محله شهرک غرب

خرید خانه در محله‌ی گران قیمت شهرک غرب

خرید خانه در محله‌ی گران قیمت شهرک غرب


محله‌ای که امروز ما به‌عنوان محله شهرک غرب می‌شناسیم تنها حدود نیم قرن از تولد آن می‌گذرد. محله شهرک غرب جزو محله‌هایی است که پس از گسترش تهران ساخته شد و محله‌ای جوان با خانه‌های ویلایی است. این محله در شمال غربی تهران و منطقه 2 شهرداری واقع شده است. این محله از شمال به اتوبان نیایش و بلوار دریا، از غرب به مرز خیابان همیلا پونک، از شرق به اتوبان چمران و از جنوب، به اتوبان حکیم محدود می‌شود.

 

تاریخچه محله شهرک غرب

در گذشته‌ محله شهرک غرب روستایی کوچک و خوش آب و هوا به نام خوردین بوده که ساکنان آن را هموطنان مسیحی تشکیل می‌دادند. در سال 1340 با حضور مهندسان آمریکایی در این روستا، ساخت برج‌های مسکونی مشابه با نمونه‌های آمریکایی آن آغاز شد. در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی، متخصصانی که جهت گسترش فعالیت‌های علمی و صنعتی به ایران می‌آمدند، در «مجتمع مسکونی شهرک غرب» ساکن شدند و شرکت‌های ساختمانی خارجی، اجرای طرح‌های شهرسازی با معماری مدرن را در زمین‌های اطراف روستای تاریخی خوردین به عهده گرفتند.

 

محله شهرک غرب

 

در همین رابطه بخوانید:

همه چیز درباره خرید خانه در منطقه 2 تهران

 

به دلیل شباهت این شهرک با نمونه‌های آمریکایی، این محله شهرک غرب نام گرفت و پس از انقلاب اسلامی نام آن به شهرک قدس تغییر کرد. در مجموع مهم‌ترین عامل شکل‌گیری و توسعه این محله را باید اجرای برنامه‌های مدرنیزاسیون پایتخت در دوره‌ی محمدرضا شاه پهلوی، دانست. برج‌های مدرن و خانه‌های ویلایی لوکس همچنان این محله را به یکی از نمادهای شهری مدرن ایران تبدیل کرده است.

 

بافت محله شهرک غرب

از نظر بافت اجتماعی بخشی از ساکنین محله را هنرمندان و ورزشکاران تشکیل می‌دهند و محله از نظر امنیتی در شرایط پایدار و مطلوبی قرار دارد.

احتمالا در گشت‌وگذار این محله به خیابان‌های بن‌بست زیادی برخورده‌اید که اتاقک نگهبانی دارند. این اقدام برای حفظ امنیت و آرامش ساکنان محله صورت گرفته و از آن‌جا که تعداد خانه‌های ویلایی این محله نسبتا زیاد است، این اتاقک نگهبانی مشکلی در رفت‌وآمد ایجاد نمی‌کند. در محلاتی که شلوغ و پررفت‌وآمد هستند نظارت بر رفت‌وآمد تبدیل به امری مشکل می‌شود.

 

محله شهرک غرب با داشتن چندین مرکز خرید تبدیل به قطب خرید و گشت‌وگذار این منطقه شده است. مجتمع‌های تجاری میلاد نور، گلستان، ایران زمین، سپهر، گل‌افشان و مجتمع کامپیوتر شهرک غرب از جمله مراکز خرید فعال هستند.

 

از طرف دیگر خانه‌های ویلایی و تعداد کم ساکنان موجب سکوت شده و آرامش را برای این محله به ارمغان آورده. اگر شما هم طرفدار سکوت و آرامش محل زندگی هستید و جنب‌وجوش و جمعیت زیاد را تاب نمی‌آورید به خرید خانه در شهرک‌غرب یا اجاره آپارتمان در شهرک‌غرب فکر کنید.

 

امکانات محله شهرک غرب

محله شهرک غرب از بسیاری جهات محله‌ای ایده‌آل برای زندگی است. با وزش باد در بیشتر اوقات سال از غرب به شرق و تعداد نسبتا زیاد درختان آب‌وهوای این محله مطبوع و پاکیزه است. مراکز خرید این محله در سطح پایتخت مشهور هستند و برای خرید انواع برندها مناسب. ارمغان جمعیت کم ساکنان هم آرامش و سکوت این محله است.

 

مراکز خرید محله شهرک غرب

محله شهرک غرب با داشتن چندین مرکز خرید تبدیل به قطب خرید و گشت‌وگذار این منطقه شده است. مجتمع‌های تجاری میلاد نور، گلستان، ایران زمین، سپهر، گل‌افشان و مجتمع کامپیوتر شهرک غرب از جمله مراکز خرید فعال هستند. چند مرکز خرید نیز در این محله در دست احداث هستند که از بین آن‌ها می‌توان به مجتمع شهریار اشاره کرد.

 

محله شهرک غرب

 

در همین رابطه بخوانید:

محله‌ی سعادت آباد، محله‌ای مناسب برای زندگی در غرب تهران

 

به جز این مراکز خرید فروشگاه‌های واقع در سطح این محله برای رفع نیازهای ساکنان وجود دارند. نکته جالب مجموعه و یکپارچه بودن این فروشگاه‌ها است که باعث شده چندین فروشگاه در یک مکان متمرکز شوند و برای خرید چند چیز مختلف لازم نباشد ساکنان به مناطق مختلف این محله سر بزنند و با آرامش خاطر به خرید بپردازند.

