رهن و اجاره آپارتمان در جنت‌آباد

محله جنت‌آباد ازجمله محله‌های خوب شمال غربی تهران است که در منطقه 5 شهرداری واقع ‌شده است . عمده بافت محله جنت‌آباد مسکونی است که همین امر دلیل تقاضای بالای اجاره خانه در جنت‌آباد است. همچنین اکثر خانه‌های این محله نوساز بوده و قدمت زیادی ندارند. آرامش منطقه و دور بودن از هیاهو و شلوغی شهر به همراه آب‌وهوای مطبوع از دیگر دلایل محبوبیت برای اجاره آپارتمان در جنت‌آباد است. دسترسی به محله جنت‌آباد نیز از طریق بزرگراه‌های مجاور آن بسیار راحت و آسان است. جنت‌آباد درگذشته دارای باغ‌های فراوان و رودخانه‌های بسیاری بوده است که به همین دلیل نام آن را جنت به معنای بهشت گذاشته‌ شده است. موارد متعددی برای اجاره و رهن آپارتمان در جنت‌آباد باقیمت‌های مختلف وجود دارد . در حالت کلی قیمت‌های اجاره خانه در جنت‌آباد متوسط رو به بالا در شهر تهران است.

معرفی و پیشینه محله جنت‌آباد

محله جنت‌آباد جزو ناحیه 7 منطقه 5 شهرداری تهران در شمال غربی شهر قرار دارد. در مورد پیشینه این محله گفته می‌شود که به دلیل وجود رودخانه‌های بسیاری که به این ناحیه سرازیر می‌شده‌اند از سرسبزی و باغ‌های  متعددی برخوردار بوده است. به همین دلیل محله جنت‌آباد یکی خوش آب و هواترین محله‌های شهر است.

محدوده محله جنت‌آباد را می‌توان از شمال به ده حصارک، از شمال شرق به محله‌های پونک و چهاردیواری و از غرب به محله شهران از جنوب به خیابان آیت‌الله کاشانی در نظر گرفت. از همسایگان این محله می‌توان به شهران، شاهین اشاره کرد. لازم به ذکر است که محله جنت‌آباد به دو قسمت جنت‌آباد شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود.

دسترسی‌ها و امکانات محله

از دیگر دلایل محبوبیت برای اجاره خانه در جنت‌آباد دسترسی آسان به سایر نقاط شهر است. ازجمله بزرگراه‌هایی که در مجاورت مجله جنت‌آباد قرار دارد می‌توان به بزرگراه نيايش، بزرگراه همت، بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه باكري اشاره کرد.

محله جنت‌آباد دارای امکانات محلی متعددی ازجمله مراکز متعدد آموزشی ، مراکز مهم خرید، بازار میوه و تره‌بار و ... برخوردار است. بوستان‌های  بهاره، میلاد و شبنم نیز از مراکز مهم تفریحی و ورزشی این محله هستند.

وضعیت مسکن در جنت‌آباد

قیمت‌های اجاره خانه در جنت‌آباد جزو مناطق متوسط رو به بالا طبقه‌بندی می‌شود. با افزایش میزان ساخت‌وساز و با توجه به جوان بودن این محله مسکونی تعداد مواردی که برای اجاره و رهن آپارتمان در جنت‌آباد بسیار است. آپارتمان‌های نوساز و چند سال ساخت بسیاری در این محله برای اجاره وجود دارد که با توجه به بودجه خود می‌توانید مورد مناسب را پیدا کنید. عموماً ساختمان‌های نوساز در این محله از قیمت بالاتری برای اجاره آپارتمان در جنت‌آباد برخوردارند.

طراحی مدرن بافت شهری و آرامش و سکونت محله جنت‌آباد بازار املاک پررونقی را برای مشاورین مسکن این ناحیه به همراه دارد. اجاره خانه در جنت‌آباد با توجه به سازه‌های مختلف چندطبقه بیشتر شامل اجاره موارد آپارتمانی است. گرچه باکمی صرف وقت می‌توانید خانه‌های ویلایی زیبایی را برای اجاره به‌صورت دربستی پیدا کنید.

نتیجه گیری

محله جنت‌آباد ازجمله محله‌های خوش آب‌وهوای شمال غربی تهران است که در منطقه 5 شهرداری واقع‌شده است. 

دسترسی آسان ،سکوت و آرامش از دیگر دلایل تقاضای بالای اجاره خانه در جنت‌آباد است.

محله جنت‌آباد به دو قسمت جنت‌آباد شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که هر دو ناحیه برای اجاره آپارتمان در جنت‌آباد و سکونت مناسب هستند.

موارد بسیاری برای اجاره و رهن آپارتمان در جنت‌آباد وجود دارد که با توجه به متراژهای مختلف آن می‌توانید با هر بودجه‌ای واحدی مناسب را اجاره کنید.