محله ظفر

خرید آپارتمان در ظفر، خیابانی مشهور در میان چند محله

خرید آپارتمان در ظفر، خیابانی مشهور در میان چند محله


محله ظفر در واقع خیابانی است که موازی با بلوار میرداماد و بین چند محله از محلات تهران کشیده شده و در واقع میان‌محله‌ای است. خرید خانه در ظفر به دلیل امکانات ظفر طرفدار دارد و محله دستگردی که قدمت هم دارد بسیار موردتوجه است. این محلات شامل داودیه، کاوسیه، حسن‌آباد زرگنده و امانیه هستند. نام دیگر این خیابان به یاد سرتیپ هوشنگ وحید دستجردی نام‌گذاری شده است که به آن محله دستگردی هم می‌گویند.

محله ظفر که در منطقه 3 شهرداری تهران واقع شده، از شرق به خیابان شریعتی، از شمال به زرگنده، از غرب به خیابان ولیعصر و از جنوب به داودیه محدود می‌شود. این محله نیز جزو محلات گران‌قیمت منطقه 3 است و قیمت خرید آپارتمان در ظفر بالا است. قیمت اجاره آپارتمان در ظفر نیز گران است.

خرید خانه در ظفر

دسترسی ظفر به سایر محله‌ها و امکانات ظفر مانند مراکز تجاری اداری متعدد جزو محله‌های گران‌قیمت منطقه 3 محسوب می‌شود. قیمت خرید خانه در ظفر بالا است و بیشتر افرادی تمایل به خرید خانه در ظفر دارند که وضعیت مالی خوبی دارند.

اجاره آپارتمان در محله ظفر

مانند خرید خانه در ظفر قیمت اجاره آپارتمان نیز در ظفر بالا است. برای اجاره خانه در ظفر باید پول زیادی پرداخت کرد. با این حال این خیابان میان‌محله‌ای از محلات خوش‌نام تهران است که عده زیادی را به خود جلب می‌کند.

تاریخچه محله ظفر

پیشینه این خیابان میان‌محله‌ای به دوران قاجار بازمی‌گردد. بخشی از ظفر این خیابان میان‌محله‌ای در داودیه و بخشی در زرگنده را قرار دارد. این دو محله را به نام‌های ارغوانیه و ارغونیه هم می‌شناختند. میرزا آقاخان این محله را به نام میرزا داود خان پسرش بود، خرید و نامش را داودیه گذاشت.

 

محله ظفر

 

در همین رابطه بخوانید:

خرید و فروش در محله یوسف‌آباد، محله‌ای اصیل در تهران

 

یکی از ویژگی‌های مهم اجتماعی این محله اواخر سال‌های حکومت پهلوی، سکونت مستشاران انگلیسی و آمریکا بود. درمورد زرگنده هم گفته می‌شود مردم طلا و جواهرات خود را در آن پنهان می‌کردند. پس از مدتی وقتی کسی آن را پیدا می‌کرد، می‌گفتند از کوه، زر، کنده است.

 بافت محله ظفر

کوچه‌ها و خیابان‌های دستگردی کم‌عرض و باریک هستند و می‌توان گفت این خیابان میان‌محله‌ای نیز طبق اصول شهرسازی ساخته نشده. از آنجا که محله بافتی اداری دارد در ساعات اداری ترافیک زیاد است و مجاورت با میرداماد حجم ترافیک را افزایش داده.

 

محله ظفر

 

خانه‌های دستگردی غالبا نوساز و با متراژ بالا  هستند. خیابان نفت که به مصدق تغییر نام داده از خیابان‌های مهم محله دستگردی است.

 امکانات ظفر

امکانات ظفر این خیابان میان‌محله‌ای نسبتا خوب است و برای ساکنان شرایط راحتی را فراهم کرده است. در ادامه با امکانات ظفر آشنا می‌شویم:

دسترسی ظفر

محله دستگردی محدودیت ترافیکی ندارد و به دلیل دسترسی ظفر به بلوار میرداماد، خیابان شریعتی و خیابان ولیعصر افرادی که با ماشین شخصی تردد می‌کنند به راحتی می‌توانند به محلات دیگر دسترسی داشته باشند.

 

محله ظفر

 

در همین رابطه بخوانید:

خرید آپارتمان در ونک، محله قدیمی تهران

 

دسترسی ظفر برای افرادی که از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنند به این شکل است که خط اتوبوس تندروی تجریش- میدان راه‌آهن، در محله دستگردی ایستگاه دارند. اتوبوس‌های شرکت واحد نیز در میرداماد و خیابان‌های اطراف محله دستگردی ایستگاه‌های متعدد دارند. ایستگاه‌های متروی شریعتی، حقانی و بلوار میرداماد به این خیابان میان‌محله‌ای نزدیک است. علاوه بر این، تاکسی‌ها نیز در دسترس هستند.

مراکز خرید ظفر

مراکز خرید محله دستگردی از مراکز خرید نسبتا قدیمی و با اصالت هستند. مجتمع کامپیوتر پایتخت در بلوار میرداماد که به ظفر نزدیک است در زمینه کامپیوتر و اجناس جانبی تخصص دارد و اکثر افرادی که مایل به خرید کامپیوتر، لپ‌تاپ و لوازم جانبی هستند به این بازار مراجعه می‌کنند.

 

محله ظفر

 

بازار بزرگ میرداماد و مرکز خرید اسکان نیز در بلوار میرداماد و نزدیکی ظفر قرار دارند که اجناس مختلفی می‌فروشند. علاوه بر فروشگاه چندین کافه نیز در این مراکز خرید وجود دارد.

 مراکز مذهبی ظفر

بقعه امامزاده اسماعیل (ع) از اماکن تاریخی و مذهبی محله دستگردی است که در شمال ظفر در خیابان قلهک قرار دارد. مسجد حضرت ابوالفضل (ع) در خیابان شریعتی خیابان ظفر، مسجد امیرالمؤمنین (ع) در خیابان شریعتی زرگنده، مسجد بلال در خیابان ولیعصر (ع)، مسجد جامع قلهک در خیابان قلهک، مسجد حضرت حجت در خیابان قلهک، مسجد امام حسن عسگری در خیابان ظفر، مسجد امام حسین (ع) در خیابان شریعتی سه‌راه دولت، مسجد المهدی (عج) در خیابان شریعتی خیابان ظفر، مسجد فاطمه گیلانی‌ها در خیابان شریعتی خیابان ظفر از مسجدهای این خیابان میان‌محله‌ای هستند که در اعیاد و مناسبت‌ها خدمات مذهبی ارائه می‌کنند.

 مراکز درمانی ظفر

در این محله چندین بیمارستان وجود دارد که سبب شده نیازهای مردم به خدمات بهداشتی و درمانی کاملا رفع شود.

 

محله ظفر

 

در همین رابطه بخوانید:

محله‌ی پاسداران، محله‌ای لوکس در تهران

 

بیمارستان شهید مطهری و بیمارستان خاتم‌الانبیاء و سازمان توان‌بخشی هلال‌احمر در خیابان یاسمی، بیمارستان کودکان علی‌اصغر (ع)، بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد در بلوار میرداماد و بیمارستان قلب شهید رجایی در خیابان ولیعصر تقاطع نیایش ازجمله بیمارستان‌های این خیابان میان‌محله‌ای هستند.

مراکز تفریحی و ورزشی ظفر

بوستان‌های صبا و ناجی نزدیک‌ترین بوستان‌ها به محله دستگردی هستند.

کوتاه درمورد ظفر:

▪️منطقه : 3 تهران
▪️محل استقرار : شمال تهران
▪️بافت محله : نوساز
▪️همسایه های محلی : شرق به خیابان شریعتی | از شمال به زرگنده | از غرب به خیابان ولیعصر | از جنوب به داودیه
▪️دسترسی های محلی : خیابان شریعتی، خیابان ولیعصر
▪️ایستگاه مترو : ندارد
▪️ایستگاه BRT : دارد
▪️سطح قیمت : بالا

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

مقاله های مرتبط

کیلیدی‌ترین اخبار مسکن را در ایمیل خود دریافت کنید   (رایگان)  

با عضویت در خبرنامه کیلید هر روز از جدیدترین اخبار بازار مسکن و املاک کشور باخبر شوید
Subscribe to our Newsletter
  • Email Address: