شکایت از همسایه

از سیر تا پیاز شکایت از همسایه


اگر با دوستان یا فامیل هم‌صحبت شوید حتما کسی را پیدا می‌کنید که از مزاحمت همسایه‌اش عاصی شده و شاید تصمیم به استفاده از قانون و شکایت از همسایه گرفته باشد. حالا این مزاحمت‌ می‌تواند سر و صدای بچه‌ها باشد، مشکلاتی باشد که حیوان خانگی همسایه ایجاد کرده، نپرداختن حق شارژ باشد یا هر چیز دیگری؛ مزاحمت‌هایی که گاهی می‌تواند طاقت انسان را طاق کنند و خانه را که باید محلی برای آرامش باشد تبدیل به میدان جنگ اعصاب کند.

اما در برخورد با مزاحمت همسایه چه باید کرد؟ چطور باید پاسخ آزار و اذیت‌هایش را داد؟ نقش مدیر ساختمان چیست؟ آیا اگر کار به جاهای باریک کشید قانون برای حمایت از حقوق شما و شکایت از همسایه وجود دارد؟ در این مطلب برای پاسخ به این سوالات مرحله به مرحله به شما می‌گوییم باید چه کار کنید.

سخت‌گیر نباشید

اولین نکته‌ای که در ماجرای درگیری و نارضایتی همسایه‌ها از همدیگر به چشم می‌خورد این است که افراد گاهی زیاد از حد سخت‌ می‌گیرند و با کوچک‌ترین چیزی از کوره در می‌روند. قبل از هر چیز سعی کنید موقعیت را بسنجید. ببیند آیا دلخوری شما به‌جاست؟ آیا مزاحمتی که همسایه‌تان برای شما ایجاد کرده ناشی از سهل‌انگاری‌ و بی‌توجهی‌اش است؟ شاید خود او نقش چندانی در آن مزاحمت نداشته باشد یا ممکن است مزاحمتش موقتی باشد.

مثلا درست است که صدای گریه‌ نوزاد طبقه‌ بالایی‌تان شما را اذیت می‌کند، اما حتما می‌دانید همسایه‌ شما هم دوست ندارد نوزادش در نیمه‌های شب بلند بلند گریه کند، خود او بیشتر از شما اذیت می‌شود. یا شاید همسایه‌تان ماهی یک بار مهمانی خانوادگی می‌گیرد که تا نیمه‌های شب ادامه دارد و سر و صدای مهمان‌ها امان شما را می‌بُرد.

باز هم حق دارید از مزاحمت همسایه ناراحت باشید، اما فراموش نکنید که ممکن است شما هم بخواهید روزی مهمانی بگیرید و عملا جای شما و همسایه‌تان عوض شود. بنابراین اگر می‌بینید همسایه‌تان در مزاحمت ایجاد شده تقصیر واضحی ندارد یا مزاحمتش موقتی است بهتر است با سعه‌ صدر با موضوع برخورد کنید و پای قانون را وسط نکشید.

 

در همین رابطه بخوانید:

چگونه همسایه خوبی باشیم؟

 

 

شکایت از همسایه

 

همیشه قبل از اینکه به شکایت از همسایه فکر کنید ببینید آیا واقعا شکایت‌تان وارد است یا نکند زیادی حساس شده باشید.

 

با همسایه‌ها دوست شوید

این روزها مشکلات زندگی آدم‌ها آنقدر زیاد است که دیگر برای برقراری رابطه با همسایه‌ها وقتی باقی نمی‌ماند. اگر به دور و برتان نگاه کنید حتما خانواده‌های زیادی را می‌بینید که در واحدهای یک آپارتمان نه‌چندان بزرگ ساکن‌اند، اما از حال و روز هم خبر ندارند و حتی همدیگر را نمی‌شناسند! با این وجود بهتر است شما با همسایه‌هایتان روابط نزدیک‌تری داشته باشید.

