ایده هایی برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با اید‌ه‌هایی نو

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با اید‌ه‌هایی نو


طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بسیار دشوار است. سلیقه‌ی آن‌ها از مرز ۱۳ سالگی به بعد تغییر می‌کند.  فرزندتان در این اتاق است که ضمن حفظ تنهایی خود، از دوستان خود نیز پذیرایی می‌کند، درس می‌خواند و مایل است سلیقه‌اش را با چسباندن پوسترها و انتخاب رنگی خاص برای دیوار ابراز کند.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ؛ نارنجی یا آبی دریایی

با تغییر سن، سلیقه بچه‌ها عوض می‌شود، مخصوصا پسربچه‌هایی که کم‌کم‌ پا به نوجوانی می‌گذارند، پس بهتر است برای انتخاب رنگ، احتیاط کنید. البته اگر رنگ کردن و هزینه تغییرات برایتان اهمیت ندارد که دیگر چه بهتر. آزادانه انتخاب کنید و بعد از مدتی دوباره اتاق را رنگ‌آمیزی کنید.

اگر اتاق شلوغ و کوچک است، استفاده از رنگ‌های روشن فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. در اینگونه موارد، به‌کارگیری رنگ آبی دریایی و یک آیینه‌ی نه چندان کوچک در اتاق ایده خوبی خواهد‌ بود. اگر فرزندتان دوست‌دار رنگ‌های گرم و پر انرژی است، نارنجیِ سیر انرژی فوق‌العاده‌ای به اتاق می‌دهد. دیوارها را نارنجی کنید و برای سایر قسمت‌ها از طیف‌های تک‌رنگ کمک بگیرید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ؛ مجموعه‌ای از اشیا‌ مورد علاقه

مجموعه‌هایی از اشیای مختلف حس کلکسیون‌دار بودن را به فرزند شما القا می‌کند و می‌تواند ایده‌ی مناسبی برای دکوراسیون اتاق پسران باشد. نیازی نیست این کلکسیون‌ها گران‌قیمت باشند، مثلا به کمک مجموعه‌ای از انوع کلاه‌ها، ماشین‌های اسباب‌بازی، ماسک قهرمانان مورد علاقه‌ی پسرتان، با هزینه‌ای اندک این ایده‌ی هیجان‌انگیز را پیاده‌سازی کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ؛ استفاده از تخت مرتفع

اگر فضای کمی در اختیار دارید تخت مرتفع، گزینه‌ی بسیار خوبی به شمار می‌رود، چرا که به شما اجازه می‌دهد از فضا حداکثر استفاده را داشته باشید. می‌توانید با قرار دادن یک میز و صندلی کوچک، از فضای زیر تخت برای مطالعه و کار با لپ‌تاپ استفاده کنید، همچنین در صورت امکان با قرار دادن یک راحتی نسبتا کوچک فضایی خودمانی در اتاق فرزندتان ایجاد کنید. رنگ خاکستری یا آبی تیره‌ی تخت آن را از حالت کودکانه خارج می‌کند و برای سال‌ها نیاز به تغییر دکوراسیون نخواهید داشت.

 

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ؛ فضایی برای مطالعه

نوجوان‌ها به مدرسه می‌روند پس باید فضایی به میز تحریر و صندلی مناسب اختصاص یابد. با قرار دادن قفسه‌های متعدد، جای کافی برای کتاب و دیگر وسایل او را فراهم کنید. اگر قفسه‌های مورد نظر در بالای میز قرار می‌گیرند حواستان باشد به قدری شلوغ نباشند که موجب حواس‌پرتی فرزندتان شوند.

 

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ؛ پیش به سوی نوجوانی

برای تغییر فضای کودکانه از یک تخت‌خواب چوبی ساده استفاده کنید. با نصب کاغذ دیوار‌ی‌هایی با طرح‌‌ قایق‌، ‌نوشته‌، نقشه، خطوط هندسی ساده و … بر روی یکی از دیوارهای اتاق هم می‌توانید تغییر بزرگی ایجاد کنید. برای سایر وسایل اتاق از جمله روتختی، تابلوها و … نیز به کار بردن چند رنگ محدود و هماهنگ، به اتاق جلوه‌ای زیبا می‌بخشد.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ؛ تخته‌گچی

برای نشان‌دادن خلاقیت بیشتر ایده جذابی داریم؛ یکی از دیوارهای اتاق را مانند تخته‌گچی بسازید و با استفاده از طیف‌های مختلف رنگ خاکستری، آن را به تقویمی برای نوشتن برنامه‌های روزانه، درسی و ورزشی تبدیل کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ؛ حال و هوای بزرگسالانه

برای خروج اتاق از حالت کودکانه، از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. تخت‌های فلزی گزینه‌ی خوبی برای تغییر فضا در این راستا به شمار می‌روند. البته این فضا نباید حالت مدرسه شبانه‌روزی را تداعی کند. وجود میله‌های عمودی در کنار هم در دو طرف فوقانی و تحتانی تخت حالت بهتری به آن می‌دهد. در نظر داشته باشید اگر فرزند شما دانشگاه می‌رود یا اوقات زیادی در منزل نیست، از مبل تختخواب‌شو استفاده کنید تا در نبود او از فضای اتاق بیشتر استفاده شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

مقاله های مرتبط

کیلیدی‌ترین اخبار مسکن را در ایمیل خود دریافت کنید   (رایگان)  

با عضویت در خبرنامه کیلید هر روز از جدیدترین اخبار بازار مسکن و املاک کشور باخبر شوید
Subscribe to our Newsletter
  • Email Address: