محاسبه حق کمیسیون مشاورین املاک بصورت آنلاین

مشاورین املاک موظفند، بر اساس تعرفه‌ای که هر سال از سوی اتحادیه مشاورین املاک شهرشان ابلاغ می‏شود، از طرفین معامله کارمزد بگیرند. براساس آخرین تعرفه اعلامی در مهر سال 1399 براساس ابلاغیه سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران که به اتاق اصناف تهران اعلام شده، حق کمیسیون مبایعه نامه به میزان ۲۵ صدم درصد ارزش معاملاتی ملک از هر طرف مجموعاً نیم درصد از هر دو طرف محاسبه و اخذ شود. در قراردادهای رهن کامل، ابتدا مبلغ را به اجاره تبدیل (با فرمول ۳۰۰۰۰ تومان اجاره به ازای یک میلیون تومان رهن) و سپس حق کمیسیون را محاسبه می‌کنند. کمیسیون در رهن و اجاره برابر با یک چهارم اجاره ماهانه از هر یک از طرفین است.

به حق کمیسیون محاسبه شده، 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز تعلق می‌گیرد که پرداخت آن نیز بر عهده طرفین معامله است. لازم به ذکر است خدمات متمم قرارداد و مبایعه نامه نیز رایگان خواهد بود.


کمیسیون خرید
کمیسیون رهن و اجاره

محاسبات انجام شده مجموعا برای خریدار و فروشنده و براساس آخرین مصوبه سال 1399 تهران است.

سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چگونه کار می کند

برای مشاهده قیمت خانه ی خود در شهر تهران فقط کافی است، کدپستی خانه ی خود را در کادر بالای صفحه وارد کنید. با وارد کردن کدپستی، به صفحه ی ملک خود وارد می شوید و اطلاعات ارزشمندی در اختیارتان قرار می گیرد.

خرید و رهن و اجاره خانه

تصمیم برای‌ خرید‌ آپارتمان و رهن یا اجاره خانه، تصمیمی بسیار مهم است. در تهران و دیگر شهرهای بزرگ، این تصمیم هزینه‌های مالی و زمانی را به افرادی که در جست‌وجوی خانه هستند تحمیل می‌کند. کیلید پاسخی مطمئن و مناسب برای حل این مشکل با تکیه بر تکنولوژی به‌روز دنیا است.

بیشتر...

قیمت خانه شما

ارزیابی هوشمند قیمت خانه، ابزاری منحصربه‌فرد در کیلید است. به کمک این ابزار می‌توانید قیمت خانه‌ی خود را بسیار نزدیک به واقعیت تخمین بزنید. این امکان مبتنی بر روش های پیچیده هوش مصنوعی است و قیمت خانه‌ی شما را به صورت خودکار محاسبه می‌کند.

بیشتر...

اطلاعات بازار مسکن

فرصت‌های آینده، همیشه با داشتن داده‌ها و تحلیل اطلاعات موجود به‌وجود می‌آید. از اطلاعات دقیقی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، استفاده و با اطمینان بیشتری برای آینده‌ی سرمایه‌ی خود فرصت‌سازی کنید و «تصمیمی درست» بگیرید.

بیشتر...