انسان‌ معمولا بیشتر مراعات حال دوستانش را می‌کند. برای همین هم اگر با همسایه‌هایتان دوست شوید احتمال اینکه کاری بکنند که برایتان ایجاد مزاحمت کند کمتر می‌شود. البته فکر نکنید برای این کار لازم است رفیق فابریک همسایه‌تان شوید و با هم رفت و آمدهای خانوادگی داشته باشید. همین که هر روز یا هر چند روز یک بار که همدیگر را در محیط آپارتمان می‌بینید با هم گپی بزنید و از حال و روز هم خبر بگیرید کفایت می‌کند. همیشه گفته‌اند پیشگیری بهتر از درمان است.

 

شکایت از همسایه

 

 

سعی کنید با همسایه‌هایتان دوست شوید تا هم جلوی مزاحمت‌ها و درگیری‌های احتمالی را بگیرید و هم شاید بعدا این دوستی جایی به کارتان بیاید.

 

از خودتان شروع کنید

از قدیم گفته‌اند یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به دیگران. رفتار خودتان را بازبینی کنید. شاید رفتار همسایه‌تان برای شما مزاحمت ایجاد کرده باشد، اما ممکن است شما هم آن همسایه‌ خوب و همه‌چیز تمامی که فکر می‌کنید نبوده باشید. رفتارهایتان را مرور کنید و ببینید آیا شده شما هم به نحوی اسباب آزار و اذیت همسایه‌تان را فراهم کرده باشید؟ آیا شده با پرداخت دیر حق شارژ در روند نظم ساختمان اخلالی ایجاد کرده باشید؟ اگر پاسخ مثبت است سعی کنید قبل از فکر کردن به شکایت از همسایه رفتار خودتان را اصلاح کنید. به هر حال رطب خورده کی کُند منع رطب.

 

شکایت از همسایه

 

 

به جای شکایت از همسایه کلمات را به خدمت بگیرید

اگر رفتار خودتان را اصلاح کردید اما مزاحمت همسایه‌تان مداومت پیدا کرد شاید بهتر باشد کم‌کم پای قانون را وسط بکشید. قبل از اینکه بخواهید سراغ قانون و فرآیند شکایت از همسایه بروید بهتر است که مشکل‌تان را با خودش در میان بگذارید. این احتمال وجود دارد که همسایه‌تان متوجه نیست رفتارش تا چه حد برای شما مزاحمت ایجاد کرده است.

در قدم اول اگر ترجیح می‌دهید با همسایه‌تان رودررو نشوید یا ساعات کاری‌تان جوری است که برای دیدن حضوری او وقت خالی پیدا نمی‌کنید بهتر است دست به دامن نامه‌نگاری شوید. سعی کنید در یک نامه با رعایت کامل ادب برای همسایه‌تان توضیح دهید که چطور رفتارش باعث مزاحمت‌تان شده است.

بهتر است بعد از مطرح کردن مشکل برای حل آن راهکار پیشنهاد دهید. مثلا اگر مهمانی‌های همسایه‌تان شما را عاصی کرده به او پیشنهاد دهید به جای وسط هفته، آخر هفته مهمانی بدهد. لازم نیست نامه‌تان لحنی کاملا رسمی داشته باشد. هر چقدر مودبانه‌تر و دوستانه‌تر بنویسید احتمال اثرگذاری نامه بیشتر می‌شود. نمی‌توانید حتی تصور کنید که کلمات چه قدرتی دارند.

 

در همین رابطه بخوانید:

اگر بر سر پارکینگ آپارتمان با همسایه‌ها مشکل دارید، این مطلب را کامل بخوانید!

 

 

شکایت از همسایه

 

لحن نامه‌تان هرچقدر دوستانه‌تر و مودبانه‌تر باشد اثرگذاری بیشتری خواهد داشت.

 

رودررو شوید

اگر با نوشتن نامه هم مشکل حل نشد فرض را بر این بگذارید که نامه به دست همسایه‌تان نرسیده یا شاید منظورتان را واضح بیان نکرده‌اید. حالا بهتر است وقت بگذارید و حضوری به دیدن همسایه‌تان بروید.

