مهارت‌های مذاکره و فروش

چگونه یک مشاور املاک خلاق و متفاوت باشیم؟

مشاور املاک خلاق

 

شغل مشاور املاک در زمره مشاغلی است که به خصوص این  روزها در صورتی که حرفه‌ای عمل کند و از شیوه‌های خلاقانه‌ای استفاده کند، به سود زیادی می‌تواند دست یابد. برای اینکه در شغل مشاور املاک باتجربه و خلاق و همچنین باهوش باشید باید از نکات خاصی پیروی کنید. در این متن به این آموزش پرداخته‌ایم

شغل مشاور املاک از جمله مشاغلی با قدمت بسیار زیاد است که اگر بتواید در آن تبدیل به یک مشاور املاک خلاق شوید، سود بسیاری را به دست خواهید آورد.

آموزش مشاور املاک از آن جهت اهمیت پیدا می‌کند که بسیاری از افرادی که به دنبال یافتن ملکی برای خرید یا فروش و اجاره هستند در کنار مراجعه به شبکه‌های مجازی، حتما با یک مشاور املاک باتجربه مشورت می‌کنند و از راهنمایی او استفاده می‌کنند.

در زمینه شغل مشاور املاک افراد متعددی در زمینه‌های گوناگون مانند کارشناسان قیمت‌گذاری مسکن، کارشناسان فنی ملک، مباشران فروش ملک، پیمانکاران، بانک ‌دارها، متصدیان وام مسکن، آژانس‌های دولتی و خریداران و فروشندگان احتمالی، فعالیت دارند. که هر کدام به نوبه خود می‌توانند در نوسانات به وجود آمده در بازار مسکن سهیم باشند.

اما نقش اصلی را در این میان یک مشاور املاک خلاق می‌تواند بازی کند چرا که او باید هماهنگی‌های لازم را در میان این افراد، با تجربیاتی که به دست آورده به وجود بیاورد.

آموزش مشاور املاک در زمینه‌های فروشندگی، وکالت خریدار، کارشناسی ملک، مدیریت بازرگانی، مشاوره، فنون مذاکره و بازاریابی بسیار اهمیت دارد و یک مشاور املاک خلاق باید در این زمینه هر روز مهارت‌های خود را بیشتر کند.

این روزها با توجه به رکود به وجود آمده در اغلب حوزه‌های اقتصادی و به ویژه خرید و فروش مسکن، یک مشاور املاک باهوش، باید بتواند با ایجاد بازار رقابتی برای مشتریان و خریداران اطلاعات خوبی را در اختیار آنها قرار داده و با تکنولوژی‌های روز نیز همگام باشد. پس برای آنکه در این عرصه از رقیبان خود پیشی بگیرید،  در ادامه با ایده‌های خلاقانه ما همراه شوید.

 • ذهن خلاق یک مشاور املاک خلاق

در شغل مشاور املاک خلاقیت ذهنی حرف نخست را می‌زند. یک مشاور املاک باهوش به خوبی می‌دانید که برای معرفی یک ملک باید آن را به نحوی به مشتری معرفی کند که تاثیرگذاری لازم را داشته باشد. برای همین داشتن ابتکار عمل برای ارائه ملک و نشان دادن ویژگی‌های خاص آن به صورتی که نظر مشتری را جلب کند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

مشاور املاک خلاق

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

 • امکان ضبط ویدئو برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک خلاق

این روزها مشاوران املاک از قابلیت‌های مختلفی برای فروش ملک استفاده می‌کنند که یکی از آنها ضبط ویدئو با کیفیت بالا و قابل ویرایش از خانه مورد نظر است.

این یک نکته کلیدی برای بازاریابی در این زمینه است و شما در هر کجا که باشید فایل خود را در گوشی همراه و جیبتان به همراه دارید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان بازدید از ویدئوهای موجود در سایت‌ها بسیار بیشتر از عکس‌ها و متون است و برای استفاده از ویرایش ویدئو نیز می‌توانید به سراغ برنامه‌هایی همچون Magisto ، Viddy و Qik Video بروید.

 • تعامل موثر با مردم برای یک مشاور املاک خلاق

یکی دیگر از نکاتی که در آموزش مشاور املاک اهمیت بسیاری دارد، تعامل و نحوه ارتباط با مردم است. اگر در شغل مشاور املاک نتوانید به خوبی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید باید از خیال انجام معامله بگذرید.

یک مشاور املاک باهوش همیشه رابطه‌ای صمیمانه با مراجعان خود دارد و با همین روش نیز به آنها کمک می‌کند تا فایلی با دلخواه آنها و با قیمتی مناسب پیدا کنند.

 

مشاور املاک خلاق

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

 • صداقت یک مشاور املاک خلاق

یکی دیگر از نکات آموزش مشاور املاک آن است که در طولانی مدت آن دسته از مشاورانی که اعتبار شغلی کافی به دست آورده باشند می‌توانند به موفقیت‌های بلند مدت دست پیدا کنند.

یکی از این راه‌ها آن است که در اتحادیه مشاوران املاک عضو شوید چرا که عضویت در این اتحادیه نشان از پایبندی شما به قوانین و مقررات دارد که یکی از مهم‌ترین این اصول قواعد اخلاقی آن است.

 • استفاده از تور مجازی برای یک مشاور املاک خلاق

گاهی اوقات استفاده از تورهای مجازی به یک مشاور املاک باهوش کمک می‌کند تا با استفاده از یک فیلمبردار حرفه‌ای نظر مشتریان بسیاری را به فایل‌های خود جذب کند. این کار نیاز به آموزش مشاور املاک در زمینه دوربین‌ها 360 درجه و نحوه ساخت تورهای مجازی دارد.

 • قاطعیت در عین خوش رفتاری

در شغل مشاور املاک برای آنکه به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید نیاز به قاطعیتی دارید که با استفاده از آن بتوانید افراد مختلف را متقاعد کنید.

یک مشاور املاک باتجربه به خوبی می‌داند که باید با زبانی خوش مشتریان را برای خرید ترغیب کند. این کار در واقع به تصمیمات شما مربوط می‌شود که در یک زمان کوتاه چه کارهای هوشمندانه‌ای را برای عقد قرارداد می‌توانید انجام دهید.

 

مشاور املاک خلاق

 

 

 در شغل مشاور املاک خلاقیت ذهنی حرف نخست را می‌زند. یک مشاور املاک باهوش به خوبی می‌دانید که برای معرفی یک ملک باید آن را به نحوی به مشتری معرفی کند که تاثیرگذاری لازم را داشته باشد.

 

 • آشنایی با شرایط بازار محلی برای یک مشاور املاک خلاق

اگر می‌خواهید تبدیل به یک مشاور املاک خلاق شوید، باید در منطقه‌ای که قرار دارید درگ خوبی از شرایط آن داشته باشید و موقعیت‌های موجود را به خوبی شناسایی کنید که در نتیجه در میان رقیبان خود حرف اول را خواهید زد.

توجه به نکاتی همچون قیمت متوسط منطقه، نقاط خوب و متوسط و پایین آن، نیاز مشتریان محل و نیازهای آنها همگی از مواردی هستند که می‌توانند شما را در این شغل به موفقیت نزدیک‌تر کنند.

 • دانش بالای یک مشاور

زمانی که اطلاعات خوبی در زمینه بازار مسکن داشته باشید و اطلاعات خود را در این زمینه به روز رسانی کنید، این موضوع باعث اعتماد بیشتر مشتریان به شما و در نتیجه ارائه خدمات بهتر شما به آنها می‌شود.

زمانی که دانش شما در زمینه مسکن و اصول کسب و کار و تجارت در این زمینه در سطح خوبی قرار داشته باشد، می‌توانید به توسعه کسب و کار خود بیشتر فکر کنید و در این زمینه از باقی رقیبانتان پیشی بگیرید.

 • ارائه مشوق‌ها برای یک مشاور املاک خلاق

این تکنیک در واقع یکی دیگر از تکنیک‌هایی است که توسط یک مشاور املاک باهوش غالبا به کار گرفته می‌شود. زمانی که می‌خواهید یک خریدار بالقوه را برای خرید متقاعد کنید، باید او بداند که خرید این ملک برایش همراه با ارزش بسیاری است به همین علت هم باید به سازندگان و مالکانی که قصد فروش ملک خود را دارند گزینه‌هایی را پیشنهاد بدهید که به فروش بهتر خانه آنها کمک کند.

برای مثال سازندگان و مالکان می‌توانند خدمات و محصولاتی را ارائه بدهند که بیشتر از حد معمول توجه مشتریان را جلب کرده و ارزش ملک را بالاتر ببرند.

کارهایی مانند ضد آب کردن، لوازم خانگی پیشرفته، ویژگی های منحصر به فردی مانند سان روف یا استفاده از انرژی خورشیدی یا گارانتی ساختمانی خانه از جمله این موارد است.

 

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

 • علاقه و انگیزه برای یک مشاور املاک خلاق

بسیاری از افرادی که وارد شغل مشاور املاک می‌شوند، انگیزه کافی را در این زمینه ندارند در حالیکه اگر یک مشاور املاک باتجربه بتواند به زمینه شغلی خود مانند ملک و معماری علاقه داشته باشد، در موضع بهتری نسبت به دیگر مشاوران و فروشندگان قرار خواهد گرفت. این علاقه در ارتباط با مشتری هم کاملا مشخص خواهد شد و زمانی که یک مشتری احساس کند شما به حرفه خود علاقه دارید و فرد آگاهی هستید حتما از شما برای مشاوره کمک خواهد گرفت.

 • سخت کوشی و پشتکار

در شغل مشاور املاک آن دسته از مشاورانی به درآمدهای خوب دست پیدا می‌کنند که روحیه سخت کوشی و تلاش بیشتری دارند. یک مشاور املاک باتجربه به خوبی می‌داند که برای آنکه پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشد، باید نیازهای آنها را به خوبی شناسایی کرده و برای تعامل با آنها زمان کافی را اختصاص دهد. البته اختصاص زمان به تنهایی کافی نیست و باید هوشیاری لازم برای شناسایی نیاز مشتری را داشته باشید.

 

 

 

 اگر می‌خواهید تبدیل به یک مشاور املاک خلاق شوید، باید در منطقه‌ای که قرار دارید درگ خوبی از شرایط آن داشته باشید و موقعیت‌های موجود را به خوبی شناسایی کنید که در نتیجه در میان رقیبان خود حرف اول را خواهید زد.


جمع بندی

 • شغل مشاور املاک در زمره مشاغلی است که به خصوص این روزها در صورتی که حرفه‌ای عمل کند و از شیوه‌های خلاقانه‌ای استفاده کند، به سود زیادی می‌تواند دست یابد.
 • در شغل مشاور املاک خلاقیت ذهنی حرف نخست را می‌زند.
 • یک مشاور املاک باهوش به خوبی می‌دانید که برای معرفی یک ملک باید آن را به نحوی به مشتری معرفی کند که تاثیرگذاری لازم را داشته باشد.
 • یکی دیگر از نکاتی که در آموزش مشاور املاک اهمیت بسیاری دارد، تعامل و نحوه ارتباط با مردم است.
 • گاهی اوقات استفاده از تورهای مجازی به یک مشاور املاک باهوش کمک می‌کند تا با استفاده از یک فیلمبردار حرفه‌ای نظر مشتریان بسیاری را به فایل‌های خود جذب کند.
 • در شغل مشاور املاک برای آنکه به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید نیاز به قاطعیتی دارید که با استفاده از آن بتوانید افراد مختلف را متقاعد کنید.
 • . یک مشاور املاک باتجربه به خوبی می‌داند که باید با زبانی خوش مشتریان را برای خرید ترغیب کند.
 • زمانی که اطلاعات خوبی در زمینه بازار مسکن داشته باشید و اطلاعات خود را در این زمینه به روز رسانی کنید، این موضوع باعث اعتماد بیشتر مشتریان به شما می‌شود.
 • زمانی که می‌خواهید یک خریدار بالقوه را برای خرید متقاعد کنید، باید او بداند که خرید این ملک برایش همراه با ارزش بسیاری است.
 • اگر می‌خواهید تبدیل به یک مشاور املاک خلاق شوید، باید در منطقه‌ای که قرار دارید درگ خوبی از شرایط آن داشته باشید.
 • اگر یک مشاور املاک باهوش بتواند به زمینه شغلی خود مانند ملک و معماری علاقه داشته باشد، موفق‌تر خواهد بود.
 • در شغل مشاور املاک آن دسته از مشاورانی به درآمدهای خوب دست پیدا می‌کنند که روحیه سخت کوشی و تلاش بیشتری دارند.

 

مطالب مرتبط

بررسی دیجیتال مارکتینگ در حوزه ملک و مشاور املاک (قسمت پنجم)

  عنوان دیجیتال مارکتینگ در حوزه مشاور املاک موضوع مطمئنا جالبی برای شما است. در سلسله پادکست‌هایی قصد توضیح این موضوع را داریم. اگر بخواهیم اشاره‌ای گذرا به موضوع دیجیتال […]

توجه به دیجیتال مارکتینگ در حوزه ملک (قسمت چهارم)

  عنوان دیجیتال مارکتینگ در حوزه ملک موضوع مطمئنا جالبی برای شما است. در سلسله پادکست‌هایی قصد توضیح این موضوع را داریم. اگر بخواهیم اشاره‌ای گذرا به موضوع دیجیتال مارکتینگ […]

معیارهای انتخاب مشاور املاک معتبر چیست؟

  فروختن یا خریدن خانه و ملک یکی از بزرگ‌ترین نقل و انتقالات مالی است که هر کس ممکن است در عمرش انجام دهد. این فرآیند کمی دشوار و البته […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *