ثبت رایگان آگهی

خرید آپارتمان در تهران پارس

خرید آپارتمان در تهرانپارس

تهرانپارس منطقه‌ای بزرگ و قدیمی در محدوده شمال شرق شهر تهران ‌است که جزو منطقه‌های۴و۸ شهرداری پایتخت محسوب می‌شود. تهرانپارس از شمال با بزرگراه بابایی، خیابان استخر، محله قنات کوثر، مجیدآباد و محله کوهسار، از جنوب با خیابان دماوند، محلات آشتیانی و سرخه حصار، از غرب با بزرگراه شهید باقری و کوی نارمک و اوقاف و از سمت شرق با بلوار پروین و محله‌های جوادیه و گلشن هم‌جوار است. این محله آب وهوای مطبوعی دارد و خرید آپارتمان در تهرانپارس نسبتا پررونق است. نام فرعی‌های قدیمی‌اش کادوس، زرین، رشید، رستم، گیو و پارسیان است و بلوار اصلی تهرانپارس که به نام آرش تیرانداز شناخته می‌شد به آیت‌الله خوشوقت تغییر یافته. تهرانپارس چهار فلکه دارد که چندی پیش نام فلکه اول به میدان قمر بنی‌هاشم و فلکه سوم به میدان سجادیه تغییر یافت. این منطقه به دو قسمت تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربی تقسیم شده است و بلوار پروین (شاهد)، به عنوان مرز جداکننده این دو محله شناخته شده است.

خرید خانه در تهرانپارس

به دلیل وجود امکانات رفاهی، تفریحی و آموزشی مناسب و همچنین بافت بازسازی شده، خرید خانه در تهرانپارس طرفداران خاص خود را دارد. قیمت خرید آپارتمان در تهران پارس بسته به این‌که در قسمت شرقی و یا غربی تهرانپارس واقع شده باشد متفاوت است. با توجه به وسعت منطقه، تعداد ملک‌ها زیاد است و برای خرید آپارتمان در تهرانپارس با مشکل مواجه نمی‌شوید. با اینکه بیشتر بافت نوساز شده اما همچنان خانه نیز در این محله پیدا می‌شود و اگر قصد ساخت آپارتمان دارید یا زندگی در خانه را ترجیح می‌دهید می‌توانید برای خرید خانه در تهرانپارس اقدام کنید.

تهرانپارس چه ویژگی‌های رفاهی و خدماتی دارد؟

هر دو محله‌های شرقی و غربی تهرانپارس امکانات رفاهی تقریبا یکسانی دارند اما خرید آپارتمان در تهرانپارس غربی به لحاظ فراهم بودن امکانات پرطرفدارتر است. فلکه اول تهرانپارس مملو از کافه‌ها و رستوران‌های متعدد است و از این‌رو ازدحام جمعیت و ترافیک در خیابان‌های اصلی این منطقه نسبتا زیاد است. تمام امکانات خدماتی و رفاهی لازم در این محله مهیا شده است، از بیمارستان، ساختمان پزشکان، درمانگاه شبانه‌روزی گرفته تا تمام مقاطع مدرسه دخترانه و پسرانه و البته مراکز خرید بزرگ به نام‌های سپید، پارسیان، شاپرک، یاس شرق و نارسیس که به خوبی نیازهای ساکنین این منطقه را برآورده می‌کنند. از لحاظ سرانه فضای سبز نیز زیباترین عناصر طبیعی اطراف تهران از جمله دره‌های سد لار، لتیان، لواسانات و لشگرک و دره‌های سرسبز فشم، اوشان، میگون و مناطق تفریحی دربند سر، شمشک و آبعلی در حریم این منطقه قرار گرفته است. همچنین سطح گسترده پارک جنگلی لویزان كه 13/2 درصد از سهم منطقه را پوشش داده یکی دیگر از تفرج‌گاه‌های تهرانپارس محسوب می‌شود.