بهتر است گفت‌و‌گویتان را با خوش و بش شروع کنید، کمی از احوالش بپرسید و بعد سراغ اصل مطلب بروید. سعی کنید لحنی دوستانه داشته باشید و لبخند نیز فراموشتان نشود. در بسیاری از موارد همسایه‌ خطاکار در این مرحله شرمنده شده و به شما قول می‌دهد که دیگر برایتان مزاحمت ایجاد نکند. یا ممکن است برایتان توضیح دهد که چرا چنین مزاحمتی شکل گرفته و اصلا موضوع آن طور که شما فکر می‌کنید نباشد. به هر حال در اکثر اوقات مشکل در همین مرحله حل و فصل می‌شود.

اما اگر همسایه با قلدری پاسخ شما را داد به هیچ وجه عصبانی نشوید. سعی کنید کنترل خودتان را حفظ کنید. هرگونه مشاجره می‌تواند همسایه‌‌تان را سر لج بیندازد و مزاحمت‌هایش را بیشتر کند.

 

شکایت از همسایه

 

 

هنگام رودررو شدن با همسایه از بالا گرفتن تنش و درگیری لفظی یا فیزیکی جدا خودداری کنید. چون ممکن است عواقبش بسیار بدتر از مزاحمت اولیه همسایه باشد.

 

یارکشی کنید

حالا که مطمئنید همسایه‌تان قرار نیست به این راحتی دست از سرتان بردارد بهتر است بگردید و ببینید که در ساختمان چه کس دیگری از رفتار همسایه‌تان شاکی است. مثلا اگر همسایه‌تان نیمه‌شب تمرین گیتار الکترونیک می‌کند حتما غیر از شما سایر ساکنین ساختمان نیز با این حرکتش مشکل دارند.

وقتی گروه همسایه‌های شاکی را شکل دادید نامه‌ دیگری برای همسایه‌ مزاحم بنویسید و همگی زیرش را امضا کنید. یا اصلا یک روز جمع شوید و حضوری خدمت مزاحم عزیز برسید. البته باز هم یادتان نرود که ادب را رعایت کنید و جدا از اینکه دیدارتان به زد و خورد ختم شود پرهیز کنید. اما اگر باز هم همسایه‌ خاطی زیر بار نرفت دیگر باید کم‌کم ساز و کار شکایت از همسایه را فراهم کنید.

 

 

شکایت از همسایه

 

اگر بتوانید افراد دیگری را در ساختمان پیدا کنید که از دست همسایه‌ مزاحم عاصی شده باشند، احتمال پیروزی‌تان در این نبرد بیشتر است.

 

مستندسازی کنید

اگر قرار است اقدامی اساسی انجام دهید لازم است که دستتان پر باشد. شما باید از آزار و اذیت‌های همسایه‌تان لیست تهیه کنید. سعی کنید لیستتان دقیق باشد. مثلا زمان وقوع مزاحمت، نوع آن و حتی اگر امکانش هست ویدیویی از مزاحمت مذکور ضبط کنید. مثلا اگر سگ همسایه‌تان ساعت 3 صبح شروع به واق‌واق می‌کند و امانتان را بریده می‌توانید از خودتان فیلمی ضبط کنید که در آن ساعت مشخص باشد و صدای سگ هم به وضوح شنیده شود.

نیازی نیست که همسایه‌تان را از این مستندسازی‌ها مطلع کنید. اما اگر احساس می‌کنید مطلع کردنش ممکن است او را بترساند و وادارش کند از مزاحمت‌هایش دست بردارد می‌توانید این کار را بکنید.

 

شکایت از همسایه

 

 

مستندسازی برای مراحل قانونی بعدی شکایت از همسایه بسیار اهمیت دارد.

 

پای صاحب‌خانه را وسط بکشید

اگر همسایه شما مستأجر است طبیعتا از صاحب‌خانه‌اش حرف‌شنوی بیشتری دارد. بهتر است پس از جمع‌آوری مستندات با صاحب‌خانه تماس بگیرید و مشکلتان را با او در میان بگذارید. ممکن است صاحب‌خانه‌ به شکایتتان محل ندهد، در این صورت برای شکایت از همسایه پیش مدیر ساختمان بروید. قانون تملک آپارتمان‌ها برای مدیر ساختمان اختیاراتی تعیین کرده که می‌تواند گره از کارتان باز کند (در این مطلب بیشتر درباره‌ اختیارات مدیر ساختمان توضیح داده‌ایم).

 

در همین رابطه بخوانید:

با همسایه بد چه کنیم؟

 

 

شکایت از همسایه

 

مستأجرها معمولا بیشتر به حرف صاحب‌خانه گوشی می‌دهند. پس یادتان نرود سراغ صاحب‌خانه هم بروید.

 

به مراجع قضایی مراجعه کنید

آخرین راه برای احقاق حق همیشه مراجعه به مراجع قضایی است. شما و سایر همسایه‌ها می‌توانید برای شکایت از همسایه خود با تنظیم یک شکایت‌نامه‌ به دادسرا یا شورای حل اختلاف محل مراجعه کنید. البته فقط زمانی خودتان را درگیر روند پیچیده‌ رسیدگی به پرونده‌های قضایی کنید که مزاحمت همسایه‌تان جدی باشد.

مثلا همسایه خسارت قابل‌توجهی به اموالتان وارد کرده باشد. شما حتی می‌توانید با پلیس 110 تماس بگیرید و از آن‌ها کمک بخواهید. فقط فراموش نکنید که معمولا شکایت‌های جزئی مثل شکایت از سر و صدای حیوان خانگی در مراجع قضایی راه به جایی نمی‌برد.

 

 

شکایت از همسایه

 

سعی کنید تنها در موارد اساسی برای شکایت از همسایه سراغ مراجع قضایی بروید.

 

پرچم سفید را بالا ببرید

گاهی اوقات به هر دری که می‌زنید جواب نمی‌گیرید. همسایه‌ شما از خر شیطان پیاده نمی‌شود و شکایت از همسایه به صاحب‌خانه، مدیر ساختمان و مراجع قضایی هم به جایی نمی‌رسد. این‌جاست که دیگر باید پرچم سفید را بالا ببرید. اگر مزاحمت‌ها خیلی اذیتتان می‌کند به شکلی جدی به عوض کردن خانه فکر کنید. بالاخره قرار است یک عمر در خانه‌تان زندگی کنید و نمی‌شود تمام عمر بی‌شعوری همسایه را تحمل کرد.

 

شکایت از همسایه

 

همسایه‌هایی که حق شارژ نمی‌دهند!

مزاحمت همسایه‌ها فقط به سر و صدا و ریخت و پاش ختم نمی‌شود. ممکن است همسایه‌ای حاضر به پرداخت حق شارژ ماهانه‌اش نباشد. طبق قانون تمامی ساکنین ساختمان موظف‌اند هزینه‌های عمومی ساختمان را ماهانه تحت عنوان حق شارژ به مدیر ساختمان پرداخت کنند. اما برای مقابله با عدم پرداخت حق شارژ قانون سفت و سخت‌تری نسبت به سایر مزاحمت‌ها وجود دارد.

طبق قانون اگر مالک یا استفاده‌کننده ساختمان حق شارژ خود را به هر دلیلی پرداخت نکند مدیر ساختمان وظیفه دارد بدهی او را از طریق اظهارنامه به اطلاعش برساند. اطلاع دادن با نامه معمولی یا چسباندن آگهی به تابلوی اعلانات ساختمان وجهه قانونی ندارد و بعدا نمی‌توان در مراجع قضایی به آن استناد کرد.

 

در همین رابطه بخوانید:

راه حل قانونی عدم پرداخت شارژ ساختمان

 

برای این کار مدیر ساختمان اظهارنامه را روی فرم‌های مخصوصی که از دادگاه تهیه می‍‌شود ثبت کرده، در سه نسخه تنظیم و امضا می‌کند. بعد آن را در دفتر دادگاه به ثبت می‌رساند و مبلغ بدهکاری توسط مامور ابلاغ دادگاه به اطلاع مالک می‌رسد.

بعد از ابلاغ اظهارنامه به مالک بدهکار او ده روز وقت دارد تا سهم بدهی‌اش را بپردازد. اگر این کار را نکند مدیر می‌تواند به تشخیص خود ارائه خدمات به آن واحد را قطع کند. مثلا شوفاژ، تهویه آب گرم، برق، گاز و… را قطع کند تا بدهکار مجبور به پرداخت بدهی‌اش شود.

