ثبت رایگان آگهی
رهن و اجاره
 • خرید
 • رهن و اجاره
  جستجو محله
  نوع ملک
  نوع کاربری
  نوع ملک
  قیمت
  رهن
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است
  اجاره
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است
  تعداد اتاق خواب
  متراژ
  متراژ بنا
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است

  رهن و اجاره املاک مسکونی، آپارتمان، خانه در نیاوران منطقه 1 تهران

  امکانات ملک
  موارد بیشتر
  شرایط
  موارد بیشتر

  اطلاعات ماه اخیر منطقه 1

  تعداد کل معاملات انجام شده754 معامله
  میانگین قیمت متر مربع45.13 میلیون تومان
  میانگین قیمت کل7.043 میلیارد تومان
  درصد تغییرات قیمت یک ماه گذشته 10.40% +

  رهن و اجاره آپارتمان در نیاوران

  محله نیاوران ازجمله محله‌های بورژوایی و لوکس شمال شهر تهران است که در منطقه 1 شهرداری قرار دارد. بافت محله لوکس و شیک محله نیاوران نیمه مدرن است بدین معنا که برخی خیابان‌های فرعی آن همچنان فرم قدیمی خود را حفظ کرده‌اند. پارادوکس زیبای قرار گرفتن خانه باغ‌های قدیمی در کنار برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی این محله را به مکانی دلپذیر برای سکونت تبدیل کرده است و هم متقاضیان اجاره آپارتمان در نیاوران و هم متقاضیان اجاره خانه در نیاوران می‌توانند آن‌چه را که دنبالش هستند پیدا کنند.

  وضعیت اجاره خانه در نیاوران

  محله نیاوران همان‌گونه که گفته شد ازجمله محله‌های شیک و بورژوایی شهر است. قیمت‌های اجاره خانه در نیاوران بالا است که با توجه به بافت لوکس آن امری طبیعی است. خیابان‌ها و کوچه‌های محله نیاوران سرسبز و آرام است که خانه‌های ویلایی بسیار زیبا و بزرگی دارند و کار کسانی که مایل به اجاره خانه در نیاوران هستند را راحت می‌کند. در کنار خانه‌های ویلایی زیبا مجتمع‌ها و ساختمان‌های بزرگ و برج‌های زیبایی نیز برای اجاره آپارتمان در نیاوران وجود دارد. موارد اجاره آپارتمان در نیاوران نیز باقیمت‌هایی بالا و حتی نجومی خصوصا در ساختمان‌های نوساز با متریال شیک معامله می‌شوند. ازجمله امکانات ویژه واحدهای آپارتمانی در این محله می‌توان به استخر، فضای سبز اختصاصی، سونا، جکوزی، سالن اجتماعات و ورزش اشاره کرد. قیمت‌های اجاره خانه در نیاوران از بالاترین حد خود به نسبت سایر نقاط شهر می‌رسد. مجتمع‌های بزرگ و کوچک مسکونی زیادی برای اجاره آپارتمان در نیاوران وجود دارد.

  معرفی محله نیاوران

  محله نیاوران از محله‌های شمالی شهر تهران است که در دامنه رشته‌کوه البرز قرارگرفته است. از همین رو و به دلیل دور بودن از مرکز شهر از آب‌وهوای مطبوع و دلپذیری برخوردار است. محدوده محله نیاوران از شمال به ارتفاعات کلک‌چال، از شرق به دارآباد ، از غرب به تجریش و از جنوب به محله فرمانیه می‌رسد. محله نیاوران از سال‌های دور یکی از محلات باکلاس و مرفه نشین شهر بوده است. از همین رو قیمت اجاره خانه در نیاوران بالا بوده و عموماً جزو گران‌قیمت‌ترین‌های شهر است. در مورد پیشینه محله و ریشه نام نیاوران گفته می‌شود که در این محل نیزارهای بزرگی وجود داشته است. در مورد بافت محله نیاوران باید بدانید که شیب زیاد منطقه معماری خاص و زیبایی را از خانه‌ها به نمایش می‌گذارد.

  دسترسی‌ها و امکانات ویژه

  توسط بزرگراه صدر و خیابان پاسداران محله نیاوران به سایر نقاط شهر متصل می‌شود. به دلیل گسترش ساخت‌وساز و معماری محله نیاوران اغلب کوچه‌ها عریض و پهن هستند که برای پارک و عبور ماشین‌ها موقعیت مناسبی را ایجاد کرده‌اند. ازجمله مراکز تاریخی این محله می‌توان به کاخ نیاوران اشاره کرد که روزانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. همچنین پارک و فرهنگسرای نیاوران نیز در این محله ازجمله امکانات تفریحی و فرهنگی آن هستند. مراکز آموزشی و درمانی بسیاری در محله نیاوران وجود دارد که به‌منظور رفاه حال ساکنین ایجاد شده‌اند. مرکز خرید نارون، مرکز خرید روشا، مرکز خرید و مجتمع اطلس مال ازجمله مراکز مهم خرید و تفریحی در محله نیاوران هستند. 

  نتیجه  گیری

  محله نیاوران ازجمله محله‌های شیک و مرفه نشین شمال تهران است که در منطقه 1 شهرداری واقع‌شده است. خانه‌های لوکس و بورژوایی در کنار امکانات و آب‌وهوای بی‌نظیر این محله آن را به یکی از گران‌ترین محله‌های شهر برای سکونت تبدیل کرده و قیمت اجاره آپارتمان در نیاوران بالا است. بافت محله نیاوران بیشتر به‌صورت خانه‌های ویلایی است بنابراین تعداد موارد اجاره خانه در نیاوران بیشتر از واحدهای آپارتمانی است. گرچه در این محله با گسترش ساخت‌وساز واحدهایی برای اجاره آپارتمان در نیاوران نیز با مشخصات و امکانات ویژه وجود دارد. رهن آپارتمان در نیاوران با توجه به موقعیت و مشخصات همچنین سن بنا تعیین می‌شود.

  مطالعه بیشتر

  رهن و اجاره املاک مسکونی، آپارتمان، خانه در نیاوران منطقه 1 تهران