 

دسترسی محله شهرک غرب

محله شهرک غرب از نظر دسترسی وضعیت بسیار مناسبی دارد. ایستگاه متروی میدان صنعت و پایانه تاکسیرانی مستقر در همین میدان صنعت برای افرادی که از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنند، کار را ساده کرده‌اند.

 

محله شهرک غرب

 

وضعیت برای افرادی که از ماشین شخصی استفاده می‌کنند نیز به همین منوال است. بزرگراه‌های شهید چمران، همت، یادگار امام و نیایش و شیخ فضل‌الله نوری دسترسی دارد و تقریبا به راحتی می‌توان در زمانی کوتاه به سایر نقاط تهران رسید.

 

مراکز آموزشی محله شهرک غرب

محله شهرک غرب نیز از آن دسته محلاتی است که برای هر مقطع چند مدرسه دارد و کمبودی برای این نیاز وجود ندارد. به جز این کیفیت این مدرسه‌ها نیز در سطح خوبی است و بسیاری متقاضی ثبت‌نام فرزندانشان در این مدارس هستند. از جمله‌ی این مدارس می‌توان به متوسطه دوره اول دخترانه فرزانگان و متوسطه دوره اول غیردولتی مهرورز اشاره کرد.

 

شهرک غرب به بزرگراه‌های شهید چمران، همت، یادگار امام و نیایش و شیخ فضل‌الله نوری دسترسی دارد و تقریبا به راحتی می‌توان در زمانی کوتاه به سایر نقاط تهران رسید.

 

دو مرکز آموزش علمی یعنی دانشکده علوم سیاسی و تربیت بدنی دانشگاه آزاد نیز در این محله قرار دارند.

آموزشگاه‌های زبان این محله از جمله ایرانمهر و کانون زبان ایران جهت ارتقای مهارت‌های فردی خدمات آموزشی ارائه می‌کنند.

 

مراکز درمانی محله شهرک غرب

یکی از جنبه‌های مثبت محله شهرک غرب وجود چند بیمارستان مهم است. بیمارستان‌های بهمن، لاله و آتیه که در این محله قرار دارند بابت خدمات پزشکی سطح بالایشان شهره هستند.

 

محله شهرک غرب

 

به جز بیمارستان‌ها، چند درمانگاه از جمله قدس و ماهان نیز برای رفع نیازهای پزشکی در دسترس ساکنین هستند.

 

مراکز مذهبی محله شهرک غرب

یکی از شاخص‌ترین مراکز مذهبی این محله مسجد جامع شهرک غرب است که معمولا محل برگزاری مراسم ترحیم افراد مشهور است.

 

محله شهرک غرب

 

در همین رابطه بخوانید:

محله پونک، محله‌ای مناسب برای خرید و اجاره آپارتمان

 

مساجد ثامن‌الائمه، مسجدالنبی و امام حسن مجتبی نیز از دیگر اماکن مذهبی این محله هستند.

 

مراکز دولتی مهم محله شهرک غرب

محله شهرک غرب میزبان سفارت چند کشور خارجی از جمله امارات، بوسنی و هرزگوین و الجزایر است. ساختمان‌های مهم دیگری از جمله دفتر مرکزی وزارت علوم در میدان صنعت ، پژوهشگاه‌های هوا فضا و نیرو و سازمان نظام مهندسی در این محله واقع شده‌اند.

 

مکان‌های ورزشی محله شهرک غرب

تراکم بوستان‌ها در این محله زیاد است بنابراین اهالی برای گذراندن اوقات خود در پارک و ورزش و تفریح لازم نیست به محله‌ای دیگر تردد کنند. از جمله‌ی این بوستان‌ها فدک، ایران‌زمین، هرمزان، کودک و …در خیابان‌های مختلف محله از جمله ایران زمین، فرحزادی و میدان صنعت است. مجتمع‌های ورزشی مانند گلبانگ و انوش نیز برای کسانی که ورزش در فضای باشگاه و در آرامش را ترجیح می‌دهند فراهم شده‌اند.

 

خرید و فروش خانه در شهرک غرب

محله‌ی جوان شهرک غرب، محله‌ای گران‌قیمت است و ساختمان‌های این محله غالبا لوکس و با متراژ بالا هستند که البته تراکم خانه‌های ویلایی در این محله هم زیاد است. خانه‌های ویلایی این محله نیز چشم‌انداز زیبایی دارند و بزرگ و جادار هستند و البته قیمت بالایی دارند.

از خیابان‌های مشهور این محله هم می‌توان به مهستان، ایران زمین و میدان صنعت اشاره کرد.

 

رهن و اجاره در شهرک غرب

مانند خرید و فروش رهن و اجاره در این محله و خیابان‌هایش مانند مهستان و میدان صنعت نیز گران‌قیمت است و برای افرادی که از لحاظ بودجه محدودیتی ندارند و خانه‌های ویلایی را به آپارتمان ترجیح می‌دهند، مناسب است.

 

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

مقاله های مرتبط

کیلیدی‌ترین اخبار مسکن را در ایمیل خود دریافت کنید   (رایگان)  

با عضویت در خبرنامه کیلید هر روز از جدیدترین اخبار بازار مسکن و املاک کشور باخبر شوید
Subscribe to our Newsletter
  • Email Address: