ثبت رایگان آگهی
خرید
 • خرید
 • رهن و اجاره
  جستجو محله
  نوع ملک
  نوع کاربری
  نوع ملک
  قیمت
  قیمت
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است
  تعداد اتاق خواب
  متراژ
  متراژ بنا
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است

  خرید و فروش املاک مسکونی، آپارتمان، خانه در توحید منطقه 2 تهران

  امکانات ملک
  موارد بیشتر
  شرایط
  موارد بیشتر

  اطلاعات ماه اخیر منطقه 2

  تعداد کل معاملات انجام شده1268 معامله
  میانگین قیمت متر مربع32.47 میلیون تومان
  میانگین قیمت کل3.817 میلیارد تومان
  درصد تغییرات قیمت یک ماه گذشته 10.39% +

  خرید آپارتمان در توحید

  محله توحید در ناحیه 6 شهرداری منطقه 2 قرار دارد و با جمعیتی معادل 30000 نفر سرای محله دارد. مساحت این محله 100 هکتار محاسبه شده است و خیابان آزادی در مجاورت محله توحید قرار دارد.

  هسته اوليه محله توحيد در كنار خيابان ستارخان شكل گرفته است. از آن‌جایی که بیشتر این محله از باغ تشکیل شده بود، در دوره پهلوی نیز به باغ شاه معروف شد و در نهایت با واگذاری این باغات ساخت‌وساز در این محله آغاز شد.

  عوامل اجتماعی و فرهنگی مانند تحولات جمعیتی، همگونی قومی، مذهبی و خویشاوندی از جمله عواملی هستند که در شکل‌گیری این محله تاثیر بسزایی داشته‌اند. ساکنان اولیه و کنونی محله توحید اکثراً شیعه-مذهب بودند ولی تعداد کمی یهودی نیز در این محله زندگی می‌کنند. از سوی دیگر بیشتر ساکنین از قوم ترک هستند. از نظر قشربندی اجتماعی نیز ساکنان محله توحید اغلب از کارمندان دولت هستند. نماد و شاخص محله توحید، مسجد و کانون توحید است.

  موقعیت جغرافیایی

  شهرک توحید در بدو شکل‌گیری مناطق مختلفی را در بر می‌گرفت. از شمال به خیابان توحید، از غرب به یادگار امام، از جنوب به خیابان آزادی و از شمال به خیابان ستارخان می‌رسید. همچنین؛ محله توحید از شمال به خیابان ستارخان، از جنوب به خیابان آزادی،  از شرق به خیابان توحید و از غرب به خیابان بهبودی منتهی می‌شود. با توجه به دسترسی توحید افراد زیادی مایل به خرید و فروش آپارتمان و رهن و اجاره خانه در این محله هستند.

  محله توحید چه ویژگی‌های خدماتی و رفاهی دارد؟

  در محله توحید مرکز اقتصادی خاصی وجود ندارد و بازار روز این محله تنها مرکز اقتصادی این محله است. وزارت کار و امور اجتماعی و همچنین سازمان تأمین اجتماعی از مراکز دولتی این محله هستند.

  این محله از نظر مراکز درمانی و آموزشی در وضعیت خوبی قرار دارد و نیازهای اهالی آن به خوبی مرتفع می‌شود. وجود اماکن ورزشی متعدد در کنار کلینیک‌ها و درمانگاه‌های شبانه‌روزی از جمله نقاط قوت این محله هستند.

  سرانه فضای سبز در محله توحید

  با وجود تلاش شهرداری برای سامان‌دهی هرچه بهتر این محله و اقداماتی مانند آسفالت معابر، برق‌رسانی معابر و سایر اقدامات مشابه، جای تعجب دارد که کمبود جدی فضای سبز در محله توحید به وضوح احساس می‌شود و بوستان خوش، تنها فضای سبز این محله است. بنابراین اگر تمایل به خرید آپارتمان و یا اجاره خانه در محله‌هایی دارید که فضای سبز و تفرجگاه‌های متعددی دارند، باید بدانید محله توحید انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود.

  خرید و فروش و رهن و اجاره آپارتمان در محله توحید

  قیمت‌ها در محله توحید نیز مانند بسیاری مناطق دیگر به کوچه، امکانات ساختمان و نوساز یا قدیمی‌ساز بودن بستگی دارد. به طور کلی قیمت این محله به نسبت سایر محلات منطقه 2 مناسب‌تر است.

  مطالعه بیشتر

  خرید و فروش املاک مسکونی، آپارتمان، خانه در توحید منطقه 2 تهران