کیلید ، راه حلی برای کشف فرصت هاست

ما شما را در انتخاب و سرمایه گذاری هوشمند یاری می کنیم

شهر تهران

فرصت های بازار مسکن

بازار مسکن یکی از مهم ترین بازارهای ایران است؛ حجم پول و سرمایه در گردش این بازار نیز اهمیت آنرا به خوبی نشان می‌دهد. از سویی، فرصت‌ها و تهدیدهای این بازار نیز بسیار بیشتر از بازارهای دیگر است. در نتیجه، اتخاذ یک «تصمیم درست» در بازار مسکن هم می تواند آینده‌ای سودآور و مطمئن‌تر را رقم بزند و هم ریسک‌های همیشگی در این بازار مهم و حساس و احتمال کاهش ارزش سرمایه‌ را به حداقل برساند. کشف و آگاهی از فرصتهای بازار مسکن، تنها با کمک داده‌ها و اطلاعات دقیق و صحیح میسر می‌شود. تا پیش از این، سرمایه‌گذاران در حوزه مسکن همواره در تلاش بوده‌اند تا با تحلیلی مبتنی بر احساسات، برداشت و درک خود، از بازار شناخت پیدا کرده و با کمک آن رفتار آینده بازار را پیش‌بینی کنند. اما برای تصمیم‌گیری درست در این این بازار مهم، تنها آگاهی از روند تغییرات قیمت در سال‌های اخیر، میزان عرضه و تقاضا در بازار، رکود یا رشد آنی قیمت و حجم معاملات راهگشاست و نه احساسات و درک شخصی از اتفاقات بازار مسکن و پیش‌بینی آن.

پنجره فرصتها را با "کیلید" باز کنید

«کیلید» واقعیتهای بازار مسکن را منعکس کرده و در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مالکان، متقاضیان و سرمایه‌گذاران حوزه مسکن می‌توانند به کمک «کیلید» و ابزارهای علمی و دقیق آن، تحلیل درستی از روند بازار مسکن داشته باشند. از مهمترین اطلاعاتی که توسط «کیلید» در دسترس کاربران قرارمی گیرد، شاخص قیمت مسکن است. پیش‌تر، شاخص متداول و مورد استفاده در محافل غیرتخصصی، میانگین قیمت مسکن بوده که بسیاری از متخصصان حوزه اقتصاد مسکن به اتفاق معتقدند از دقت بسیار پایینی برخوردار است و برای شناخت رفتار بازار شیوه درستی محسوب نمی شود. «کیلید» برای اولین بار در ایران، شاخص قیمت مسکن را با کمک روش‌های آماری و ریاضیاتی پیشرفته محاسبه کرده و نتایج حاصل را تحت عنوان «شاخص کیلید» در اختیار کاربران خود قرار داده است. این شاخص برمبنای جدیدترین آمارها و مطالعات اقتصاد مسکن محاسبه شده و تغییرات و رفتار بازار مسکن را به درستی تجزیه و تحلیل می‌کند؛ این شاخص مرجع قابل اعتمادی برای سنجش رفتار بازار و پیش‌بینی آینده است.

از آنجا که رفتار بازار مسکن در تمام مناطق یکسان نبوده و روند تغییرات قیمت برای خانه‌ها به تناسب متراژ و سن بنا، متفاوت است، در «شاخص کیلید»، امکان تفکیک بازارهای هدف به مناطق مختلف شهری و همچنین محدود کردن بازارهای هدف مشخصات متراژی و عمر بنای مختلف وجود دارد. علاوه بر «شاخص کیلید»، می‌توان اتفاقات بازار مسکن به صورت ماهانه در صفحه فرصت های بازار مسکن و به تفکیک مناطق مختلف شهری مشاهده و بررسی کرد. اطلاعاتی که از معاملات ماهانه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، آگاهی آنها از شرایط لحظه‌ای و فعلی بازار بر مبنای داده‌های واقعی را افزایش داده و به ابزار تعیین کننده‌ای برای رصد شرایط کلی و فعلی بازار مسکن تبدیل خواهد شد.

$

چگونه اطلاعات ارائه شده را به فرصت تبدیل کنیم؟

در صفحه فرصت‌های بازار مسکن، اطلاعات مفید و دقیقی در دو بخش شامل: رفتار بازار مسکن در 7 سال گذشته و اتفاقات بازار در یک ماه گذشته ارائه شده است. تحلیل روند تغییرات بازار مسکن، با ارائه «شاخص کیلید» و تحلیل رفتار بازار میسر می‌شود. این اطلاعات در قالب نمودار، جدول و نقشه حرارتی و با امکان تفکیک به متراژ و سال ساخت یا سن بنا در اختیار کاربران «کیلید» قرار می‌گیرد. شرایط بازار مسکن در یک ماه اخیر نیز برای شناخت دقیق از وضعیت کنونی این بازار و با ارائه نمودارهای متنوع تهیه شده که رصدکردن و تحلیل آخرین وضعیت بازار مسکن را برای مخاطبان امکان‌پذیر می‌کند. اکنون با اطلاعات دقیقی که از شرایط فعلی و روند تغییرات بازار مسکن در دست دارید، می‌توانید با اطمینان و اعتماد بیشتر، برای آینده و سرمایه خود «تصمیمی درست» بگیرید.

سوالات متداول

در صورتی که جواب سوالات خود را نگرفته‌اید با ما در ارتباط باشید