محله شمس آباد

خرید آپارتمان و رهن خانه در شمس آباد در همسایگی پاسداران

خرید آپارتمان و رهن خانه در شمس آباد در همسایگی پاسداران


محله شمس آباد محله شمال شرقی تهران و در منطقه 4 شهرداری تهران و در همسایگی پاسداران واقع شده است. این محله از شمال به بزرگراه شهید زین‌الدین، از جنوب به بزرگراه رسالت، از شرق به بزرگراه امام علی و از غرب به خیابان استاد حسن بنا منتهی می‌شود. امکانات محله شمس آباد شامل دسترسی شمس آباد جزو مواردی است که افراد را به خرید خانه در شمس آباد ترغیب می‌کند. برای خرید آپارتمان و اجاره خانه لازم است ابتدا با محله آشنا شویم:برای خرید آپارتمان و اجاره خانه لازم است ابتدا با محله آشنا شویم:

خرید خانه در شمس آباد

با توجه به ویژگی‌های محله، سکونت و خرید خانه در شمس آباد طرفداران زیادی دارد. قیمت نسبتا مناسب خریدخانه در شمس آباد نسبت به محله‌های مجاور هم مزید بر علت شده است. پیش از خرید خانه بهتر است به محله سری بزنید و از نزدیک امکانات را ببینید. برای آگاهی از قیمت خرید خانه در شمس آباد نیز سایت کیلید مرجعی مطمئن است.

رهن و اجاره آپارتمان در محله شمس آباد

قیمت‌ها در این محله بسته به محل قرارگیری، امکانات و نوساز یا کهنه‌ساز بودن متفاوت است. برای آگاهی بیشتر از قیمت‌ها می‌توانید به سایت کیلید مراجعه کنید.

تاریخچه محله شمس آباد

این محله ابتدا متعلق به عین‌الدوله بود. او قصد فروش املاک 3 دهكده (مبارک‌آباد، لویزان، شمس‌آباد) را داشت كه «رضاخان هروی بصیرالدوله» به خیال خرید افتاد ولی چون نقدینگی نداشت از خان ناظر پولی قرض کرد و این 3 دهكده را یکجا خرید. قرار بود پس از خرید و ضبط املاک قرض ناظرخان را قسطی بپردازد اما ناظرخان فوت ‌كرد و بصیر‌الدوله صاحب املاک شد. «بدرالسلطنه» همسر رضاخان بصیر‌الدوله پس از فوت رضاخان املاک را تصاحب کرد.

 

محله شمس آباد

 

در همین رابطه بخوانید:

محله‌ی پاسداران، محله‌ای لوکس در تهران

 

توسعه این محله در همسایگی پاسداران و افزایش ساخت‌وساز آپارتمان‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با افزایش مهاجرت روستاییان به شهرها و تبدیل زمین‌های کشاورزی به واحدهای مسکونی افزایش یافت. محله شمس آباد محله‌ای نوپا با سابقه‌ای تقریبا 30 ساله است.

بافت محله شمس آباد

55123 نفر در این محله در همسایگی پاسداران ساکن هستند. اين محله طی تقسیمات شهرداری و شورای شهر با محدوده جدید مشخص شد و تا قبل از آن، شمس آباد و مجیدیه هرکدام محله ای جدا بودند.

امکانات محله شمس آباد

امکانات محله شمس آباد سبب شده طرفداران خرید خانه در شمس آباد چشمگیر باشد. دسترسی شمس آباد جزو امکانات محله شمس آباد است. علاوه بر آن هوای پاک از جمله ویژگی‌هایی است که سبب پرطرفدار شدن خرید خانه در شمس آباد شده. با این محله در همسایگی پاسداران بیشتر آشنا شوید:

دسترسی شمس آباد

برای افرادی که ترجیح می دهند از وسایل حمل ونقل عمومی استفاده کنند ایستگاه‌های شهید صیاد شیرازی و جانبازان نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به این منطقه هستند و جزو دسترسی شمس آباد به حساب می‌آیند.

محله شمس‌آباد در همسایگی پاسداران از دو سوی شرقی و جنوبی به خطوط اتوبوس‌های تندرو دسترسی دارد، در بزرگراه رسالت خط ۵ اتوبوس تندرو(صادقیه-گلشهر) و در بزرگراه امام علی خط ۹ اتوبوس تندرو(پایانه مترو جوانمرد قصاب-پایانه لاله) ایستگاه‌ دارد. اتوبوس‌های عادی نیز در محله، ایستگاه دارند مانند ایستگاه اتوبوس تپه شمس‌آباد. می‌توان گفت دسترسی شمس آباد با وسایل حمل‌ونقل عمومی راحت است.

 

محله شمس آباد

 

برای افرادی که تردد با تاکسی را ترجیح می‌دهند پایانه تاکسی‌رانی رسالت ۱، واقع در خیابان فتحی نزدیک به بزرگراه رسالت قرار دارد و به سایر محلات تهران تردد می‌کند.

افرادی که ترجیح می‌دهند از خودروی شخصی استفاده کنند باید توجه کنند که این محله در محدوده طرح زوج و فرد قرار دارد و این در دسترسی محله شمس آباد نکته مهمی به شمار می‌رود. از طرفی مزیت خیابان‌های این محله این است که عریض و پهن هستند و این از بار ترافیکی محله می‌کاهد.

مراکز آموزشی محله شمس آباد

از مدارس این محله در همسایگی پاسداران می‌توان به خداقلی و سلام اشاره کرد.

مراکز خرید محله شمس آباد

مجتمع تجاری گلستان که در خیابان موسوی واقع شده برای تفریح و پاساژگردی مناسب است. مرکز خرید دنیای نور در بزرگراه رسالت، علاوه بر مرکز خرید، در این پاساژ وسایل سرگرمی و تفریح برای خانواده‌ها نیز وجود دارد. مجتمع تجاری مایسا و مرکز خرید هدیش از دیگر مراکز خرید هستند.

 

محله شمس آباد

 

در همین رابطه بخوانید:

در همین رابطه بخوانید: محله‌ی پاسداران، محله‌ای لوکس در تهران

 

فروشگاه‌های زنجیره‌ای مانند فروشگاه هفت و فروشگاه‌های سطح خیابان نیز کار خرید اقلام را برای خانوارها ساده می‌کنند.

مراکز مذهبی محله شمس آباد

مسجدها و حسینیه‌های این محله خدمات مذهبی به شهروندان ارائه می‌کنند و علاوه بر برپایی نمازهای یومیه در اعیاد و مناسبت‌های مذهبی مراسم برگزار می‌کنند.

 

محله شمس آباد

 

مشهورترین مسجد این محله نیز مسجد الهادی است.

مراکز درمانی محله شمس آباد

این محله خود بیمارستان ندارد اما بیمارستان‌های محلات مجاور در دسترس هستند. درمانگاه‌های این محله نیز به ساکنین خدمات درمانی ارائه می‌کنند. علاوه بر درمانگاه‌ها دندانپزشکی‌ها، آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها نیازهای بهداشتی را تامین می‌کنند.

مراکز تفریحی و ورزشی شمس آباد

بوستان‌های متعدد این محله سبب آب‌وهوای خوب محله شده‌اند. به علاوه محیطی مناسب برای گردش عصرگاهی و تفریح کودکان فراهم کرده‌اند. از جمله این بوستان‌ها می‌توان به بوستان ملت، بوستان سجاد، بوستان شهید آذین و شهید غفاری اشاره کرد.

 

محله شمس آباد

 

در همین رابطه بخوانید:

همه چیز درباره خرید خانه در منطقه 4 تهران

 

باشگاه‌های ورزشی نیز در این محله موجود هستند و برای ورزش محیط مناسبی فراهم کرده‌اند. از جمله این باشگاه‌ها می‌توان به مرکز تناسب اندام پانته‌آ، باشگاه حسین میرزایی و مدرسه فوتبال چهار فصل کوهسار اشاره کرد.

کوتاه درمورد شمس آباد:

▪️منطقه : 4 تهران
▪️محل استقرار : شرق تهران
▪️بافت محله : بافت فرسوده و نوساز
▪️همسایه های محلی : شمال به بزرگراه شهید زین‌الدین | از جنوب به بزرگراه رسالت | از شرق به بزرگراه امام علی | از غرب به خیابان استاد حسن بنا
▪️دسترسی های محلی : بزرگراه شهید زین‌الدین، بزرگراه رسالت، بزرگراه امام علی
▪️ایستگاه مترو : ندارد
▪️ایستگاه BRT : دارد
▪️سطح قیمت : متوسط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

مقاله های مرتبط

کیلیدی‌ترین اخبار مسکن را در ایمیل خود دریافت کنید   (رایگان)  

با عضویت در خبرنامه کیلید هر روز از جدیدترین اخبار بازار مسکن و املاک کشور باخبر شوید
Subscribe to our Newsletter
  • Email Address: