مهارت‌های مذاکره و فروش

مشاورین املاک تازه‌کار و راهکارهای موفقیت

مشاورین املاک تازه‌کار

 

اگر جزو مشاورین املاک تازه‌کار هستید در اختیار داشتن ابزار و توصیه‌های درست می‌تواند کسب‌وکار شما را توسعه دهد. ابزارهایی مانند تبلیغات درست و دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز موثر و مفید هستند و سبب جذب مشتری می‌شوند. برای اطمینان از اینکه راه درستی را انتخاب کرده‌اید توصیه‌های زیر را بخوانید تا تبدیل به مشاوری موفق شوید:

 1. به عنوان مشاورین املاک تازه‌کار نشاط و انگیزه داشته باشید و هیچ روزی را از دست ندهید

در بیشتر کسب‌وکارها لازم است شما هرروز به سرکار بروید و روز کاری تازه‌ای را آغاز کنید. وقتی مشاور املاک باشید نیاز به هرروز سرکار رفتن و از خانه درآمدن بیشتر هم می‌شود. هیچ مشاور املاکی با نشستن در خانه یا دفتر کار موفق نمی‌شود.

باید به عنوان مشاورین املاک تازه‌کار از خانه خارج شوید و افراد جدیدی را ملاقات کنید. حتی بد نیست در روزهای اول کار در محله‌ای جدید چرخی در محله بزنید و با محله و مردم بیشتر آشنا شوید. گفت‌وگو با مردم بخش مهمی از شغل مشاور املاک است و هر چه اجتماعی و خونگرم‌تر باشید احتمال موفقیت شما بیشتر است.

 

مشاورین املاک تازه‌کار

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

 1. حواستان به حساب و کتاب‌های‌تان باشد

در هر کسب‌وکاری لازم است حساب و کتاب‌های‌تان را مدیریت کنید و گوشه چشمی به آن‌ها داشته باشید. بهتر است حساب بانکی مجزایی برای دخل و حرج آژانس املاک باز کنید و خرج‌ها را یادداشت کنید. با وجود اپلیکیشن‌های متعدد حسابداری که ساده هستند و قابلیت نصب روی گوشی را هم دارند محاسبه دخل و خرج کسب‌وکار سختی نیست و به راحتی می‌توانید سود، درآمد، زیان و مالیات ماهانه را حساب کنید.

 1. به عنوان مشاورین املاک تازه‌کار از نقاط قوتت‌تان برای متفاوت کردن برندتان استفاده کنید

کارتان را با جمله‌ی «من به خریداران کمک می‌کنم تا بتوانند خانه دلخواه را پیدا کنند و به فروشندگان کمک می‌کنم سریع‌تر خانه را بفروشند.» همه این جمله را می‌گویند و این جمله شما را از بقیه مشاورین مجزا نمی‌کند.

خوب با خودتان فکر کنید و ویژگی‌های مثبت و منفی‌تان را فهرست کنید. چه چیز شما را متمایز کرده و موجب موفقیت‌تان شده؟ چه نیرویی شما را تا اینجا آورده و به شما کمک کرده؟ دیگران شما را به کدام صفت مثبت می‌شناسند؟ نقاط قوت‌تان را پیدا کنید و از آن برای صحبت با خریداران و فروشندگان استفاده کنید. کاری کنید نقطه قوت شما تبدیل به برند شما به عنوان مشاورین املاک تازه‌کار شود و همه شما را با آن صفت بشناسند.

 1. بازار مسکن را بشناسید

مشاوران املاک خانه خرید و فروش می‌کنند. آنچه مشاوران املاک را از دیگران متمایز می‌کند توانایی آن‌ها در شناخت بازار مسکن و دادن اطلاعات به مشتریان است. اخبار بازار مسکن را دنبال کنید و از قیمت‌های هر منطقه به خوبی آگاه باشید. همچنین مشاورین املاک تازه‌کار یا باتجربه باید بتوانند با دانستن امکانات و مکان خانه تخمینی از قیمت خانه به مشتری ارائه دهند و او را در فروش خانه و خرید راهنمایی کنند.

 

بازار مسکن

 

 

باید به عنوان مشاورین املاک تازه‌کار از خانه خارج شوید و افراد جدیدی را ملاقات کنید. حتی بد نیست در روزهای اول کار در محله‌ای جدید چرخی در محله بزنید و با محله و مردم بیشتر آشنا شوید.

 

 1. روی یک منطقه‌ تمرکز کنید

بهتر است به جای تمرکز بر مناطقی وسیع روی یک منطقه تمرکز کنید و زیروبم منطقه را به خوبی بدانید. شاید فکر کنید بهتر است مختصر اطلاعاتی از هر منطقه داشته باشید و در صورت نیاز مشتری آن را ارائه کنید. اما اطلاعات مختصر شما سبب می‌شود متخصص منطقه‌ای خاص نشوید و نتوانید اطلاعات کامل و دقیقی ارائه دهید. بنابراین بهتر است روی یک منطقه تمرکز کنید و اطلاعات کامل و جامع از منطقه داشته باشید و آن را دراختیار مشتری قرار دهید.

 1. به عنوان مشاورین املاک تازه‌کار اطلاعات خود را بالا ببرید

در دنیای امروز آموزش تمامی ندارد و تبدیل به اقیانوسی بی‌انتها شده. نمی توان با یادگیری مطلبی مطمئن بود همه چیز درمورد آن مطلب تمام شده و تکنیک‌ها و راهکارهای تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ برای رشد کسب‌وکار هرروز به روز می‌شوند.

بنابراین زمانی را صرف مطالعه و آموزش در حیطه تخصصی کنید و از متدهای جدید غافل نشوید. با پیشرفت تکنولوژی ابزارهای مطالعه و یادگیری نیز گسترش یافته‌اند و با تلفن همراه نیز می‌توانید روزانه زمانی را به مطالعه تکنیک‌های تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ اختصاص دهید و در راستای رشد و توسعه کسب‌وکار خود حرکت کنید.

 

اطلاعات

 

 1. به عنوان مشاورین املاک تازه‌کار پشتکار داشته باشید

لازم است مشاورین املاک تازه‌کار بدانند موفقیت در حرفه نیازمند زمان، کار سخت و تلاش است. برای ساخت کسب‌وکار پایدار و موفق لازم است پشتکار داشته باشید و از تلاش بازنایستید. همچنین در صورت شکست نباید ناامید شوید. بلکه باید از شکست خود درس بگیرید و دوباره تلاش را آغاز کنید. مطالعه زندگی افراد موفق در تاریخ نشان می‌دهد هیچ موفقیتی یک شبه به دست نیامده و با تلاش فراوان و از پای نایستادن است که انسان می تواند به مدارج بالای ترقی برسد.

 1. در جای درست تبلیغات کنید

در دنیای کسب‌وکار تبلیغات همیشه وجود داشته و تنها شکل آن در طول زمان تغییر کرده. از تابلوی مغازه گرفته تا تراکت، بیلبور و بنر و تبلیغات آنلاین و دیجیتال مارکتینگ همگی شکل‌هایی از تبلیغات هستند. تبلیغات بسیاری مواقع جواب می‌دهد و به رشد کسب‌وکار کمک می‌کند. اما نکته‌ی مهم این است که بدانید کجا برای تبلیغات هزینه کنید. مثلا پخش کردن تراکت به صورت بی‌هدف اتلاف زمان، پول و انرژی است.

 

تبلیغات

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

 1. از عکاس حرفه‌ای استفاده کنید

اول از همه باید گفت داشتن تصاویری از خانه بسیار راهگشا است و می‌توان با نشان دادن عکس مشتری را به بازدید ترغیب کرد. بنابراین بهتر است عکس‌هایی از خانه‌های موجود تهیه کنید و ضمن برشمردن ویژگی‌های خانه عکس‌ها را نیز به آن‌ها نشان دهید.

شاید با خودتان فکر کنید گرفتن چند عکس با دوربین تلفن همراه کار سختی نیست و خودتان از پس این کار برمی‌آیید. اما این طور نیست. قطعا شما می‌توانید عکس‌هایی تهیه کنید و به مشتری نشان دهید اما باید بدانید عکاسی حرفه‌ای تخصص و دانش نیاز دارد و یک عکس حرفه‌ای می‌تواند از زاویه‌ای عکس برداری کند که خانه شکل واقعی خود را نشان دهد.

 1. پرسونال برندینگ حرفه‌ای بسازید

بسیار پیش می‌آید که افراد به دلیل حرفه‌ای و درستکار بودن آژانس املاک در نوبت بعدی جابه‌جایی به خود او مراجعه کنند یا حداقل از او راهنمایی بخواهند. بنابراین به عنوان مشاورین املاک تازه‌کار لازم است چهره‌ای خوب از خودتان بسازید و آن را به مشتری ارائه دهید.

اهمیت تبلیغ برند شخصی شما کمتر از تبلیغ برند املاک نیست و در واقع یک آژانس املاک از چیزی جز مشاوران زبده و ورزیده‌اش تشکیل نمی‌شود. بنابراین لازم است خود را به خوبی به مشتری بشناسانید و اعتمادش را جلب کنید تا شما را به دیگران توصیه کند و از خود شما کمک بگیرد.

 1. از تمام روش‌های ارتباطی استفاده کنید

صبور باشید و همیشه تلفن خود را جواب دهید. معمولا کمتر کسی با یک نفر دو بار تماس می‌گیرد و همه پس از یک بار جواب نگرفتن سراغ مشاور بعدی می‌روند. اگر تلفن زنگ نخورد بی‌کار ننشینید و به عنوان مشاورین املاک تازه‌کار سراغ روش‌های دیگر ارتباط از جمله شبکه‌های اجتماعی بروید و سعی کنید از این طریق با مشتریان بالقوه آشنا شوید.

 1. قوانین معاملات را بدانید

دانستن درست و کامل و جامع قوانین یکی از هنرهای مشاور املاک تازه‌کار است. با دانستن قوانین معاملات اولا می‌توانید به تمام سوالات مشتری پاسخ دهید. دوما با سطح آگاهی و دانش مشتری را شگفت‌زده خواهید کرد. در نهایت نیز مشتری به شما اعتماد می‌کند. همچنین با دانستن قوانین برای خودتان و کسب‌وکارتان هم مشکلی پیش نمی‌آید.

 

مشتری

 

 1. در دسترس باشید

بالاتر به اهمیت پاسخ به تماس‌های تلفنی اشاره کردیم. این روزها با رواج شبکه‌های اجتماعی بسیاری پیام‌رسان‌ها را به تماس ترجیح می‌دهند. بنابراین در پیام‌رسان‌ها عضو شوید و در فواصل کوتاه چک کنید و به پیام‌های جدید پاسخ دهید.

 1. از تازه‌ترین فنون مارکتینگ بهره ببرید

با آنلاین شدن خدمات طبیعی است که شکل فروش و مارکتینگ نیز تغییر کند و از حضوری به آنلاین تبدیل شود. بنابراین سعی کنید با حوزه‌ی جدید تبلیغات و مارکتینگ آشنا شوید و از ابزارهای آن در حد نیاز برای رشد کسب‌وکاراستفاده کنید. آشنایی با این ابزارهای جدید مارکتینگ وقت و هزینه‌ی زیادی لازم ندارد اما در پیشرفت کار شما تا حد خوبی موثر است.

 1. سرسخت باشید

این شغل صبر زیادی لازم دارد. به خصوص اگر جزو مشاورین املاک تازه‌کار باشید و با کسانی همکار شوید که 30 سال تجربه کار و یک دفتر پر از فایل دارند. برای شروع درست باید مثبت‌اندیش باشید. مشاورین املاک تازه‌کار باید با مطالعه و تحقیق مسیر موفقیت خود را ترسیم کنند و در راستای رسیدن به آن گام بردارند.

به عنوان یک مشاور املاک تازه‌کار می‌توانید در محله بگردید و خانه‌های در حال ساخت یا در حال اتمام را پیدا کنید. با سازندگان یا فروشندگان حرف بزنید و پیش از هرکس دیگری اختیار این فایل‌ها را در دست بگیرید و برای فروش آن‌ها اقدام کنید.

 

کسب‌وکار

 

 

در دنیای کسب‌وکار تبلیغات همیشه وجود داشته و تنها شکل آن در طول زمان تغییر کرده. از تابلوی مغازه گرفته تا تراکت، بیلبور و بنر و تبلیغات آنلاین و دیجیتال مارکتینگ همگی شکل‌هایی از تبلیغات هستند.

 

 1. منتظر سودآوری بمانید

هیچ شغلی از روز اول سودده نیست و برای رسیدن به سود و درآمد در کسب‌وکار زمان لازم است. شغل مشاور املاک هم از این قاعده مستثنی نیست و برای سوددهی به زمان نیاز دارد. معمولا بین 12 تا 18 ماه یعنی یک تا یک سال و نیم زمان برای راه افتادن کسب‌وکار لازم است. بهتر است برنامه‌ریزی‌های لازم برای این مدت زمان را داشته باشید و در این مدت منابع مالی لازم را تدارک ببینید و از آن استفاده کنید تا به سوددهی برسید.

 1. به عنوان مشاورین املاک تازه‌کار منتظر پیشامدهای غیرمنتظره باشید

یکی از مشکلات مشاورین املاک این است که بیشتر افراد آخر هفته‌ها در فراغت از سرکار به دنبال خانه می‌گردند و اگر مشاورین آخرهفته‌ها را تعطیل کنند این مشاورین را از دست می دهند. بنابراین بهتر است از تعطیلات آخر هفته چشم‌پوشی کنید. پس از کمی کار احتمالا متوجه می‌شوید چه ایامی شلوغ تر و چه ایامی خلوت‌تر هستید. معمولا تابستان داغ ترین فصل جابه‌جایی است و شاید بهتر باشد در تابستان قید سفر و تعطیلات را بزنید و آن را به پاییز و زمستان که سرتان خلوت می‌شود موکول کنید.

 1. به عنوان مشاورین املاک تازه‌کار از خطر کردن نترسید

یکی از شمشیرهای دولبه برای کسب‌وکارهای آزاد ریسک و خطر کردن است. گاهی لازم است ریسک کنید و کاری را انجام دهید که ممکن است سود زیادی داشته باشد یا ممکن است هیچ سودی نداشته باشید. از دل همین ریسک کردن‌ها است که می‌توانید تجربه کسب کنید و برای تصمیمات آینده مهارت کافی به دست آورید و به موفقیت برسید.

 

مارکتینگ

 

 1. با هر مشتری به بهترین وجه رفتار کنید

یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها برای یک مشاور املاک رفتار با مشتری و برخورد درست است. خوش رفتار باشید و صادقانه همه چیز را درمورد خانه توضیح دهید و به سوالات مشتری نیز پاسخ دهید. همچنین میان مشتریان فرق نگذارید. مشتری که خانه‌ای 500 میلیون تومانی می‌خرد و مشتری که خانه 1 میلیارد و 500 میلیون تومانی می‌خرد هر دو به شما اعتماد کرده‌اند. بنابراین با وجود تفاوت در سود لازم است به هر دو احترام بگذارید و برای رسیدن به مرحله نهایی تلاش کنید.

 1. از باتجربه‌ها بیاموزید

اشخاص باتجربه سال‌ها در شغلی که شما تازه انتخاب کرده‌اید فعالیت کرده‌اند، شکست خورده‌اند، بلند شده‌اند و به راه خود ادامه داده‌اند. بهتر است به جای نگاه کردن به چشم رقیب آن‌ها را به چشم معلمانی کهنه‌کار ببینید و از تجربه‌های آن‌ها استفاده کنید. حتی اگر لازم شد با آن‌ها مشورت کنید و توصیه بخواهید.

 

مشتری

 

 

 در همین رابطه بخوانید:

 

سخن آخر:

 • مشاورین املاک‌تازه‌کار برای موفقیت در کسب‌وکار باید صبور و پایدار باشند.
 • استفاده از ابزارهای مارکتینگ و تبلیغات می‌تواند کمک زیادی در راستای رشد و پیشرفت کند.
 • دانستن اطلاعات بازار مسکن یکی از نقاط تمایز شما با دیگران خواهد بود.

 

مطالب مرتبط

بررسی دیجیتال مارکتینگ در حوزه ملک و مشاور املاک (قسمت پنجم)

  عنوان دیجیتال مارکتینگ در حوزه مشاور املاک موضوع مطمئنا جالبی برای شما است. در سلسله پادکست‌هایی قصد توضیح این موضوع را داریم. اگر بخواهیم اشاره‌ای گذرا به موضوع دیجیتال […]

توجه به دیجیتال مارکتینگ در حوزه ملک (قسمت چهارم)

  عنوان دیجیتال مارکتینگ در حوزه ملک موضوع مطمئنا جالبی برای شما است. در سلسله پادکست‌هایی قصد توضیح این موضوع را داریم. اگر بخواهیم اشاره‌ای گذرا به موضوع دیجیتال مارکتینگ […]

انواع روش‌های دیجیتال مارکتینگ مسکن (قسمت سوم)

  عنوان دیجیتال مارکتینگ در حوزه مسکن موضوع مطمئنا جالبی برای شما است. در سلسله پادکست‌هایی قصد توضیح این موضوع را داریم. اگر بخواهیم اشاره‌ای گذرا به موضوع دیجیتال مارکتینگ […]

مزیت‌های دیجیتال مارکتینگ املاک در این حوزه (قسمت دوم)

  عنوان دیجیتال مارکتینگ در حوزه املاک موضوع مطمئنا جالبی برای شما است. در سلسله پادکست‌هایی قصد توضیح این موضوع را داریم. اگر بخواهیم اشاره‌ای گذرا به موضوع دیجیتال مارکتینگ […]

دیجیتال مارکتینگ املاک چیست؟ (قسمت اول)

عنوان دیجیتال مارکتینگ در حوزه املاک موضوع مطمئنا جالبی برای شما است. در سلسله پادکست‌هایی قصد توضیح این موضوع را داریم. اگر بخواهیم اشاره‌ای گذرا به موضوع دیجیتال مارکتینگ املاک […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *