونی شمال تهران است.

قیمت اجاره آپارتمان در فرشته جزو گران‌ترین‌های تهران است. این محله زیبا و شیک از جمله محله‌های بورژوایی شهر است که از آب و هوا و امکاناتی مناسبی برای سکونت نیز برخوردار است. بافت محله فرشته به صورت ترکیبی از ویلایی‌های نیمه مدرن و برج‌های مدرن است. برای اجاره خانه در فرشته با توجه به متراژ بالای املاک در این ناحیه باید بودجه زیادی در اختیار داشته باشید. رهن آپارتمان در فرشته نیز با توجه به روند رو به افزایش ساخت برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی لوکس نیز قیمت بالایی دارد.

وضعیت اجاره خانه در فرشته

همانطور که گفته شد قیمت اجاره خانه در  فرشته گران است. اکثر خانه‌های ویلایی در این محله از متراژ بالا و امکانات شیکی برخوردار است که در بالا رفتن قیمت آنها موثر است. بنابراین برای اجاره خانه در فرشته باید بودجه بالایی در اختیار داشته باشید. مجتمع‌ها و برج‌های مسکونی در این منطقه برای اجاره آپارتمان در فرشته از امکانات بی‌نظیری برخوردارند. از جمله این امکانات می‌توان به استخر، جکوزی، فضای سبز اختصاصی، روف گاردن و ... اشاره کرد. رهن آپارتمان در فرشته نیز با توجه به تمایل صاحب خانه ها به دریافت اجاره ماهیانه تعداد کمتری از موارد اجاره دارند. یکی از پر طرفدارترین موارد اجاره آپارتمان در فرشته  پنت‌هاوس‌های لوکس با طراحی‌های مدرن و رویایی است.

معرفی محله فرشته

محله فرشته از دیرباز یکی از زیباترین مناطق شمال تهران بوده که در آن باغات فراوانی در گذشته وجود داشته است. این باغ‌ها پس از تاسیس خیابان ولیعصر در زمان رضا شاه تبدیل به ویلاهای مسکونی برای قشر مرفه جامعه و افراد سرشناس بومی شده است. بافت محلی خیابان فرشته به صورت سنتی کوچه‌هایی باریک و پیچ‌درپیچ دارد که خود از جاذبه‌های این محله است. با افزایش ساخت‌وساز در این منطقه و عقب‌نشینی ملک‌های مختلف تجاری و مسکونی اصلاحات زیادی در این محله ایجاد شده است. بنابراین خیابان فرشته به یکی از عریض‌ترین خیابان‌ها در این منطقه تبدیل شده است.  محدوده محله فرشته را می توان از بالای تقاطع چهارراه پارک وی در خیابان ولیعصر تا آخر خیابان فرشته در محله الهیه تخمین زد. در واقع محله فرشته در دو طرف خیابان فرشته واقع شده است.

دسترسی‌ها و امکانات

یکی از لوکس‌ترین و شیک‌ترین مراکز خرید و تفریحی شمال تهران مجتمع سام سنتر در خیابان فرشته قرار دارد. همچنین باغ سفارت سوئیس نیز در انتهای محله فرشته و خیابان آن قرار گرفته است. به منظور دسترسی به محله فرشته می‌توان از طریق خیابان ولیعصر و بزرگراه مدرس می‌توان استفاده کرد. همچنین می‌توان از بزرگراه صدر نیز برای دسترسی به این محله نیز بهره برد. 

نتیجه گیری

محله فرشته یکی از برترین محله‌های منطقه 1 شهرداری تهران است که در شمال شهر قرار گرفته است. اجاره خانه در فرشته با توجه به لوکس بودن سازه‌های این منطقه از قیمت بالایی دارد. بافت محله فرشته بصورت ترکیبی از خانه‌های ویلایی نیمه مدرن و برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی چند طبقه مدرن است. اجاره آپارتمان در فرشته متقاضیان مرفه بسیاری دارد. همچنین با توجه به افزایش علاقه مندی صاحبخانه‌ها موارد معدودی نیز برای رهن آپارتمان در فرشته وجود دارد.