ثبت رایگان آگهی
خرید
 • خرید
 • رهن و اجاره
  جستجو محله
  نوع ملک
  نوع کاربری
  نوع ملک
  قیمت
  قیمت
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است
  تعداد اتاق خواب
  متراژ
  متراژ بنا
  تا
  مقدار حداقل از حداکثر بیشتر انتخاب شده است

  خرید و فروش املاک مسکونی، آپارتمان، خانه در نیاوران منطقه 1 تهران

  امکانات ملک
  موارد بیشتر
  شرایط
  موارد بیشتر

  اطلاعات ماه اخیر منطقه 1

  تعداد کل معاملات انجام شده754 معامله
  میانگین قیمت متر مربع45.13 میلیون تومان
  میانگین قیمت کل7.043 میلیارد تومان
  درصد تغییرات قیمت یک ماه گذشته 10.40% +

  خرید آپارتمان در نیاوران

  محله نیاوران در منطقه 1 شهرداری تهران قرار دارد و از مناطق مرفه تهران است. نیاوران که در شمال شهر و در منطقه شمیران واقع شده، از غرب با تجریش، از شرق با دارآباد، از جنوب با فرمانیه و از شمال با ارتفاعات کلک‌چال همسایه است. نیاوران محله‌ای گران‌قیمت برای خرید خانه محسوب می‌شود و خرید آپارتمان در نیاوران بودجه‌ی زیادی لازم دارد. آپارتمان‌های نیاوران امکانات زیادی دارند و مصالح خوب و گرانقیمت برای سخت ان‌ها به کار رفته است. برای آگاهی از قیمت‌ خرید خانه در نیاوران می‌توانید به سایت کیلید مراجعه کنید و با انتخاب خرید آپارتمان در نیاوران به فایل‌های خرید خانه در نیاوران دسترسی داشته باشید و با مقایسه امکانات خانه و همینطور قیمت آپارتمان در نیاوران بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. 

  تاریخچه نیاوران

  نیاوران نام دهی در شمال شهر تهران بود که در شمال مجموعه فعلی کاخ نیاوران قرار داشته است. در منابع مختلف آمده ناصرالدین‌شاه پس از اینکه ساختمان‌ها و زمین‌های آن ده را از صاحبانشان خرید و بناهای آن منطقه را تخریب کرد این محله را بنا گذاشت. این محله هم مانند سایر محلات تهران به دلیل آب‌وهوای مناسب و خاک حاصلخیز جمعیت را به خود جلب کرده و در ابتدا بسیاری از کشاورزان و باغداران به دلیل وجود آب فراوان و زمین‌های کشاورزی حاصلخیز به آن مهاجرت کرده بودند، در حال حاضر نیز آب وهوای خوب این منطقه عده‌ی زیادی را برای خرید آپارتمان در نیاوران ترغیب می کند. روایت‌های مختلفی درمورد نام‌گذاری این محله وجود دارد: عده‌ای نام‌گذاری را با نیزارهای فراوانی که در گذشته وجود داشته مرتبط می‌دانند و معتقدند در گذشته به نام نی‌آوران نامیده می‌شد. عده‌ای دیگر تعداد زیاد درختان انار را علت این نام‌گذاری می‌دانند و معتقدند نام این محله نارون بوده که به مرور به نیاوران تغییر کرده است و دسته‌ی آخر معتقدند در دوران ناصرالدین شاه نیاوران به این منطقه اطلاق شد و این کلمه ترکیب سه کلمه‌ی نیا (عظمت و قدرت)، ور (صاحب) و ان (علامت نسبت) است.

  دسترسی‌ نیاوران

  دسترسی نیاوران از سمت غرب با تجریش، شرق با دارآباد و جنوب با فرمانیه است. خیابان اصلی محله‌ی نیاوران به نام شهید باهنر شناخته می شود و میدان نیاوران را به راحتی به میدان قدس وصل می‌کند. نیاوران به بزرگراه صدر و خیابان پاسداران نیز دسترسی دارد. نیاوران ایستگاه مترو ندارد و ایستگاه متروی تجریش نزدیک‌ترین ایستگاه به این محله است که با تاکسی‌هایی که در میدان تجریش هستند تردد به راحتی امکان پذیر می‌شود. خطوط اتوبوسرانی و تاکسی‌ها در سایر نقاط مجاور مسافران را از نیاوران به سایر نقاط جابه‌جا می‌کنند.

  امکانات محله نیاوران

  برای خانواده‌هایی که فرزند دانش‌آموز دارند، مراکز آموزشی محله عامل تاثیرگذاری در انتخاب آن برای سکونت است. محله نیاوران با داشتن مراکز آموزشی متعدد کمبودی در این زمینه ندارد. آموزشگاه‌های متعددی که در سطح منطقه قرار دارند نیز برای رفع نیازهای فرهنگی اهالی مناسب هستند. فرهنگسرای نیاوران که از شناخته‌شده‌ترین فرهنگسراهای تهران است و روبه‌روی پارک نیاوران قرار گرفته با برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی هنری برای ساکنان محل پاسخگوی نیاز آنان است. مراکز خرید متعددی که در این منطقه قرار دارند پاسخگوی نیازهای ساکنان محله هستند و لازم نیست اهالی برای تفریح و گردش به سایر محلات بروند. مسجدهای این محله نیاز نیازهای مذهبی را رفع می‌کنند. تکیه نیاوران علاوه بر ارزش مذهبی ارزش تاریخی دارد و متعلق به دوره‌ی قاجار است. بیمارستان‌ها و درمانگاه‌هایی که در این محله قرار دارند خدمات بهداشتی درمانی به ساکنان ارائه می‌کنند و از این بابت نگرانی برای اهالی وجود ندارد. مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران که در این محله قرار گرفته بناهای شاخص با ارزش تاریخی دارد و بازدید از باغ بزرگی که کاخ در آن جای گرفته موجب نشاط خاطر می‌شود. از دیگر مراکز تفریحی می‌توان به حمام قدیمی نیاوران و اردوگاه شهید باهنر اشاره کرد.

  مطالعه بیشتر

  خرید و فروش املاک مسکونی، آپارتمان، خانه در نیاوران منطقه 1 تهران