خرید آپارتمان در فاطمی

خیابان فاطمی، یکی از خیابان‌های مرکزی پایتخت است که جهتی شرقی- غربی دارد. محله فاطمی که در ناحیه 5 شهرداری منطقه 6 واقع شده است سرای محله هم دارد. دسترسی خوب سبب شده متقاضیان خرید خانه در فاطمی زیاد باشند. قیمت خرید خانه در فاطمی نیز نسبت به بعضی محله‌ها مناسب‌تر است.

خرید آپارتمان در فاطمی

با توجه به قرارگیری این خیابان در مرکز شهر و دسترسی آسان به سایر نقاط مرکزی این محله منطقه‌ای مناسب برای افرادی است که محل کارشان در مرکز شهر است و بیشتر متقاضیان خرید آپارتمان در فاطمی عمدتا از همین افراد هستند.قیمت‌ خرید آپارتمان در فاطمی نیز مانند سایر محله‌ها براساس خیابان، امکانات و نو یا قدیمی‌ساز بودن ساختمان‌ها تعیین می‌شود. اگرچه بیشتر بافت این محله نوساز شده اما اگر مایل به خرید خانه در فاطمی هستید می‌توانید ملک موردنظرتان را پیدا کنید. برای آگاهی از قیمت خرید خانه در فاطمی اپلیکیشن کیلید مرجعی مطمئن برای آگاهی از قیمت‌ها است و در بخش خرید خانه می‌توانید از قیمت خرید آپارتمان در فاطمی آگاه شوید.

موقعیت جغرافیایی محله فاطمی چگونه است؟

این خیابان به یاد دکتر حسین فاطمی از اعضای جبهه ملی و وزیر خارجه کابینه دکتر مصدق که پس از کودتای بیست‌وهشت مرداد اعدام شد، نام‌گذاری شده است و پیش از انقلاب، به نام‌های دیگری مانند خیابان سازمان آب، خیابان ایران‌نوین و خیابان آریامهر نیز شناخته می‌شد.محله فاطمی از سمت شمال به خیابان شهید گمنام از میدان گل‌ها تا تقاطع کارگر شمالی، از جنوب به خیابان فاطمی تقاطع خیابان کاج جنوبی تا تقاطع خیابان کارگر شمالی، از شرق به خیابان شهید گمنام و خیابان کاج جنوبی و از سمت غرب به خیابان کارگر شمالی، حد فاصل تقاطع بزرگراه شهید گمنام تا تقاطع خیابان فاطمی منتهی می‌شود. این خیابان با خیابان‌های شمالی- جنوبی مانند خیابان جمال‌زاده، خیابان کارگر، خیابان حجاب، خیابان کاج، بزرگراه شهید گمنام و خیابان فلسطین نیز تقاطع دارد. با توجه به قرارگیری این محله در مکان‌های پرتردد شهر و دسترسی آسان بازار خرید آپارتمان در فاطمی رونق دارد.

کدام مکان‌های معروف در همسایگی این خیابان قرار دارند؟

میدان فاطمی، هتل بین‌المللی لاله، موزه فرش ایران، پارک لاله، ساختمان وزارت کشور، تالار وزارت کشور، مرکز آمار ایران، مسجد نور، کلیسای مریم مقدس، موزه هنرهای معاصر و دژبان کل ارتش جمهوری اسلامی ایران (پادگان جمشیدیه) از جمله اماکن شناخته شده‌ای هستند که در این خیابان قرار دارند.

بافت جمعیتی در محله فاطمی

خوابگاه‌های دانشجویی در منطقه ۶ تهران، بافت جمعیتی و اجتماعی این منطقه را به صورت کامل تحت تأثیر قرار داده است. علاوه‌بر این بافت این منطقه اغلب از بخش‌های اداری و تجاری تشکیل شده است و به همین جهت از گذشته به عنوان یکی از مناطق درآمدزای تهران محسوب می‌شود.

مراکز فرهنگی محله فاطمی

محله فاطمی دارای دو فرهنگسرا به نام‌های شفق و سرو، یک خانه فرهنگ به نام گل‌ها و دو کتابخانه به نام‌های موزه دکتر شریعتی و شهید جهان‌آراء است. همچنین یکی از نقاط قوت این محله جای‌گیری 13 سینما در آن است، بنابراین اگر از جمله طرفداران ثابت تماشای فیلم در سینما هستید با خیال راحت می‌توانید به دنبال یا خرید آپارتمان در فاطمی باشید.