اگر مدیر اظهارنامه را به مالک بدهکار ارسال کند اما او همچنان از پرداخت بدهی‌اش سر باز بزند، حق شکایت از همسایه برای مدیر وجود دارد. برای این کار مدیر ساختمان با شکایت از همسایه از دفتر اسناد رسمی تقاضای صدور اجرائیه می‌کند. پس از صدور اجرائیه معادل بدهی بدهکار اموالش ضبط شده و پس از ارزیابی قیمت به حراج گذاشته می‌شود. درآمد کسب شده از طریق حراج صرف وصول طلب ساختمان می‌شود.

 

 

شکایت از همسایه

 

برای وصول حق شارژ از همسایه‌ها قانون مدون‌تری نسبت به سایر مزاحمت‌های همسایگی وجود دارد. در نهایت حتی به قیمت حراج وسایل خانه هم که شده قانون حق شارژ را از همسایه متخلف وصول می‌کند.

 

جمع‌بندی

  • در ماجرای شکایت از مزاحمت همسایه‌ها قبل از هر چیز شرایط خود، همسایه و نوع مزاحمتش را بسنجید.
  • رفتارتان را بازبینی کنید و اگر شما هم متعاقبا مزاحمت خواسته یا ناخواسته‌ای برای همسایه‌تان ایجاد کرده‌اید درصدد اصلاحش بر بیایید.
  • سعی کنید با همسایه‌ها دوست شوید.
  • از طریق نامه یا ملاقات حضوری به شکلی دوستانه همسایه‌تان را از مزاحمتی که ایجاد می‌کند مطلع کنید.
  • اگر همسایه زیر بار نرفت سعی کنید سایر همسایه‌های ناراضی را دور خودتان جمع کنید.
  • از مزاحمت‌های همسایه‌تان سند تهیه کنید تا هنگام شکایت دستتان پر باشد.
  • از صاحب‌خانه یا مدیر ساختمان بخواهید به همسایه‌ خطاکار تذکر دهد.
  • اگر ماجرا جدی است سراغ مراجع قضایی یا پلیس 110 بروید.
  • اگر همسایه‌ای حق شارژش را پرداخت نمی‌کند می‌توانید به عنوان مدیر ساختمان با مراجعه به دادگاه به زور هم که شده حق شارژ را وصول کنید.

46
دیدگاه بگذارید

avatar
27 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
43 Comment authors
آرزوفرهنگفاطمهعلی عبادتی1212 Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین
Notify of
فرهنگ
Guest
فرهنگ

سلام خسته نباشید . ما یه همسایه داریم که از اعضای کلانتری و نیروی انتظامیه و متاسفانه به همین دلیل آشنا زیاد داره. و مشکلمون باهاشون اینه که دو پارکینگ قانونی دارن اما به جز اون دو تا ۵ تا موتور و دو ماشین نیروی انتظانی رو هم در حیاطخانه که جز مشاعاته پارک می کنن و هرقدر تذکر میدیم میگن جایی ندارم ببرم حیاط حق منم هست،و در واقع کل حیاط شده پارکینگ ایشون .چه کار باید بکنیم

1212
Guest
1212

سلام خسته نباشید ما تویه مجتمعی زندگی میکنیم که هر طبقه 4واحد واحد بغلی ما خیلی بلند صحبت میکنن و حتی حرفاشونا میشه واضح شنید امروز با پا زدن به دیوار انگار بمب بترکه تو واحد این صدا را میداد بعد من بلند گفتم چه خبر از واحد اومدن بیرون و شروع کردن به فحاشی خیلی بد بعدم که اومدم مانع جر و بحث بشم با پاشون زدن تو شیکم میشه راهنمایی کنید که چیکار میتونم با ایشون بکنم

سحر توکل
Guest
سحر توکل

سلام.مغازه پایین واحد ما به تازگی مغازه رو برای انبار سیر اجاره داده.و اون شخص پنجره های مغازه رو باز میزاره.بوی سیر امان از ما بریده و توی این گرمای تابستان شب و روز نداریم .حتی با باد کولر بوی سیر داخل میشود.آیا من میتوانم از ایشان به دادگاه شکایت کنم؟آیا اجاره مغازه برای کاربری انبار قانونی است؟

مجید
Guest
مجید

جمع

سینا
Guest
سینا

سلام من توی روستا زندگی میکنم یکی از همسایه های ما گاو نگهداری میکنند و متاسفانه طویله شون نزدیک اتاق من قرار گرفته و سرو صدای زیاد گاو ها خیلی اذیت کننده هست ولی مزاحمت اصلی اینها اینه که مدفوع گاوهاشون میریزن توی حیات پشت دیوار ما که هوای اتاق منو بشدت آلوده و بدبو می‌کنه چندین بار بهشون گفتم مدتی جمع کرده بودن ولی الان دوباره برگشتن سر خونه اولشون دیگه واقعا خسته شدم می‌خوام قانونی اقدام کنم اگه سامانه ای مجازی وجود داشته باشه برای ثبت اینگونه شکایات لطفاً راهنمایی و معرفی کنید ممنون

حمید
Guest
حمید

سلام بچه های ۳ تا از واحدهای آپارتمان ما با هم دوست شدن و تو پارکینگ بازی میکنن و صداشون مزاحم ماست یکی از این واحدها مدیر ساختمان هست من چند بار بهشون شکایت کردم ولی اونها میگن بچه ست دیگه چی کارش کنم . با یه وکیل مشورت کردم گفت: مزاحمت صوتی خلاف مقررات آپارتمان نشینی هست و جرم و همه قوانین و جرایم شامل حال بچه ها میشه همونطور که بچه به جرم دزدی، قاچاق فروشی و قتل به زندان میفته، قانون مزاحمت صوتی هم شامل حال بچه ها میشه ولی متاسفانه خیلی ها نمیدونن و فکر میکنن… Read more »

بهزاد
Guest
بهزاد

سلام بی خیال شو بزار بچه ها بازی کنن

ف ف ف
Guest
ف ف ف

بازی کردن در عصر و غروب تا اول شب هیچ ایرادی ندارد . شما نمیتونین فرصت بازی کردن را از بچه ها بگیرین . شما نمیتونین بزرگ شدن را ازشون بگیرین . بیاد داشته باشیم که خودمون هم بچه بودیم و 100 برابر اینها اذیت و ازار و توپ بازی و شیشه شکوندن داشتیم . بچه های این دوره زمونه که توی قفس آپارتمان محبوس شدن . دیگه اذیتشون نکنیم . تحمل کن و تلوزین روشن کن . برو پارک محله

مینا
Guest
مینا

عجیبه این حرف ها، ادم متحیر میشه
تو رو خدا فرهنگ اپارتمان نشینی داشته باشید و به بچه هاتونم یاد بدید
بچه ات میخواد سروصدا و بازی کنه ببرش بیرون و پارک و وقت برای تفریحش بزار نه مردمو عذاب بدی که به بچه ات فرصت بزرگ شدن و شادی بدی

مهدی
Guest
مهدی

شما به جای اینکه همسایه هاتون رو به پارک بفرستی تا بچه هات تو پارکینگ بازی کنن، بهتره تنبلی رو بزاری کنار و بچه هاتو ببری تو پارک بازی کنن. اینجوری مزاحمت برای دیگران ایجاد نمیشه. منطقی تره

فاطمه
Guest
فاطمه

بهتر نیست بچه ها برن پارک محله؟!

رضا
Guest
رضا

لعنت بر هرچی مردم آزاره

آرزو
Guest
آرزو

آمین لعنتب به همسایه طبقه اول ما خیلی خیلی مردم آزاره. لعنت زمین و زمان بهش

امید
Guest
امید

داداش کاملا حق با شماست و بچه ها حق بازی کردن در پارکینگ را ندارند و من از دوستانی که این کار را تائید می کنند متعجبم عجب پدر و مادر بی فرهنگی دارند.

yousefi
Guest
yousefi

سلام.همسایه های من در دوطرف واحدم بسیارباعث آزارمن هستندویکی بیش از ان یکی.همسایه ی سمت راستی ام دوجوان فاسدهستندکه غیر از اذیت وآزار وسروصدا ازنظراخلاقی بسیارباعث ناراحتی هستندوبااوردن زنهای مختلف وروابطی که صدایش به راحتی ازدیوارهای کاغذی میگذرد روان مرا نابودکرده اندوصاحبخانه ی بی فرهنگترازخودشان دارندکه فقط فکراجاره است وتذکرچندباره به خودشان هم بی فایده بوده ومدیرساختمان هم متاسفانه بسیارنالایق هستند.همسایه ی دیگرم ازارشان حرافی بلندتادیروقت هست گاهی تا5صبح ومن واقعا بیمارشده ام از خواب ناارام واسیب اینهاوتحت شرایط فعلی مسکن جرات فروش ندارم.
راهکاری بنظدتان میرسدبرای حل این مشکل؟
سپاس

یک دوست
Guest
یک دوست

تا وقتی که راه دیگری پیدا شود در موقع خواب گوشی ear plug استفاده کنید. در تابستان اگر پنکه هم روشن کنید به خوبی صدای اطراف رو محو میکنه

پیمان گلکار
Guest
پیمان گلکار

مدیر تخلف کار چیکار کنیم

علی عبادتی
Guest
علی عبادتی

تخلفش رو با ذکر مستندات بهش بگید

علی مسرور
Guest
علی مسرور

سلام علی هستم از قوچان
بنده در یک ساختمان 14 واحدی زندگی میکنم که سقف حمام به شدت چکه و شره میکنه و یک سال بنده تحمل کردم تا همسایه خودش تعمیر کنه ولی او هم خودش برای تعمیر اقدام نمیکنه و هم اینکه من خودم میخواستم تعمیر کنم همکاری نکرد وباتذکرهای بنده برای تعمیر اقدام نمیکند با توجه به اینکه حمام خانه خراب میشود ساختمان هم دیوارش ترک برداشته باید چه اقدامی انجام دهم

فاطمه نیاززاده
Guest
فاطمه نیاززاده

سلام، من در یک ساختمان ۲۴ واحده زندگی میکنم ساختمان ما در واقع عشیره ای اداره میشود و بر اساس نظر ۵ خانواده که هیئت مدیره هم هستند اداره ساختمان میگذرد. من ۶۳ سال دارم و تنها زندگی میکنم و به بیماری های سخت ام اس ،پوکی استخوان ،شکستگی مهره مبتلا هستم .هیئت مدیره تصمیم گرفت در پشت بام سازه مسخره ای به نام روف گاردن بسازد. من تنها مخالف بودم. بعد از ساخت این سازه مقرراتی اعلام کردند که فقط هیئت مدیره کلید پشت بام را دارد و بقیه فقط ماهی یک بار ا ساعت ۱۸ تا۲۳ میتوانند از… Read more »

غمکین
Guest
غمکین

سلام. مدیر ساختمان حق ندارد مانع استفاده شما در مورد قسمتهای مشاع شود. میتوانید با زبان خوش اعلام کنید به استفاده آن نیاز دارید و در صورت عدم همکاری امکان شکایت وجود دارد. فعلا هم که چاره ای جز استفاده از پارک یا استفاده از بالکن نیست

سروش اردلان
Guest
سروش اردلان

شما در اظهاراتتون شنونده رو بلاتکلیف نذارید لطفا. ابتدا به بلااستفاده بودن و مسخره کردن روف گاردن اشاره میکنید و در ادامه مخالفتتون رو از ساخت روف گاردن بنا به عواملی که به عقیده تون باعث مسخره گی این بخش میشه اعلام میکنید در صورتی که بنا به توضیحاتتون خود سرکار از شرکای سازه موصوف بودید و مهمتر اینکه هلی الظاهر بیش همه و بقیه کلیدداران مجموعه مشتاق بهره وری از فضای احداث شده هستید!!!! که البته این از خصایص ما ایرانیها علی الخصوص خانمهاست.با این وصف چنانچه نسبت به نحوه استفاده و تصمیمات هیات مدیره معترض هستید باید مراتب… Read more »

مقاله های مرتبط

کیلیدی‌ترین اخبار مسکن را در ایمیل خود دریافت کنید   (رایگان)  

با عضویت در خبرنامه کیلید هر روز از جدیدترین اخبار بازار مسکن و املاک کشور باخبر شوید
Subscribe to our Newsletter
  • Email Address: