خرید آپارتمان در شمس‌آباد

محله شمس آباد در منطقه ۴ و شمال شرق تهران قرار دارد. این محله از شمال به بزرگراه شهید زین‌‌الدین، از جنوب به رسالت، از شرق به بزرگراه امام علی و از غرب به خیابان استاد حسن بنا منتهی می‌شود. بخشی از شمال و شمال شرقی این منطقه نیز مجاور محله شمیران نو است. قبل از این‌که شهرداری و شورای شهر دو محله شمس‌آباد و مجیدیه را یکی کنند، این دو هر کدام محله‌ای جدا بودند.

با افزایش مهاجرت خانواده‌ها به این محل و تبدیل زمین‌های کشاورزی به واحدهای آپارتمانی، این محله از حالت روستایی خارج شد و مردم برای خرید آپارتمان در شمس‌آباد به این منطقه آمدند. می‌توان گفت که در مقایسه با محله‌های سنتی تهران مثل دولاب و بهارستان و ...شمس آباد محله‌ای جدید و با سابقه ۴۰ ساله است. با این حساب بافت این محله تقریبا جدید است و خرید آپارتمان در شمس‌آباد رونق دارد.

خرید خانه در شمس‌آباد

از آنجا که این محله نسبتا جوان است بافت آن بیشتر جدید و آپارتمانی است. با این حال خرید خانه در شمس‌آباد نیز بی‌رونق نیست. با توجه به موقعیت مکانی و امکانات قیمت خرید آپارتمان در شمس‌آباد متفاوت است. قیمت خرید خانه در شمس‌آباد نیز به همین منوال است و براساس متراژ تعیین می‌شود. سایت کیلید مرجعی مطمئن برای آگاهی از قیمت خرید خانه در شمس‌آباد است. با مراجعه به بخش خرید آپارتمان می‌توانید به راحتی از قیمت خرید آپارتمان در شمس‌آباد آگاه شوید.

تاریخچه محله شمس‌آباد

این محله ابتدا در مالكیت عین‌الدوله بود. املاک 3 دهكده (مبارك‌آباد، لویزان، شمس‌آباد) متعلق به‌ عین‌الدوله بوده و قصد فروش آنها را داشت كه «رضاخان هروی بصیرالدوله» به خیال خرید می‌افتد ولی چون نقدینگی نداشته از خان ناظر پولی قرض می‌كند و این 3 دهكده را یکجا می‌خرد. قرار بود پس از خرید و ضبط املاک قرض ناظر خان را قسطی بپردازد اما ناظرخان فوت می‌كند و بصیر‌الدوله صاحب املاک می‌شود. «بدرالسلطنه» همسر رضاخان بصیر‌الدوله بوده كه پس از فوت رضاخان املاک به او می‌رسد.

آیا محله شمس‌آباد مکان مناسبی برای زندگی است؟

یکی از محلات مناسب برای زندگی در تهران خرید آپارتمان در شمس‌آباد است. خیابان‌های پهنی دارد و دسترسی خوب به اتوبان‌های مهم و مراکز خرید از مزیت‌های محله شمس‌آباد‌ به حساب می‌آید. بزرگراه رسالت در مجاورت این محله قرار دارد. از لحاظ امکانات فرهنگی و آموزشی و ورزشی و وجود فضاهای سبز بسیار خوب است. یکی دیگر از ویژگی‌های آن دسترسی راحت اهالی به ایستگاه مترو شهید صیاد شیرازی و تاکسی و اتوبوس است. تمام این مزایا و امکانات، محله شمس‌آباد‌- جمشیدیه را یکی از محلات مناسب برای زندگی کرده است. مسجد الهادی که مسجد های مهم تهران است؛ در این محله قرار دارد.